Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Cum este drumul pe traseul Comănești-Miercurea Ciuc-Odorheiu Secuiesc-Praid-Sovata?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Mihai-Cosmin

Mihai-Cosmin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,343
  • Înscris: 17.06.2007
Un traseu superb care merită vizitat cu mașina în această perioadă: Focșani - Adjud - Onești - Comănești - Miercurea Ciuc - Odorheiu Secuiesc - Praid - Sovata. Între Comănești și Miercurea Ciuc (sau altfel spus în zona graniței dintre județele Bacău și Harghita) este Valea Ghimeșului, un colț de țară cu imagini pitorești care te vor încânta. Am o întrebare - între Comănești-Miercurea Ciuc-Odorheiu Secuiesc-Praid-Sovata CUM ESTE STAREA DRUMULUI?

#2
serox_3

serox_3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 12.01.2007
La jumatea lunii martie, drumul intre Comanesti - Miercurea Ciuc era dezastru(plin de gropi). Nu se poate merge cu mai mult de 50-60 km/h daca nu vrei sa strici masina. Portiunea de drum rau e de aproximativ 60 km.

#3
artistulpustiul

artistulpustiul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 05.04.2010
Ai putea să o mai iei și pe drumul Bacau-Onești-Târgul Secuiesc-Brașov . Am fost odatâ și nu cred că ar trebuii să pierzi priveliștea interesantă a munților și a satelor minunate...

#4
tibi346

tibi346

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 14.02.2010
De la Miercurea Ciuc la Sovata e bun, dar Comanesti-Miercurea Ciuc e nasol. Daca vrei sa schimbi in curand bucsi, amortizoare etc. merge si pe acolo.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate