Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Apple iCloud

- - - - -
  • Please log in to reply
185 replies to this topic

#73
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Va cer ajutorul inca o data pentru ca sunt disperat. Am cumparat spatiu pe iCloud, am activat functia de backup, dar nu reusesc sub nicio forma sa gasesc pozele si clipurile uploadate. Nu este nicio optiune in meniu, sa vad iCloud-ul intr-un loc separat?

#74
paul_bh

paul_bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 720
  • Înscris: 05.03.2006
Noah, nu dispera, nu-ti taia venele, nu-ti pune streangul!!! Intra cu un browser pe www.icloud.com, iti va cere id-ul si parola si poti sa-ti vezi operele artistice. E cel mai usor pt tine.

#75
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Pai asta stiam, de pe laptop reuseam sa intru pe iCloud. Eu vroiam sa imi gestionez pozele direct de pe telefon, ca de-aia e smart, nu? iPhone-ul nu poate face asa ceva?

#76
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Pozele si filmarile le gasesti in aplicatia Photos. Hai ca nu e greu daca citesti.

#77
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Si care sunt din iCloud si care din telefon?

#78
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
TOATE pozele din telefon sunt salvate automat pe iCloud, nu apar separat.

#79
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Bun. Si daca sterg una din telefon dispare si de pe iCloud? Daca da, cum fac ca pe iCloud sa ramana? Daca nu, cum le vad pe cele dare le am pe iCloud si pe telefon nu?

#80
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Da, daca stergi din telefon dispare si din icloud si nu poti face sa ramana  (sau cel putin nu stiu eu). Cel mult poti pastra pozele cu rezolutia full in cloud si pe telefon sa pastrezi o versiune optimizata (bifezi optimize iphone storage).

Pentru ce vrei tu trebuie sa foloseste alt serviciu de cloud.

Icloud este gandit pentru a pastra continutul sincronizat pe toate dispozitivele si sa poti avea acces la acest continut indiferent daca esti conectat sau nu la internet.

#81
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Pai si daca maine formatez telefonul, ce fac? Pierd tot? Daca il vand inseamna ca iarasi raman fara poze??

#82
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Nu le pierzi daca le-ai facut back-up. Atentie ca pozele se uploadeaza automat in icloud photo library doar in momentul in care esti conectat la wi-fi. Back-up la fel isi face doar cand e legat la wifi.
Cand te loghezi cu apple id pe un telefon nou sau acelasi (daca i-ai facut reset) o sa ai pozele inapoi. Daca vrei aplicatiile si datele ii dai "restore from icloud" si o sa il ai ca inainte, adica cu aceleasi setari, wallpaper, mesaje, tot.

#83
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Pai nu ati spus ca ce se sterge din telefon dispare si din iCloud? Off, cum e ca tot nu reusesc sa pricep!

#84
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
E destept si isi da seama daca ai sters poza din "Photos" sau ai dat reset. Alta intrebare

#85
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postboy4ever, on 25 februarie 2017 - 13:11, said:

Pai nu ati spus ca ce se sterge din telefon dispare si din iCloud? Off, cum e ca tot nu reusesc sa pricep!


Cum ar fi daca ai incerca? Dar dupa ce citesti tot manualul de utilizare.

#86
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Pai tocmai asta e, ca vroiam sa incerc, sa fac niste teste. De-aia intrebam cum fac sa vad de pe tel pozele din iCloud... Dar nu merge!!! Atat de "smart" e! Si apoi tot mie imi spuneti ca nu incerc.

#87
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009
Eu nu stiu cum se face ca numai tu ai probleme constant, cu orice Posted Image


daca nu poti si nu tê duce no, lasa-l naibii de telefon.
Iê un nokia, ceva, cu butoane...

Edited by Lex404, 25 February 2017 - 20:17.


#88
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Pai mi se pare al naibii de absurd si de primitiv sa nu poti vedea pozele din iCloud direct de pe telefon. Si mai si platesti pentru el.
Si colac peste pupaza, mai imi si spuneti ca sa fac probe cu stersul pozelor etc. sa ma lamuresc. As face probe cu mare drag daca as si avea cum.

#89
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Da' de activat sincronizarea cu iCloud ai activat-o?

#90
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Da, mai am 48.06 GB din 50. Ti-am spus ca am facut cam tot ce trebuia. Am instalat aplic atia iCloud Drive si acolo nu imi arata nimic. Eu ce sa mai inteleg? Chiar nu reusesc sa pricep odata cum functioneaza chestia asta. Ajutati-ma si pe mine daca stiti sa ma lamuriti, va rog mult de tot.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate