Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

The Hobbit: The Battle of the Five Armies (2014)

- - - - -
  • Please log in to reply
145 replies to this topic

#19
Jericho77

Jericho77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,435
  • Înscris: 10.05.2014
Interesante filmele din seria asta, dar dragonul ala vorbitor si mega-"computer generated" ma face naibii sa pufnesc in ras, strica tot , dupa parerea mea

#20
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,030
  • Înscris: 20.12.2007
Desi au inceput destul de slab cu primul film, calitatea
a crescut semnificativ in urmatorul.
Posibil ca ultimul din serie sa se ridice macar la nivelul lui Lord Of The Rings .

#21
LordRevan

LordRevan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 10.12.2007
Ma intreb daca batalia finala va fi pe masura celei de la Helm's Deep din Lord Of The Rings.
Oricum, ramane pe lista si abia astept sa vad din nou un un film la 48 fps.

#22
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

View PostJericho77, on 07 august 2014 - 21:06, said:

Interesante filmele din seria asta, dar dragonul ala vorbitor si mega-"computer generated" ma face naibii sa pufnesc in ras, strica tot , dupa parerea mea
Pai desi pare fortat, dragonii vorbitori sunt perfect logici in universul tolkenian.
Sigur ca LOTR e mai "realist" in masura in care e vorba, in definitiv, de sfarsitul erei mitice si inceputul erei complet "reale", din care magia a disparut odata cu Inelul si plecarea Elfilor.
Dar intreaga istorie a universului tolkenian e una a decaderii graduale a magiei, a caderii treptate din magic in concret.
Cei cativa dragoni care mai sunt prezenti spre final sunt niste ramasite ale unor vremuri mult mai "de basm".

#23
heathledger

heathledger

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 01.01.2012
partea a 3 a va fi ceva exceptional. abia astept sa-l vad
va fi cu mult peste cele doua filme.

#24
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
de unde stii? ai ceva hint-uri?

#25
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013
POSTERE:

[ http://oyster.ignimgs.com/wordpress/stg.ign.com/2014/10/tauriel_hobbit_the_battle_of_the_five_armies_ver10_xlg.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://oyster.ignimgs.com/wordpress/stg.ign.com/2014/10/hobbit_the_battle_of_the_five_armies_ver9_xlg.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://static2.hypable.com/wp-content/uploads/2014/09/the-hobbit-the-battle-of-the-five-armies-character-poster-thranduil-lee-pace.jpg?2ffe23 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://cdn.screenrant.com/wp-content/uploads/hobbit-battle-five-armies-banner-thranduill-banner.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#26
heathledger

heathledger

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 01.01.2012
ce crush am avut pe elfita aia Posted Image

#27
banculescu

banculescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 04.10.2014
deja a aparut ?

#28
Shabiha92

Shabiha92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 18.09.2014
In decembrie apare.

#29
LONDONER

LONDONER

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 01.11.2014

View Postbanculescu, on 13 octombrie 2014 - 18:29, said:

deja a aparut ?
In Decembrie.
Abia astept sa-l vad.

#30
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007
Presimt ca, daca ma duc sa il vad, o sa reusesc doar sa ma enervez. Toate schimbarile astea care le-au facut daca pentru a vinde mai bine ma dezgusta.
Still, nu cred ca il pot rata.

#31
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013
Păi detaliază, care sunt acele schimbări ce te dezgustă într-atât?

#32
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007
Sunt prea multe. Cartea si filmele sunt 2 lucruri foarte diferite. Sa nu mai vorbim de faptul ca fiecare cadru e editat la superlativ incat totul pare foarte ... fake, prea multe efecte, prea mult contrast, umblat la culori intr-atat incat cadrele din natura nu arata deloc naturale sau verosimile. Imi place foarte mult dragonul, in schimb, acolo toate efectele isi au sensul si reusesc ce isi propun.

#33
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
La partea cu tratarea grafica sunt de acord. Cateodata arata de parca ar fi un joc pe calculator

#34
danbooks23

danbooks23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 07.06.2012
Nu mi-au placut deloc filmele din seria Hobbitul...m-au enervat de la primul cand am asteptat 2 ore sa ajunga la dragon, iar la sf s-a terminat filmul...au inceput sa ma dispere filmele de acest gen, care lasa loc de continuare...sa nu uitam ca nu mergem la cinema sa ne uitam la seriale, mergem sa ne uitam la film!

Edited by danbooks23, 06 November 2014 - 11:52.


#35
LordRevan

LordRevan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 10.12.2007
Pentru bani, o carte de 300 pagini au impartit-o in 3 parti. In plus, pentru a umple timpul alocat filmului (de circa 2 ore si ceva), au trebuit sa adauge scene in plus care n-au fost pe placul tuturor; de altfel, lucru normal.

Cartea am citit-o dupa vizualizarea primelor doua parti, iar cartile din seria LOTR le-am citit dupa ce am vazut filmele de vreo 6-7 ori. Ambele serii de filme mi-au placut, in felul lor. Spun asta pentru ca in primul rand, cu toate ca este vorba de o ecranizare, as vrea sa vad si ceva nou, ceva original. Dar, in acelasi timp, sa pastreze linia trasata de autor si sa respecte evenimentele principale din carte.
O alta problema a filmului este aceea ca fata de acum 10 ani sunt mai multe efecte speciale (ca si tehnologii) si apar din ce in ce mai multe filme care abunda de ele. Dar deh, tot acel tinut Pamantul de Mijloc este foarte frumos creat si adus la viata

View Postdanbooks23, on 06 noiembrie 2014 - 11:51, said:

Nu mi-au placut deloc filmele din seria Hobbitul...m-au enervat de la primul cand am asteptat 2 ore sa ajunga la dragon, iar la sf s-a terminat filmul...au inceput sa ma dispere filmele de acest gen, care lasa loc de continuare...sa nu uitam ca nu mergem la cinema sa ne uitam la seriale, mergem sa ne uitam la film!

Cat i-am injurat acum 2 ani dupa termianrea filmului. Mi se parea o vesnicie sa astept inca un an pentru a vedea continuarea.

.

#36
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/oiMqHfehJ5s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate