Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

ajutor
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Vreau sa ma apuc de sala.

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
nextpawn

nextpawn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.05.2014
Salutare, dupa cum spune si titlul, as vrea sa ma apuc de sala, problema este ca eu am 16 ani, am 1,77m inaltime, dar sunt cam slab... am 64kg, si nu stiu daca atunci cand voi merge la sala voi pune ceva pe mine, sa nu ma duc nici degeaba daca ma intelegeti, daca imi puteti recomanda ceva.
Multumesc.

#2
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010
Iti recomand sa ai incredere in tine, in fortele tale, si sa lupti / muncesti din greu pentru ce vrei sa ajungi. De asemenea recomand multa disciplina si vointa de fier.

La partea "tehnica", las colegii sa raspunda.

#3
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,285
  • Înscris: 13.01.2011
Si esecurile sint ale noastre.

Degeaba sau nu o sa vezi dupa ce mergi acolo, traiesti si experimentezi iar asta nu este degeaba, este chiar viata ta.

Spor.

#4
LILDEBUL

LILDEBUL

    MEMBRU BAGABONT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,511
  • Înscris: 31.01.2011
Daca poti minca bine cantitativ si calitativ si daca ai minim 8 ore de somn pe noapte baga mare.

#5
niposs

niposs

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 06.05.2009
Am un prieten care a incercat asta, are 1.85 si vreo 60 si ceva de kg. Nu a pus nimic pe el dar macar a incercat!

#6
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

View Postnextpawn, on 27 mai 2014 - 22:45, said:

Salutare, dupa cum spune si titlul, as vrea sa ma apuc de sala, problema este ca eu am 16 ani, am 1,77m inaltime, dar sunt cam slab... am 64kg, si nu stiu daca atunci cand voi merge la sala voi pune ceva pe mine, sa nu ma duc nici degeaba daca ma intelegeti, daca imi puteti recomanda ceva.
Multumesc.

1. Lasa tigara, ca nu te face nici mai inteligent, nici mai cool.
2. Renunta la junk-food si la bauturile gazoase.
3. 5 mese pe zi: http://www.getfit.ro/alimentatie
4. Invata executia corecta a exercitiilor - ai tutoriale pe net cacalau. Exemplu aici: http://www.getfit.ro...-culturism.html
5. "Sala" nu-i o fita de-o luna, e un mod de viata.

SPOR LA TREABA.

View Postniposs, on 28 mai 2014 - 07:26, said:

Am un prieten care a incercat asta, are 1.85 si vreo 60 si ceva de kg. Nu a pus nimic pe el dar macar a incercat!

N-a pus nimic ca-i cu tigarea-n flit, ca-i smecher...
O-ncercat o laie. Daca-ti faci abonament de-o luna la sala de forta nu se cheama incercare.

#7
smelll

smelll

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 354
  • Înscris: 23.11.2011
Inotul e mai bun.

#8
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,989
  • Înscris: 06.09.2008
fara suparare dar cand aud/ vad oameni care incep sala la inceputul verii automat ii consider genul:
- "Trag tare 1 luna ca sa arat bine in tricou mulat !" :)

Daca esti serios, atunci sa stii ca:

View PostSOCRATE_MMXII, on 28 mai 2014 - 07:58, said:

5. "Sala" nu-i o fita de-o luna, e un mod de viata.
SPOR LA TREABA.


#9
alexumrb

alexumrb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 14.05.2010

View PostSOCRATE_MMXII, on 28 mai 2014 - 07:58, said:


1. Lasa tigara, ca nu te face nici mai inteligent, nici mai cool.
2. Renunta la junk-food si la bauturile gazoase.
3. 5 mese pe zi: http://www.getfit.ro/alimentatie
4. Invata executia corecta a exercitiilor - ai tutoriale pe net cacalau. Exemplu aici: http://www.getfit.ro...-culturism.html
5. "Sala" nu-i o fita de-o luna, e un mod de viata.

SPOR LA TREABA.



N-a pus nimic ca-i cu tigarea-n flit, ca-i smecher...
O-ncercat o laie. Daca-ti faci abonament de-o luna la sala de forta nu se cheama incercare.

Subscriu.
Iti mai dau un sfat foarte important: Nu te lasa dezamagit de colegii care probabil vor face exercitii cu mult mai multe greutati(nu neaparat si corect).

Cel mai important e sa ai multa vointa si ambitie. Invata sa executi exercitiile corect si vei vedea rezultate in primele 3 luni(mici, dar vizibile). Mult succes!

#10
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011
Te sfatuiesc in primul rand sa nu te complici cu greutati pe care nu le poti gestiona, doar pentru "a da mai bine" in ochii celorlalti sau pentru a vedea explozii miraculoase de crestere a masei musculare. Riscul accidentarilor, mai ales in cazul incepatorilor si a celor de varsta ta este foarte ridicat.
Alimentatia si odihna combinate cu un pic de efort vor da rezultate vizibile in 3-4 luni. Vizibile in sensul ca tu le vei putea remarca cu ochiul liber, nu ca n-o sa te mai recunoasca prietenii la scoala de musculos ce vei fi.
Citeste, documenteaza-te, alcatuieste-ti un program personalizat, ai surse cate vrei..
Succes!

#11
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,083
  • Înscris: 09.01.2007

View Postnextpawn, on 27 mai 2014 - 22:45, said:

Salutare, dupa cum spune si titlul, as vrea sa ma apuc de sala, problema este ca eu am 16 ani, am 1,77m inaltime, dar sunt cam slab... am 64kg, si nu stiu daca atunci cand voi merge la sala voi pune ceva pe mine, sa nu ma duc nici degeaba daca ma intelegeti, daca imi puteti recomanda ceva.
Multumesc.

Eu unul nu te inteleg. Dar ca sa ai o sansa, cresterea in masa se rezolva cam 30% cu antrenament si restul alimentatie, odihna. Iar pentru antrenamentul ala trebuie sa ai o minima informare.

#12
nextpawn

nextpawn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.05.2014
Multumesc de sfaturi, am sa ma apuc de luni.
Si SOCRATE :) eu nu fumez, si nici nu am sa ma apuc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate