Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Roaming national de date

- - - - -
  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#37
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013

View Postpustiux, on 29 aprilie 2014 - 17:02, said:

In loc de polemici, aiurea, mai bine profitati de ocazie, pt ca intr-un fel rds-ul a fortat mana celorlalti, din telecom. Nu ar fi mai roz sa fiti in reteaua , preferata, la preturi mai bune? Poate cu ocazia asta, "granzii" mai revizuiesc putin, preturile si mai lasa profitul nesimitit, la un nivel mai relaxat. Fiecare cu reteaua lui, dar cred ca toti vreti un pret mai bun, pt ce primiti.
Asta vreau sa zic si eu :)

#38
Blender33

Blender33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 01.09.2012
Daca nu vor exista limitari... reteaua Vodafone o sa fie FU-TU-TÃ in maxim o luna.


Clientii vodafone care platesc 59 de euro pe luna vor avea surpriza ca seara net-ul le merge cu 0,1.

#39
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Cam multe mame Omida in ultima vreme :))

#40
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010

View PostZIGZAG20, on 29 aprilie 2014 - 17:06, said:

Asta vreau sa zic si eu Posted Image

Nu poate ieși decât ceva bun din toată tevatura asta și toți clienții vor fi probabil mai mulțumiți. Eu unul nu mă simt angajat Orange ( aș vrea eu să am câteva mii de euro pe lună)! Sunt doar un biet cotizant pârlit la serviciile lor, care nu am încă o alternativă certă. Dar cine știe?Posted Image

#41
pustiux

pustiux

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,208
  • Înscris: 27.05.2009
XFR sunt si client Orange(abonament + 2x prepay) sunt si client Digi, absolut toate serviciile. Nu toti suntem plini de bani ca tine si aruncam in stanga si dreapta pe serviciile Orange, care sunt scumpe, din orice pozitie ai privi si totusi au minusuri.
Eu sper ca numele tau real nu este Narcis(cam asta arati, tu esti miezu din...)

#42
XFR

XFR

    Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 10.03.2014

View Postpustiux, on 29 aprilie 2014 - 17:12, said:

XFR sunt si client Orange(abonament + 2x prepay) sunt si client Digi, absolut toate serviciile. Nu toti suntem plini de bani ca tine si aruncam in stanga si dreapta pe serviciile Orange, care sunt scumpe, din orice pozitie ai privi si totusi au minusuri.
Eu sper ca numele tau real nu este Narcis(cam asta arati, tu esti miezu din...)

Nu stiu de unde ai tras concluzia ca sunt plin de bani....
Nu cred ca e treaba nimanui daca am sau nu bani.
Facand comparatia intre 2 firme de telecomunicatii, in viziunea mea, Orange castiga detasat, si asta pentru ca are o infrastructura proprie, ai acces la servicii de calitate si chiar daca pretul este putin mai mare, se reflecta in calitatea serviciilor.
Nu poate fi toata lumea multumita.
Tu esti cu Digi, ei bine eu sunt Cu Vodafone si Orange. Asta nu inseamna ca trebuie sa te atac pe tine personal ci ataci compania.
Implicit, Digi merge pe o nisa a celor cu bani putini. Dar vezi tu, aici este o problema. Tu poate ai nevoie doar sa ai semnal, sa mearga net-ul si atat. Eu unul, am nevoie si de alte servicii pe care Digi nu mi le poate oferi.
Fiecare este liber sa aleaga ce companie vrea dar daca suntem pe un forum, hai sa facem ce vrem atat timp cat respectam regulamentul.

#43
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View PostXFR, on 29 aprilie 2014 - 17:18, said:

Eu unul, am nevoie si de alte servicii pe care Digi nu mi le poate oferi.
Ca de exemplu?

#44
pustiux

pustiux

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,208
  • Înscris: 27.05.2009
4g ca altceva....

LE :  e gresit numai sa gandesti ca trebuie sa ataci(persoana, companie, serviciu, etc); nici nu trebuie sa caracterizezi, o retea, dupa clientii sai.

Edited by pustiux, 29 April 2014 - 17:25.


#45
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,505
  • Înscris: 20.10.2006

View PostCiubex, on 29 aprilie 2014 - 16:53, said:

Acum depinde foarte mult de unde-ti petreci tu timpul, in orase nu ai sa ai probleme.
Munca mea e de birou in oras si locuiesc tot in oras, asadar 90% din an sunt in oras. In concedii... nu ma intereseaza telefonul/net-ul.
Crede-ma nu am disperat ca mi-a lipsit semnalul la munte, unde ajung in concedii/vacante, macar am avut si eu scuza sa nu fiu deranjat (nu prea are cine, dar na) si nici sa nu sun (de regula parintii sa le dau raportul... chiar daca-s la casa mea, tot insista sa-i sun sa le zic ca-s bine), iar in tren-uri/masini aveam net cam peste tot si asta folosind reteaua RDS-ului.
Daca te iei dupa unii ce lucreaza la concurenta nu ai sa faci nimic.
Oricum, poti migra la ce retea doresti, inclusiv sa te intorci la Orange.
Bun venit in clubul celor mari care au probleme cu rapoarte/interdictii de la parinti. Cu privire la acoperirea rds clar pe partea de voce si sms acum e mai mult decat ok, si nu cred ca va fi diferit nici pe date odata cu roamingul national de date. La fel in stilul clasic rds nu cred sa se aplice vreo limitare datelor in roaming suplimentara celei cand datele sunt folosite in reteaua proprie. Si chiar daca va fi vreo limitare tot cred ca va fi mai bine decat client vodaone.

View PostBlender33, on 29 aprilie 2014 - 17:08, said:

Daca nu vor exista limitari... reteaua Vodafone o sa fie FU-TU-TÃ in maxim o luna.
Clientii vodafone care platesc 59 de euro pe luna vor avea surpriza ca seara net-ul le merge cu 0,1.
Permite-mi sa nu cred ca va avea prea mult de suferit reteaua vodafone, probabil se va face si prioritizare pentru abonatii proprii.

#46
XFR

XFR

    Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 10.03.2014

View Postbiogood, on 29 aprilie 2014 - 17:19, said:

Ca de exemplu?

View Postpustiux, on 29 aprilie 2014 - 17:21, said:

4g ca altceva....


Serviciu clienti, acoperire, diversitatea de produse, magazine fizice, serviciu full pentru business, din nou serviciu clienti si nu in ultimul rand stabilitatea firmei.

#47
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,114
  • Înscris: 04.02.2011
Eu sincer nu văd cât ar putea să limiteze vdf cu 56kbit/s un net de 56kbit/s. Eu unul unde merg şi nu am Digi, Voda are doar gprs.

#48
pustiux

pustiux

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,208
  • Înscris: 27.05.2009
Aici esti subiectiv! Si eu sunt multumit, de Digi(si de Orange), din aceleasi privinte ca si tine, dar sunt clienti care nu au aceeasi, comunicare/promptitudine, indiferent de retea.

#49
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013

Quote

Serviciu clienti, acoperire, diversitatea de produse, magazine fizice, serviciu full pentru business, din nou serviciu clienti si nu in ultimul rand stabilitatea firmei.

Ai zis atatea... dar totusi nimic.
Serviciu clienti ?

gabriel_gavrila said:

la RC digi astepti maxim 3-4 minute. 24H, 7 zile/sapt.   la orange pana ajungi sa vb cu un operator te mananca sfintii. iar daca suni dupa ora 21 te mananca sfintii pe banii tai fiindca platesti.

Quote

diversitatea de produse
Abonamente scumpe si foarte scumpe.

Quote

magazine fizice
La mine in oras sunt le fel de multe reprezentante RDS ca cele Orange (poate chiar mai multe)

Quote

serviciu full pentru business
Adica ce ? ofera limuzina la scara blocului ?

Edited by danzi23, 29 April 2014 - 17:40.


#50
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,114
  • Înscris: 04.02.2011
@XFR ai grijă ce minţi, RDS are serviciu clienţi 24/24 faţă de iubiţii tăi. Fail again!

#51
XFR

XFR

    Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 10.03.2014

View Postbenis, on 29 aprilie 2014 - 17:39, said:

@XFR ai grijă ce minţi, RDS are serviciu clienţi 24/24 faţă de iubiţii tăi. Fail again!

Bine, de aia dupa 21 nu-mi raspunde nimeni cand pica netul?

Sau ziua cand stai 7-9 minute la un apel?

#52
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,114
  • Înscris: 04.02.2011
Te-or fi pus în blacklist :lol:

#53
razzvann

razzvann

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 07.01.2006
RDS are serviciu

View Postbenis, on 29 aprilie 2014 - 17:39, said:

@XFR ai grijă ce minţi, RDS are serviciu clienţi 24/24 faţă de iubiţii tăi. Fail again!
Subscriu si sunt foarte severi cu personalul. Se fac evaluari saptamanale, supervizori, se verifica apeluri etc :).

#54
ChrisD

ChrisD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 06.10.2013
XFR, ce te doare pe tine de digi sau de noi care avem abonamente la digi? Iti place mult nutella pe paine Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate