Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Recomandare telefon pentru Digi Mobil Nelimitat

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1
ivictor80

ivictor80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 08.08.2006
Salut,

Ma gandesc sa-mi fac un abonament DON si va rog sa-mi recomandati un telefon care sa nu fie prea scump, sa tina mult bateria (daca exista asa ceva) si sa pot folosi si netul inclus, eventual (asta nu e chiar o prioritate pentru ca mai am un ruter mobil cu SIM de la RDS).

Multumesc pentru orice idei.

#2
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,448
  • Înscris: 17.04.2006
Posteazain sectiunea potrivita: http://forum.softped...foaneaccesorii/
Ofera date concrete, pentru mine poate "nu prea scump" inseamna iPhone 5/Nokia 1310.

#3
pensionarul

pensionarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 08.04.2005
Nokia 301. Stie 3G (HSDPA) in ambele benzi de frecventa ale standardului folosite in Europa (900 MHz si 2100 MHz), are o baterie de o capacitate mare (1.200 mAh) ce confera o foarte buna autonomie, ecranul e suficient de mare (2,4 inch), are si tastatura "clasica", il poti folosi decent si pentru Internet, poti instala Opera Mini si WhatsApp, este compatibil HD Voice si este facil de folosit, nefiind smartphone. E bine construit, robust. Principalul atu este pretul: "la liber" costa circa 270 de lei (T.V.A. inclusa).

#4
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,500
  • Înscris: 20.10.2006
Un telefon non-smartphone cand omul are router mobil la el ? Mai degraba un iphone i-as recomanda.

#5
ivictor80

ivictor80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 08.08.2006

View PostLunaCrystal, on 26 aprilie 2014 - 10:20, said:

Un telefon non-smartphone cand omul are router mobil la el ? Mai degraba un iphone i-as recomanda.

Multumesc pentru recomandare.
N-am fost eu destul de precis; ruterul il folosesc impreuna cu "telefonul principal", un Galaxy S4 Mini. Totusi, poate gasesc si o varianta cu WIFI.

#6
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
Iti recomand Nokia X. E dual-sim, are si wi-fi, touchscreen-ul e bun, sunet foarte bun inclusiv in casti, compatibil cam cu orice fel de casti cu microfon si buton pe fir (eu folosesc niste casti Samsung la el). Doar in SIM1 functioneaza 3G-ul, deci cartela de Digi trebuie pusa in slotul de SIM1. Ruleaza un Android modificat de Nokia, nu are PlayStore, dar se pot instala apk-uri de pe net luate (merge Viber, de exemplu, dar nu merge WhatsApp-ul pe el). Daca nu-ti place launcher-ul lui, poti pune pe el Nova Launcher si atunci chiar va semana a Android curat. Se misca f bine telefonul, e solid, cred ca rezista si la socuri. Eu am vreo 3 telefoane de genul asta, daca ai nevoie de unul, e de ajuns sa dai un PM. Pretul la liber e de la 490 de lei in sus. Bateria tine binisor, probabil si in functie de cat vorbesti. Eu il incarc la 3 zile.

Ar mai fi variantele  Nokia Asha 300 / Samsung S5610 / telefoanele cu Android mai ieftine.

#7
ct03nut

ct03nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 29.06.2006
Cel mai bun raport performanta/pret il are lumia 520, eu am un nexus 5 (cu cartela de ab de la servici) si un 520 (optim 2) si spun cu mana pe inima ca imi place la nebunie si windows phone-ul , e o jucarie ieftina care functioneaza foarte bine, de multe ori iau doar lumia, nexusul lasandu-l acasa. Un mare avantaj il are navigatia offline gratuita, here drive, care este foarte buna.

#8
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,508
  • Înscris: 16.12.2006
Lumia 520 recomand si eu. Eu tocmai ce I-am trecut pe parintii mei de pe Vodafone pe Digi Mobil si cu ocazia le-am cumparat si 2 telefoane smartphone, modelele alese pentru ei sunt Nokia 520. :D

#9
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Da da Lumia 520 e bun astept actualizarea 8.1

#10
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Voi ce telefon clasic (non-smart) recomandati ?
Ma intereseaza sa fie compatibil 3G, sa tina mult bateria si diagonala ecranului sa fie de minim 2,3 inch.

#11
zetuc

zetuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,051
  • Înscris: 04.02.2007
O variantã bunã ar fi Moto G de de la Motorola.

#12
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,508
  • Înscris: 16.12.2006

View PostZIGZAG20, on 27 aprilie 2014 - 13:25, said:

Da da Lumia 520 e bun astept actualizarea 8.1
Vezi ca poti deja sa descarci 8.1 cu cont de developer (cont ce il obtii gratuit). ;)

#13
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013

View Postcatalinman, on 27 aprilie 2014 - 13:44, said:


Vezi ca poti deja sa descarci 8.1 cu cont de developer (cont ce il obtii gratuit). ;)
Nu vreau sa busesc telefonul ca nu e al meu.Adica eu l-am platit :lol:

Edited by ZIGZAG20, 27 April 2014 - 20:58.


#14
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006

View Postdanzi23, on 27 aprilie 2014 - 13:29, said:

Voi ce telefon clasic (non-smart) recomandati ?
Ma intereseaza sa fie compatibil 3G, sa tina mult bateria si diagonala ecranului sa fie de minim 2,3 inch.
nokia 208. clasic, tine mult bateria. aparut anul trecut. nu stie  wifi.
2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2 (dual SIM model only)
3G Network HSDPA 900 / 2100
SIM Optional Dual SIM (Micro-SIM, dual stand-by)
240 x 320 pixels, 2.4 inches (~167 ppi pixel density)

daca il foloseti mai mult la vorbit si verificat emailuri (client propriu: email exchange, gmail yahoo etc) este bun.
acum vezi si tu  ce anume ti s epotriveste cel mai bine.
il au parintii mei pe digi si este ok pentru ei....

#15
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,113
  • Înscris: 04.02.2011
Tata are Lumia 620 şi e foarte încântat. Vorbeşte destul de mult, foloseşte sms şi mail.

#16
mike-5

mike-5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 14.12.2007

View Postdanzi23, on 27 aprilie 2014 - 13:29, said:

Voi ce telefon clasic (non-smart) recomandati ?
Ma intereseaza sa fie compatibil 3G, sa tina mult bateria si diagonala ecranului sa fie de minim 2,3 inch.
Samsung S5610

#17
yahell

yahell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 26.02.2013
http://www.aliexpres...1625302473.html


260 lei, transport gratuit, 20 zile a durat drumul...l-a cumparat un prieten Posted Image
ma bate gandul sa cumpar si eu unul ca asta, nu-i cine stie ce scula dar face banii aia.Posted Image

#18
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,113
  • Înscris: 04.02.2011
non smartphone-uri
http://www.gsmarena....me=0&sFreeText=

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate