Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

Despre cultul Martorii lui Iehova

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
6497 replies to this topic

#6301
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016

View Postpacopaco1967, on 21 noiembrie 2018 - 19:41, said:


De ce zici tu ca mancatul porkului nu e problema. Uite, Adam si Eva au mancat din pom si s-au ales cu condamnarea. Plus ca i-a pacalit ca in acea zi vor muri. Ca sa nu zic de Cain care a ucis si nu a patit nimic, nici David nu a patit nimic. Dupa cum stii, ucigasii sunt bine mersi  iar aia de au fost corecti au murit ucisi (Abel, isus ) .
O simpla citire a ecleziastului îți va răspunde la întrebări.
Acum depinde ce răspunsuri vrei.
https://biblia.resur...o/eclesiastul/8

Edited by mariusr1976, 21 November 2018 - 20:09.


#6302
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014
Pacea Domnului, frate Marius!

#6303
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postpenticostalul, on 21 noiembrie 2018 - 20:14, said:

Pacea Domnului, frate Marius!
ce pace, cand fratele Les e Ministru al Razboiului? Posted Image

#6304
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

View PostDude_2nd, on 21 noiembrie 2018 - 19:31, said:

Dar cand e vorba de asa zisi crestini care legitimeaza uciderile in fel si chip - vezi cazu Sfantului si a lu SILIKA - te apuca groaza.
Cum ai putea dormi linistit langa astfel de indivizi? Posted Image
Pai langa Sfantu si Silika nu trebe sa dormi linistit, bah Dude.
Tu crezi ca ei asta vor sa-ti inspire tie, un somn linistit?
Ei, dimpotriva, vor sa-ti aduca TREZIREA. Desteapta-te tu care dormi, Dude! Scoala-te din morti si Hristos te va lumina.
Langa Sfantu si Silika, trebe sa te pocaiesti. Din toti rarunchii. Domnul sa te umple cu putere si sa incepi sa-L slujesti. Din toata inima. Pana la sfarsitul vietii.

Dupe cum spune si viersul de cantare: "Doamne vreau sa te slujesc cat voi trai!"

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cE8HeRB1ShQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Canta si tu impreuna cu poetul!

Edited by penticostalul, 21 November 2018 - 20:23.


#6305
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postpenticostalul, on 21 noiembrie 2018 - 20:21, said:

Pai langa Sfantu si Silika nu trebe sa dormi linistit, bah Dude.
nu trebuia sa-mi confirmi...Posted Image puteai sa lasi o farama de aparenta ca totusi...Posted Image

#6306
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014
Ai cantat impreuna cu... poetul de cantare?

#6307
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
nu.

#6308
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014
Nu-ti place cantarea pe care ți-am trimis-o? Posted Image

#6309
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
nu.

#6310
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,529
  • Înscris: 16.03.2004
Când eram Martor al lui Iehova activ, predicând din casă în casă, ofeream, cu drag, în mod gratuit, literatură biblică, de la simplul tract-pliant la reviste, broșuri și chiar cărți. Da, acceptam donații dar nu le impuneam! Nu plecam de lângă persoana care se arăta interesată, fără să-i las ceva!
Iată că acum, după ce am făcut niște investigații, pe care le-ar putea face oricine, căci totul este public, observ cu stupoare că penticostalii cer bani pe orice! Și dacă ar trage un pârț, are prețul lui! Da, deci, un curs intitulat ”Kairos”, dacă vrei să-ți vină pe mail, te costă 35 de lei.Posted Image
Eu l-am luat gratuit de pe torente, știu că am făcut ceva greșit, vă rog, nu procedați ca mine Posted Image, deci, l-am luat de pe torente și pot să spun că acest curs Kairos în valoare de vânzare respectiv 35 de lei, este un simplu pdf de 5 (cinci) pagini...:unsure:...

#6311
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,462
  • Înscris: 19.03.2022

View Postdark, on 28 mai 2023 - 11:22, said:

Când eram Martor al lui Iehova activ, predicând din casă în casă, ofeream, cu drag, în mod gratuit, literatură biblică, de la simplul tract-pliant la reviste, broșuri și chiar cărți. Da, acceptam donații dar nu le impuneam! Nu plecam de lângă persoana care se arăta interesată, fără să-i las ceva!
Iată că acum, după ce am făcut niște investigații, pe care le-ar putea face oricine, căci totul este public, observ cu stupoare că penticostalii cer bani pe orice! Și dacă ar trage un pârț, are prețul lui! Da, deci, un curs intitulat ”Kairos”, dacă vrei să-ți vină pe mail, te costă 35 de lei.Posted Image
Eu l-am luat gratuit de pe torente, știu că am făcut ceva greșit, vă rog, nu procedați ca mine Posted Image, deci, l-am luat de pe torente și pot să spun că acest curs Kairos în valoare de vânzare respectiv 35 de lei, este un simplu pdf de 5 (cinci) pagini...Posted Image...
Ce asteptari aveai tu de la penticostali ?
Nu stii ca la ei totul se numara in bani ? Posted Image

#6312
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 dark, on 28 mai 2023 - 11:22, said:

Când eram Martor al lui Iehova activ, predicând din casă în casă, ofeream, cu drag, în mod gratuit, literatură biblică, de la simplul tract-pliant la reviste, broșuri și chiar cărți. Da, acceptam donații dar nu le impuneam! Nu plecam de lângă persoana care se arăta interesată, fără să-i las ceva!
Iată că acum, după ce am făcut niște investigații, pe care le-ar putea face oricine, căci totul este public, observ cu stupoare că penticostalii cer bani pe orice! Și dacă ar trage un pârț, are prețul lui! Da, deci, un curs intitulat ”Kairos”, dacă vrei să-ți vină pe mail, te costă 35 de lei.Posted Image
Eu l-am luat gratuit de pe torente, știu că am făcut ceva greșit, vă rog, nu procedați ca mine Posted Image, deci, l-am luat de pe torente și pot să spun că acest curs Kairos în valoare de vânzare respectiv 35 de lei, este un simplu pdf de 5 (cinci) pagini...Posted Image...

Talhari, stiu.
Poate ne dai si noua o copie REASONING FROM THE SCRIPTURES. Ca Logic tot copiaza de acolo.

#6313
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,529
  • Înscris: 16.03.2004
REASONING FROM THE SCRIPTURES, în românește, Argumente din Scripturi, să aducem...

[ https://imagini.printrecarti.ro/images/products/originals/340/sa-aducem-argumente-din-scripturi_340060.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Uite o carte scoasă de ”concurență”:
https://www.harvesth...6924511_exc.pdf

#6314
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 dark, on 30 mai 2023 - 09:21, said:

REASONING FROM THE SCRIPTURES, în românește, Argumente din Scripturi, să aducem...

[ https://imagini.printrecarti.ro/images/products/originals/340/sa-aducem-argumente-din-scripturi_340060.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Uite o carte scoasă de ”concurență”:
https://www.harvesth...6924511_exc.pdf

Cool :lol:

Mai au si o brosurica la purtator cu "daca te intreaba aia raspunzi cu asta"...gen. Daca o ai.....esti belea :lol:

#6315
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,679
  • Înscris: 06.03.2021
Martorii sunt cei mai bine pregătiți din punct de vedere al cunoștințelor scripturale... într-o confruntare directă unu-la-unu, varză îi face pe toți așa-zișii creștini, baptiști, penticistali, adventiști etc... :)

#6316
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 heartu, on 30 mai 2023 - 12:42, said:

Martorii sunt cei mai bine pregătiți din punct de vedere al cunoștințelor scripturale... într-o confruntare directă unu-la-unu, varză îi face pe toți așa-zișii creștini, baptiști, penticistali, adventiști etc... Posted Image

:lol: :lol:

#6317
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,679
  • Înscris: 06.03.2021
Degeaba râzi, știi și tu foarte bine chestia asta... :yes:

#6318
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Copiatul din diverse exegeze iehoviste numesti tu cunostinte biblice?
Sau imi spui si mie ce inseamna asta?

שִׁבְעִ֜ים

Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate