Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Fetele și sala..

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
Pentru că e invers. Slăbitul e 80% dietă și 20% sport. Dietă nu înseamnă foame, ci mâncat corect, eventual ușor hipocaloric, apoi menținere lejeră, fără deficit caloric.

#20
noname01

noname01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 693
  • Înscris: 11.08.2013

View Postproxtu, on 15 aprilie 2014 - 16:17, said:

Pentru că e invers. Slăbitul e 80% dietă și 20% sport. Dietă nu înseamnă foame, ci mâncat corect, eventual ușor hipocaloric, apoi menținere lejeră, fără deficit caloric.

La asta ma refer si eu. Nu i-am spus fetei sa bage kfc pana nu mai poate, i-am sugerat sa manance normal si corect, nu sa traiasca cu o felie de paine pe zi daca vrea sa slabeasca. Si sunt de parere ca sportul are un rol mai mare de 20%. Nu te duci la o grasa si ii zici sa manance 3 mese pe zi doar si sa faca 3 abdomene , astfel slabind foarte mult Posted Image.

Edited by noname01, 15 April 2014 - 16:21.


#21
dianaa18

dianaa18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 15.04.2014
Baieti, va apreciez raspunsurile, eu am spus deja ca nu ma consider grasa, ca vreau sa pun musculatura si sa scap de burta care ma impiedica, asta-i tot..
E cineva pe-aici care e priceput in acest domeniu care e dispus sa stea cu mine de vorba(pe facebook, sau oriunde dar nu pe forum)? Poate ca cer prea mult, dar mna, e prima data cand scriu pe un forum sau ceva de genu pentru a cere sfaturi.. Si cum pe instructor nu ma pot baza..

#22
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
Nu te bazezi pe instructor, dar te bazezi pe un necunoscut de pe forum ?
Eu zic că îți trebuie dietă și ceva sală, @noname01 zice că îți trebuie mai mult sport și mai puțină dietă. Pe cine crezi și de ce ?

#23
dianaa18

dianaa18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 15.04.2014

View Postproxtu, on 15 aprilie 2014 - 17:28, said:

Nu te bazezi pe instructor, dar te bazezi pe un necunoscut de pe forum ?
Eu zic că îți trebuie dietă și ceva sală, @noname01 zice că îți trebuie mai mult sport și mai puțină dietă. Pe cine crezi și de ce ?

Eu spun ca degeaba fac sala daca nu am o alimentatie corecta, pusa la punct si sanatoasa. Si bineinteles, degeaba am o alimentatie corecta fara sala, ca muschii aia nu o sa se dezvolte singuri daca stau degeaba si nu fac nimic. Conteaza foarte mult rata metabolismului bazal inmultita cu nivelul de activitati pe care il voi face. In functie de asta, stabilesc cate calorii consum in functie de cate ard prin sport. Pentru asta bineinteles, voi tine un jurnal in care voi scrie in fiecare zi si pe parcurs imi voi evalua rezultatele.Totul trebuie sa fie echilibrat. Si sport si alimentatie in aceeasi masura. Asta cel putin din cate am citit eu pana acum. Daca gresesc, corectati-ma, nu m-am mai informat pana acum in domeniul asta si criticile sunt constructive.

#24
iulyusfagaras69

iulyusfagaras69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 07.07.2011
arunca-ti o geana peste exercitiul asta :)

Alergatul + scari + exercitiul asta , e solutia ideala pentru a scapa de burtica si a "nivela" abdomenul intr-un mod corect (Parerea mea)
Am avut o prietena cu aceeasi problema , voia sa scape de burtica si in schimb sa aiba o forma frumoasa la abdomen , a venit cu mine la alergat si la scari vre-o 2 luni , plus exercitiul asta si dupaia a inceput sa-si dea drumul , sa prinda alte forme :) Succes

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kHSCmwHaGJs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#25
dianaa18

dianaa18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 15.04.2014

View Postiulyusfagaras69, on 16 aprilie 2014 - 19:52, said:

arunca-ti o geana peste exercitiul asta Posted Image

Alergatul + scari + exercitiul asta , e solutia ideala pentru a scapa de burtica si a "nivela" abdomenul intr-un mod corect (Parerea mea)
Am avut o prietena cu aceeasi problema , voia sa scape de burtica si in schimb sa aiba o forma frumoasa la abdomen , a venit cu mine la alergat si la scari vre-o 2 luni , plus exercitiul asta si dupaia a inceput sa-si dea drumul , sa prinda alte forme Posted Image Succes

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kHSCmwHaGJs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

De vreo 5 zile deja merg la alergat in fiecare seara si dimineata.. Doar ca na, il fac pe intervale, sa fie mai mare efectul de "afterburn". Imi place mult si ma gandesc chiar sa fac un hobby din asta, imi da o stare de bine. Daca ma va scapa sau nu de burtica, ramane de vazut. Nu m-as supara sa o faca :)) am toata rabdarea din lume. O intrebare. Cam cat timp alergati ? Eu alerg in jur de 20 min dimineata, 30 seara

#26
iulyusfagaras69

iulyusfagaras69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 07.07.2011

View Postdianaa18, on 16 aprilie 2014 - 23:10, said:

De vreo 5 zile deja merg la alergat in fiecare seara si dimineata.. Doar ca na, il fac pe intervale, sa fie mai mare efectul de "afterburn". Imi place mult si ma gandesc chiar sa fac un hobby din asta, imi da o stare de bine. Daca ma va scapa sau nu de burtica, ramane de vazut. Nu m-as supara sa o faca Posted Image) am toata rabdarea din lume. O intrebare. Cam cat timp alergati ? Eu alerg in jur de 20 min dimineata, 30 seara

pai alergam 3 serii a cate 4 km (la inceput) , dupa o vreme am renuntat la alergatul pe stadion si alergam pe dig , vre-o ora Posted Image (cu pauze , logic)

Edited by iulyusfagaras69, 18 April 2014 - 12:44.


#27
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
N-ai sa pui masa musculara cu alergat.

#28
dianaa18

dianaa18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 15.04.2014

View PostFriskey, on 22 aprilie 2014 - 11:11, said:

N-ai sa pui masa musculara cu alergat.

Am inceput sa merg la sala si sa ma antrenez cu greutati. Cat despre alergat, nu stiu daca ar trebui sa renunt la el. Mai degraba mi-e greu sa renunt la starea de bine pe care o am cand alerg..

#29
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,860
  • Înscris: 22.01.2007

View Postproxtu, on 15 aprilie 2014 - 17:28, said:

Nu te bazezi pe instructor, dar te bazezi pe un necunoscut de pe forum ?
Eu zic că îți trebuie dietă și ceva sală, @noname01 zice că îți trebuie mai mult sport și mai puțină dietă. Pe cine crezi și de ce ?
Parerea mea e ca iti trebuie in aceeasi masura atat sala, cat si dieta + odihna.Pe mine ma crede.

Nu renunta la alergat, dar de 2-3 ori pe saptamana ajunge.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate