Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 

Windows 8.1 Update 1 - Final

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
740 replies to this topic

#37
petre1st

petre1st

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 29.05.2012

View Posteiffel, on 09 aprilie 2014 - 08:47, said:

Destul de ciudat - eu aveam deja update-ul facut, si acum mi-a aparut din nou impreuna cu inca vre-o 3 altele.
Doar ca fisierul de update 1 a avut doar 71 Mb - s-a instalat aproape instant.

si eu il aveam si mi-a aparut exact la fel ,le-am instalat si dupa aia mi-a aparut inca unul de 123 mb ,l-am instalat si dupa aia am dat clean update si mi-au ramas doar 2 in view updates pe ziua aceea ,ciudat .

#38
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Si la mine era mai mic kb2919355.

#39
chimardan

chimardan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 11.01.2008
Salut eu l-am instalat azi dimineata a durat cam 25 de minute pana la descarcat nu stiu de ce am net de 100 mb si instalarea a durat fix 10 minute!! vad ca consuma mai putin ram inainte imi consuma 1.2 Gb ram si acum 1.0 Gb ram se deschide mai repede cam cu 4 secunde mai repede infine la mine nu prea se simte ca rulez de pe ssd cam 2 secunde imi ia sa se incarce windowsul imi place ca au introdus Butoanele de inchidere si restart sau dormire si modul direct de incarcare direct pe desktop si se misca mai repede... Per Total este mult mai Bun decat Windows 7 Ultimate Sp1 !!

#40
Alex567

Alex567

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 05.02.2010
Imi puteti spune de ce nu imi apare acest update 1 un Windows update? Este posibil sa apara mai tarziu? Multumesc.

Attached Files



#41
cbz

cbz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 03.02.2007
How to Download Windows 8.1 Update If It’s Not Available on Windows Update

#42
Alex567

Alex567

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 05.02.2010
Multumesc pentru raspuns. Au aparut pana la urma si in Windows update. Nu stiu ce s-a intamplat, dar acum functioneaza.

#43
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 04.05.2010
Mie imi da black screen dupa update, la primu' restart, trece de boot logo, si apoi doar cursoru' se vede pe fundal, cu "flicker", s-ar parea ca e ceva problema cu driverele nvidia, nici sa intru in safe mode n-am putut, noroc cu system restore.

Edited by Ythrixium, 09 April 2014 - 11:38.


#44
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,233
  • Înscris: 24.02.2007
S-a instalat si se misca la fel de bine ca inainte.

#45
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006
Am facut si eu update-ul in dimineata asta.

Mi-a aparut la Windows Updates 24 de actualizari, una dintre ele era Windows 8.1 Update.

Am facut intai pe primele 23 (deci fara 8.1 Update), si-a dat restart si pe urma am facut si Windows 8.1 Update (avea marime 867 MB).

Bun, acum e totul ok, sunt la zi, dar, nu am Start Menu ca aici http://forum.softped...2#entry14945643

Nu ar trebui sa apara automat ? Daca nu, cum fac sa il activez ? Posted Image

Edited by catalinman, 09 April 2014 - 11:53.


#46
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,233
  • Înscris: 24.02.2007
Ala cred ca-i demo, va urma ...

#47
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006
Aha, deci nu il are nimeni acum, urmeaza sa apara. :)

#48
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Catalin ar fi trebuit sa apara.

LE. Asa apare daca folosesti ultima imagine la instalare.

Attached Files


Edited by xxvirusxx, 09 April 2014 - 12:16.


#49
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006
Asa si am, confirm ca am Store in taskbar.

Da ma asteptam sa am si Start Menu ca in demo din filmuletul de prezentare.

Adica asa.

Attached Files



#50
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Cataline, numai pe topicul asta pe ultimele 2-3 pagini s-a discutat de vreo 4 ori ca start meniul nu apare in Update 1 ci undvea spre sfarsitul anului.
Eu cel putin am zis-o de 2 ori.

L.E. Temporar update-ul a fost scos de pe serverele de update dedicate companiilor - sunt probleme - http://www.neowin.ne...om-wsus-servers

#51
El_Dorado129

El_Dorado129

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 06.04.2014
Vad ca descrieti numai probleme pe aici dupa ecst update aparut azi, sau azi-noapte.... Eu n-am intampinat nici cea mai mica problema. Cand am deschis laptopul  (pe la orele 13.00), mi-a facut automat update-ul la Windows Defender, apoi mai erau inca 6 sau 6 update-uri. 6 parca, dar 5 erau bifate. Le-a facut pe cele 5, s-a restartat, apoi pe cel de-al 6lea, kb2919355, cel mare de 800 si ceva de mega, a durat ceva timp, s-a instalat, restart, si merge struna. La fel ca inainte. Aveti dreptate cu consumul de memorie ram. Consuma mai putin acum, asa e. In rest merge perfect.
Acum, ce sa zic....eu am si Windows original cumparat. N-am deasta de pe net. Am mai avut eu W7 de pe net si dadea erori, dar eu ziceam ca e Windows 7 prost, pana cand tot asa..mi-a dat cineva un DVD original cu Windows 7. Era diferenta.

#52
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,412
  • Înscris: 29.04.2008
Am făcut și update la desktopul de la birou. Fără nicio problemă, cu o placă video nvidia quadro, deși cineva mai sus avusese probleme cu  respectiva placă video.

#53
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 04.05.2010
Eu am nvidia, dar nu quadro, o sa incerc sa fac updateurile pe rand, poate asta e problema.

#54
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,973
  • Înscris: 06.01.2006
oricum nu se mai pune problema ca in 2014 sa nu folosesti router asa ca problema e minora si extrem de improbabila

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate