Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Blocuri noi Maritimo Constanta

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
Cosminstefanescu123456

Cosminstefanescu123456

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 08.05.2014
Da finisaje normale ... Nimik lux ...

Finisaje normale .. Nimik lux

#20
patty1

patty1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,841
  • Înscris: 18.07.2013
Asa de mari sunt preturile in toata zona Constantei?
Nu inteleg justificarea unor astfel de preturi! Criza nu v-a lovit si pe voi la fel?

#21
Cosminstefanescu123456

Cosminstefanescu123456

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 08.05.2014
Sunt scumpe dar prop baga chiriasi in ele daca nu le vinde , si este neserios azi zice un pret maine altu ... Si la parcari la fel

#22
patty1

patty1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,841
  • Înscris: 18.07.2013
Inseamna ca merge bine piata chiriilor! Oare pentru cata vreme?
Mai bine iti cumperi apartament in Bucuresti, cu siguranta aici ai sansa unui job mai bine platit.

#23
Cosminstefanescu123456

Cosminstefanescu123456

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 08.05.2014
Corect

#24
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Este un pret pentru fraieri...chiar ma intreb daca au vandut ceva la pretul ala....am mai vazut eu politici din astea ...mai avem 5 apartamente... restul s-au vandut toate...si blocul e nevandut....de ani buni. (JT Tower)

#25
Cosminstefanescu123456

Cosminstefanescu123456

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 08.05.2014
Dragi cumparatori , fiti atenti deaoarece blocurile de la maritimo au contor de santier , si daca cump ap trebuie sa va racordati la enel .. Adik alti bani alta distractie. O seara buna

#26
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,830
  • Înscris: 22.01.2010

 patty1, on 09 mai 2014 - 19:45, said:

Inseamna ca merge bine piata chiriilor! Oare pentru cata vreme?
Mai bine iti cumperi apartament in Bucuresti, cu siguranta aici ai sansa unui job mai bine platit.

nu este o regula universal valabila...
raman surprins cand vad pe topicul de colaps ce preturi ok (mici) aveti in B la apartamente (vanzare dar si chirie) comparativ cu ce este in piata aici in CT...
Chiar asa saracie sa fie oare in B?

#27
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,830
  • Înscris: 22.01.2010

 patty1, on 09 mai 2014 - 19:41, said:

Asa de mari sunt preturile in toata zona Constantei?
Nu inteleg justificarea unor astfel de preturi! Criza nu v-a lovit si pe voi la fel?

@patty , "criza" a fost ,este si va fi  doar doar un motiv prin care se justifica "impotenta" unora . Cand vrei sa iti accepti soarta de neputincios , dai vina pe criza. E simplu si se practica in toata lumea, nu am inventat noi criza (a se citi apa calda :) )...

#28
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

 flp014, on 24 mai 2014 - 16:00, said:

nu este o regula universal valabila...
raman surprins cand vad pe topicul de colaps ce preturi ok (mici) aveti in B la apartamente (vanzare dar si chirie) comparativ cu ce este in piata aici in CT...
Chiar asa saracie sa fie oare in B?

Eu cred ca piata din Bucuresti s-a autoreglat (atat cat a putut ea sa se autoregleze) pe cand in Constanta avem cativa dezvoltatori imobiliari care isi permit sa tina imobilele goale chiar daca nu se vand (chiar daca platesc taxe pentru ele), tinand astfel preturile sus. Cunosc caz, pentru ca am dorit eu sa iau acel apartament, fiind perete in perete, care a tinut 4 ani un apartament gol.

L.E. ....acum vad ca sapa fundatia  unui nou bloc in linia de blocuri de la City Mall....deci construiesc chiar daca nu au terminat de vandut blocurile construite anterior, in acelasi loc...probabil o fi alt investitor. Preturile in zona? Aceleasi, de dinainte de criza 1200/ 1300 euro/ mp construit, hai parca putin au scazut...ca erau 1500...in vremurile bune.

Edited by MembruAnonim, 25 May 2014 - 06:34.


#29
darkjacobs

darkjacobs

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 28.08.2007

 Materium, on 24 martie 2014 - 19:12, said:

De ce ai vrea sa te mui in blocurile alea. Singurul avantaj e ca are mall-ul aproape. Arata asa de oribil de zici ca-s contruite de comunisti! Stii cumva ce preturi au? Nu de ala dar caut si eu ceva si cine stie or avea o asemenea oferta incat sa ii iau in consideratie.

oferte valabile pentru blocurile 4 si 5 finalizate anul acesta -garsoniere -35 mp construiti,la alb,loc de parcare inclus 31000 euro.
-apartament 2 camere 58 mp contruiti,la alb,loc de parcare inclus 51000 euro.
-apartament 3 camere 64 mp construiti,la alb,loc de parcare inclus 55000 euro
-apartament 3 camere 82 mp construiti,loc de parcare inclus 66000 euro.
-apartament 3 camere 86 mp construiti,loc de parcare inclus 68000 euro.
-spatiu comercial 60 mp-51000 euro.
Se pare ca au vandut deja in cele care s-au construit deja, sunt uimit de lucrul asta, nici mie nu imi place acolo.

 dancir2001, on 24 martie 2014 - 21:03, said:

apartamentele cu 2 camere sunt 53.000 si au 54 m2 si cele de trei camere 61.000 si au 69 de metri patrati. Toate au centrala pe gaze si sunt la gata cu bucatarie inclusa in pret. Pereti toti inclusiv cei de partajare de la interior sunt din caramida.

Nush ce sa fac...sunt confuz. Pretul este asemanator cu toate apartamentele comuniste care nu au nici gaze si au si m2 mai putini. Locul de parcare este 1000 de euro.

Ai idee locul de parcare subteran cat este?Banuiesc ca cel de afara este 1000 de euro.

 Cosminstefanescu123456, on 09 mai 2014 - 19:43, said:

Sunt scumpe dar prop baga chiriasi in ele daca nu le vinde , si este neserios azi zice un pret maine altu ... Si la parcari la fel

Inseamna ca e vre-un samsar care a avut parc auto acolo si crede ca apartamentele sunt masini si le vinde in functie de cum arata clientul, daca e mai bine imbracat ii cere mai mult :))). Oricum eu zic ca e pe profit ca vad ca se extinde, eu am intrat cu masina acolo in interior, am dat un ocol si mi s-a parut oribil. Eu am apartament pe mircea cu vedere la mare si mai vreau sa iau unu, eu merg in fiecare zi la Maritimo si am zis ca ar fi o idee sa il las pe ala la inchiriat sa si stau langa maritimo ca sunt satul de mare, dar no way, e oribil, ingramadit pe langa blocuri cand intri si inca nu e full, sa vezi cand va fi full nu stiu daca vor avea toti loc de parcare, cand dai sa intri pe poarta aia treb sa fii foarte atent sa nu lovesti o parasuta, sa nu franezi prea brusc sa nu te ia o basculanta din spate pe sus, in plus iti poti lua si injuraturi si bataie ca incetinesti traficul cand intri, la iesire e oribil, astepti 10 minute sa iesi si cand iesi si atunci la limita doar daca se elibereaza prima banda. Mai bine in tomis plus sau zona compozitori sau casa icil unde preturile sunt la fel sau mai mici. Eu unu caut sa cumpar in faleza nord cu vedere la mare sau mamaia chiar daca treb sa astept pana prind unu care vinde urgent.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate