Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Telefon trimis la service Altex

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
Tugar

Tugar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 12.03.2014
Salut. Am achizitionat un telefon Apple acum 3 saptamani de la Altex. Dupa cateva zile am vazut ca pe ecran in colt dreapta aveam o pata albastra,(am zis ca e de la folia lui) i-am pus folie si tot la fel aparea, l-am dus la altex si mi l-au trimis la service. Pot avea incredre in ei ? sunt seriosi ? sau o sa il primesc si mai defect ?

Edited by Tugar, 22 March 2014 - 09:43.


#2
HighClass

HighClass

    . Impresar .

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,298
  • Înscris: 31.05.2013
Ține pentru tine modelul, bine că ne-ai informat prețul lui.

#3
badlink

badlink

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 24.02.2010
Altex nu are service de  telefoane. Ei la randul lor il vor trimite in service la producator. Dar cum producatorul tau e secret nimeni nu iti va putea spune daca e serios sau nu .

#4
Tugar

Tugar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 12.03.2014
Producatorul e Apple

#5
badlink

badlink

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 24.02.2010
Rusinicaaaa.. ai dat 17 mil pe un Apple ? Care s-a mai si stricat ? Vai vai vai ..
Glumesc, cu siguranta se va rezolva doar ca  va dura mai mult decat daca il duceai tu personal la centrul Apple.

#6
Tugar

Tugar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 12.03.2014

 badlink, on 22 martie 2014 - 09:46, said:

Rusinicaaaa.. ai dat 17 mil pe un Apple ? Care s-a mai si stricat ? Vai vai vai ..
Glumesc, cu siguranta se va rezolva doar ca  va dura mai mult decat daca il duceai tu personal la centrul Apple.

cei de la Altex mi-au zis ca 15 zile

#7
badlink

badlink

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 24.02.2010
Pai 15 zile este foarte mult, puteai chiar sa ceri un telefon in schimb pentru perioada asta.

#8
Tugar

Tugar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 12.03.2014

 badlink, on 22 martie 2014 - 10:13, said:

Pai 15 zile este foarte mult, puteai chiar sa ceri un telefon in schimb pentru perioada asta.
am alt telefon, dar eu acuma sper ca sa il faca si sa nu il primesc inapoi mai defect, telefonu era intact cand l-am dus la ei,folii pe ambele parti scapat jos nu a fost niciodata

#9
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002
Proasta idee ai avut sa-l trimiti in service, la altex il puteai returna in 31 de zile, in locul tau daca se defecta dupa 3 saptamani de la achizitie il faceam frumos pachet si ii faceam retur.

Edited by MD, 22 March 2014 - 10:46.


#10
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,731
  • Înscris: 28.12.2008

 badlink, on 22 martie 2014 - 09:46, said:

Rusinicaaaa.. ai dat 17 mil pe un Apple ? Care s-a mai si stricat ? Vai vai vai ..
Glumesc, cu siguranta se va rezolva doar ca  va dura mai mult decat daca il duceai tu personal la centrul Apple.

http://www.altex.ro/...ru/brand/apple#

Să înţeleg că a dat 1700 lei pe un 4S în anul 2014? Posted Image

Edited by driftking91, 22 March 2014 - 11:36.


#11
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,810
  • Înscris: 31.10.2010

 driftking91, on 22 martie 2014 - 11:34, said:

http://www.altex.ro/...ru/brand/apple#

Să înţeleg că a dat 1700 lei pe un 4S în anul 2014? Posted Image

In 1700 lei iti iei ori un S4 nou, ori un iPhone 5 cu garantie si in stare buna (normal) decat un 4s.

#12
Tugar

Tugar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 12.03.2014

 dorurad, on 22 martie 2014 - 13:38, said:


In 1700 lei iti iei ori un S4 nou, ori un iPhone 5 cu garantie si in stare buna (normal) decat un 4s.
Bai nu v-am cerut pararea care telefon e mai bun sau daca se marita sa dau 17 milioane pe un iphone, prea putin ma intereseaza ce credeti voi ;) eu v-am intrebat altceva

#13
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Cu cine se mărită?Posted Image

#14
d-rive

d-rive

    zic tir

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,673
  • Înscris: 21.02.2009
Cu Marcu, prietenul lui Anton care folosea bascula ca sa-si care pendula Posted Image

@Tugar, nu ii baga in seama. Forumul asta e plin de individiosi :D

Edited by d-rive, 23 March 2014 - 20:18.


#15
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
De parcă semianalfabeții ar fi o specie rară și ar trebui protejată.

OT. Nu cumpărați produse Apple din hypermarketurile românești! Prețuri mari, service aproape inexistent. Deci nu ”se merită” sau...”mărită”.Posted Image

#16
Tugar

Tugar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 12.03.2014

 Tugar, on 23 martie 2014 - 19:16, said:

Bai nu v-am cerut pararea care telefon e mai bun sau daca se merita sa dau 17 milioane pe un iphone, prea putin ma intereseaza ce credeti voi Posted Image eu v-am intrebat altceva

 spider_zero_sapte, on 23 martie 2014 - 21:13, said:

De parcă semianalfabeții ar fi o specie rară și ar trebui protejată.

OT. Nu cumpărați produse Apple din hypermarketurile românești! Prețuri mari, service aproape inexistent. Deci nu ”se merită” sau...”mărită”.Posted Image
Copii prosti ca tine am mai vazut, sincer e plin orasul, si nu te mai crede asa interesant pentru ca oricine mai greseste,chiar si maica-ta a gresit ca ti-a facut pe tine, daca te-ai bagat in seama doar ca sa imi corectezi mie greseala esti Praf Posted Image aa si apropo,  prea putin m-a interesat parerea ta, pentru ca multi spuneti "Nu cumparati produse Apple, nu se merita" da voi defapt va doriti enorm un telefon sau o tableta Apple, asa ca parerea ta e agala cu 0 :)

Edited by Tugar, 23 March 2014 - 22:02.


#17
emirea

emirea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 11.02.2010
Nu am avut timp sa citesc tot topicul dar, am vazut ca au zis 15 zile. Daca trece mai mult de perioada legala 15 zile , (ai grija sa fie calendaristice). Arde-i , eu personal am avut un Galaxy Nexus care nu se mai auzea , avea mai multe defecte, l-am trimis la E-mag , care a tras de cele 15 zile de par si tot au mai vrut sa il mai tina. Toate bune si frumoase pana cand am spus ca fac plangere la ANPC, a2-a zi am primit instiintare de restornare a banilor 1500 RON, in contul bancar;
Sper ca am putut sa iti fiu de ajutor.!

Edited by emirea, 24 March 2014 - 02:33.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate