Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Subtitrari multiple.

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
TyreXo

TyreXo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 15.12.2010
Salut tuturor,

Vreau sa stiu si eu daca exista vre-un tutorial sau vre-un soft pe undeva pe internet care m-ar ajuta la adaugarea mai multor subtitrari deodata in acelas timp, doar din prima encodare.

Gen, cum este la naruto, este si subtitrare de cantec si subtitrare de vorbit la personaje.

Cam asta vreau sa fac si eu, dar inca nu am gasit raspunsul si eu am un CPU cam slab care imi face ca encodarea unui video in HD sa ia aproximativ 4 ore si ceva.

Si asta pentru un video in hd encodat in Real Media de 1,8 GB output.

Folosesc IMToo Video Converter 7.2.0 pentru subtitrari simple si care nu necesita subtitrari duble, iar pentru sincronizarea subtitrarilor folosesc Divx Land Media Subtitler, este un soft gratuit si foarte bun si usor de folosit.

Insa din pacate softul IMToo nu are optiunea de a putea folosii 2 subtitrari deodata.

Aveti vre-o idee?

Edited by TyreXo, 21 March 2014 - 19:04.


#2
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,969
  • Înscris: 28.10.2006
Pentru a adauga mai multe subtitrari la un singur film exista AVIAddXSubs, free!
Dar lucreaza numai cu fisere avi SD, nu HD!
Subtitrarile adaugate filmului sunt de tip XSub, adica se adauga inca un stream(sau mai multe!) pe langa video si audio.
Subtitrarile sunt selectabile la fel ca la DVD!
In containerul matroska(mkv) poti adauga mai multe subtitrari diferite, selectabile, dar problema este daca player-ul (hardware) folosit stie sa redea fisiere mkv cu subtitrare inclusa.
Daca discutam de playere software, nicio problema! orice player care reda fisiere .mkv stie sa redea subtitrarile incluse.
VLC este unul care stie cam de toate, consuma putin mai multe resurse, dar nu grav! Nu este singurul, am dat doar un exemplu!
Mai ai o solutie: Handbrake, free si el! Poti adauga mai multe subtitrari la un film, dar salveaza numai in format mp4 sau matroska!

Da mai multe detalii cu ce faci: sursa(surse), destinatie, pe ce va rula finalul si poate gasim solutii!

#3
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Nu ai inteles.El vrea mai multe subtitrari Hard-Coded arse intr-o singura rendare.
Nu stiu sa existe program pentru ce vrei tu dar poti converti intr-un format losseless si apoi renda de cateva ori succesiv in el fara pierdere vizibila de calitate sau le scoti streamuri video cu canal Alpha intr-un program profesional de editat subtitrari si le arzi in film printr-o singura codare cu ajutorul unui editor video multitrack.
Apropo, pentru cele faci de iti trebuie musai HardCoded. Poate merge cu selectabil si e mult mai ok asa.
Oricum codare cu  IMToo Video Converter  e dezastru.

#4
TyreXo

TyreXo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 15.12.2010

View Postgeo123, on 23 martie 2014 - 12:16, said:

Nu ai inteles.El vrea mai multe subtitrari Hard-Coded arse intr-o singura rendare.
Nu stiu sa existe program pentru ce vrei tu dar poti converti intr-un format losseless si apoi renda de cateva ori succesiv in el fara pierdere vizibila de calitate sau le scoti streamuri video cu canal Alpha intr-un program profesional de editat subtitrari si le arzi in film printr-o singura codare cu ajutorul unui editor video multitrack.
Apropo, pentru cele faci de iti trebuie musai HardCoded. Poate merge cu selectabil si e mult mai ok asa.
Oricum codare cu  IMToo Video Converter  e dezastru.


IMToo Video Converter e foarte bunicel momentan.

Cat despre HandBreak , pot spune ca eu numai cu fisiere mp4 lucrez, deci am sa il incerc, mersii pentru sfaturi la amandoi.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate