Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

De unde vine traficul tpu.ro ?

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#1
Ahasverus

Ahasverus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,360
  • Înscris: 22.10.2006
Buna Softpedia, am si eu o dilema...
Cine imi raspunde, primeste Funditza...


Site-ul spam tpu.ro , pe care eu nu l-am gasit niciodata in Google, are traffic dublu decat acest forum!

TPU vs Forum softpedia

Eu nu inteleg site-ul ala!
Intrebarile par a fi autogenerate si sunt de o cretinatate ce adesea frizeaza supravietuirea speciei, dar aparent e vizitat de 140 000 de romani zilnic! Asta e grav...

Backlink profile e PRAF (realitatea si gustos.ro), SEO e tandari, iar cu riscul de a ma repeta, eu nu m-am intalnit niciodata in cautarile mele de pe internet...

#2
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Simplu.

TPU are ca tinta copiii de 14-15 ani, copii cu foarte mult timp liber.
Softpedia are un target mai in varsta, adica oameni care au lucruri mai importante de facut decat s-o frece zilnic pe net.

#3
dublap

dublap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 12.03.2009
Ai fi surprins. Google: "mi-am bagat un pix" :))

#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,040
  • Înscris: 22.05.2003
Ma simt batrana...
uat za fac! 160 000 de unici/zi cu asa content?

E clar, za next generation are mari sanse sa fie ultima...

#5
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Au trafic si din G. Dar ei au facut o campanie de promovare ceva mai mare in urma cu cativa ani si de atunci au auzit multi de ei, acum cred ca merge vestea din gura-n gura printre pustani.

#6
TheBigDealerIsHardware

TheBigDealerIsHardware

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 27.07.2013
Sunt multi oameni pe tpu care isi fac conturi pentru a da fundite celuilalt cont...Eram pe la o ruda si a intrat pe TPU.ro ca sa isi dea fundite. Cand am vazut porcaria aia de site, mi-am facut cruce.
Plus ca astia au ceva cu portocaliul...

#7
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,944
  • Înscris: 03.08.2008
Cred ca tu glumesti. Eu la 1 din 5 cautari pe subiecte mai generale gasesc undeve pe prima pagina tpu.ro.

Ia cauta ceva despre sex, sau simpla intrebare "Cate tari are Europa".

#8
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View PostAhasverus, on 18 martie 2014 - 02:28, said:

Backlink profile e PRAF (realitatea si gustos.ro)
E facut de aceesi firma care se ocupa de site-urile Realitatea si ale altor trusturi.

#9
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,944
  • Înscris: 03.08.2008

View Postdon_dannielo, on 18 martie 2014 - 08:42, said:

E facut de aceesi firma care se ocupa de site-urile Realitatea si ale altor trusturi.

Vb serios ?
Adica firma aia de SEO face schimb de backlink uri intre site urile de care se ocupa ?  Fail

#10
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
dafack e fundita aia? am ajuns si eu intamplator pe acolo si am ramas siderat de intrebarile alea cretine... omfg, atata trafic? de fapt nu prea e de mirare, acolo intra majoritatea pitzi/pisi/emo/cocalari.

#11
zepar

zepar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 691
  • Înscris: 24.06.2010
eu ma bucur pentru ei, prin 2009 (cred) erau la inceput si se tot milogeau de mine sa le fac reclama gratuita pe blog pentru ca este "un site pe care ne ajutam reciproc, altruism, bunatate etc." si bineinteles nu am vrut, nu neaparat din rautate cat din faptul ca in perioada respectiva refuzam si reclame pe bani ca nu mai aveam loc. Uite ca acum, 5 ani mai tarziu ei au 160 000 unici pe zi si eu am 1600 :) bravo lor, content aiurea, site naspa dar tot in varful topului sunt si asta conteaza

#12
ValenTyNn

ValenTyNn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.07.2014
Site-ul TPU ,e cu mult mai bine facut.
Simplist:
Autentificare
Pune intrebarea
Raspunsurile mele
Raspunsurile primite
Vizualizare profil
Setari cont
Foarte important, intrebarile sunt sortate pe categori si asa cei care se pricep la o anumita categorie,astfel se gasesc mai repede raspunsuri de exemplu,pot ajuta cu mult mai multi oameni,fara sa fie nevoiti sa gaseasca o intrebare la care se pricep printre alte mii .
BONUS:Utilizatorul daca are o intrebare si nu vrea sa se afle ca el a pus-o poate seta modul ''anonim''
Ceva genial si nou este faptul ca se pot vota raspunsurile ca fiind de calitate sau eronate.Astfel inainte sa declari un raspuns castigator,vezi acolo daca tipul are ceva in cap sau vorbeste ca sa nu taca.Si acum ca am inceput sa vorbesc despre sistemul de declarat un raspuns castigator,mai exact ,,funda'' de care va temeti parca ar fi dracu.E chiar geniala,adica acolo vezi calitatea utilizatorului,si normal ca doresc sa imi raspunda o persoana care are doar raspunsuri castigatoare.
Aici multi pun intrebari de sanatate si primesc raspunsuri de la amatori care se vor ,,doctori pe net'' , pe tpu exista persoane care au frumos diploma,au facut o facultate in medicina si acum au si slujba de doctor.
Nu e nevoie sa treci pe alta pagina pentru a da raspuns unui utilizator,ceea ce mi se pare foarte util,poti comenta raspunsul lui in timp ce il vezi.
Aspect foarte placut al site-ului,colorat.
Multe persoane cu coeficientul IQ-ului sub 100,au spus ca e un site de copii.Sa stiti si voi idiotilor care ati spus lucrurile astea,ca nu alege omul care a facut siteul ce persoane o sa intre pe el.Credeti ca daca aveti 30 de ani sunteti mai inteligenti?Vesti proaste,si prostii imbatranesc.
De ce altceva mai ai nevoie?
Siteul asta e o varza si un labarint total.
E site destinat exclusiv romanilor ,si are formatul in engleza,cine a venit cu ideea asta e un geniu...
Reclama la Renault,care imi apare de fiecare data fix in mijlocul paginii si nici macar nu merge scoasa.Si nu,nu am de gand sa fac ore de programare pentru a scoate o reclama,de chestia asta trebuie sa se ocupe administratorul,nu eu.
Categori : SoftPedia,Forums,Membres,Calendar,Anunturi,Jocuri.Intrebare,ce sunt astea?Si ce treaba au cu un site de intrebari,nici una,doar ca sa mai bage cateva lini in labirint.
Chiar era nevoie de toate tampeniile astea care sunt in plus?Refuz sa cred ca exista persoane care nu au un calendar si intra expres pentru cat de frumos e calendarul de aici, si care au nevoie de siteul asta de anunturi de parca nu exista okazii,tocmai.ro, ####
Nu exista un loc in care utliizatorul sa vada clar cum sa puna o intrebare.=))))Ceea ce e de baza asta fiind un site de intrebari,sau cel putin se vrea.
Intrebari in susul paginii care apar fara ca eu sa le fi cautat.
Aspectul siteului sincer albastrul asta pe alb imi da impresia de chitanta.
Aici daca ai dat back,sau dai pe o reclama,pe care din pacate nu o poti nici scoate, s-a dus pe ... sa zicem ''ultia'' tot ce ai scris,pe cand acolo,poti sa te intorci si informatia ramane lafel.
Si sincer,nu mai e la moda,faza cu format word cu fonturi si alte mizeri inutile cam de cand au aparut ecranele cu plazma.
Nu am vrut sa jignesc pe nimeni ci doar sa spun de ce TPU e un site cu mult mai la indemana,iar siteul asta pur si simplu nu aduce nimic nou.
Am vazut la intrebarea asta multa invidie,si un tip care se lauda ca avea ocazia sa promoveze siteul pe bani,asa ma si ?Ai avut ocazia si nu ai facut findca erai un ingamfat si acum stai sa te plangi pe siteuri ce mare ocazie ai avut tu.

#13
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Ne declara tpu razboi. Acum e momentul, cat au userii lor vacanta.

[ https://i.imgur.com/jP66Avv.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#14
andr3y_69

andr3y_69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 11.06.2006
Parerea mea:
Pe softpedia se rezolva problemele.
Pe TPU se da link-ul de pe softpedia unde deja a fost rezolvata problema.

#15
warlock_

warlock_

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 182
  • Înscris: 30.04.2014
ce este atat de rau in faptul ca un site are vizitatori?

ca are vizitatori mai multi decat softpedia?


asa cum au spus si cei de mai sus ...... bravo lor

#16
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,700
  • Înscris: 04.06.2007

View PostValenTyNn, on 04 iulie 2014 - 02:25, said:

Site-ul TPU ,e cu mult mai bine facut.
Simplist:
Autentificare
Pune intrebarea
Raspunsurile mele
Raspunsurile primite
Vizualizare profil
Setari cont
Foarte important, intrebarile sunt sortate pe categori si asa cei care se pricep la o anumita categorie,astfel se gasesc mai repede raspunsuri de exemplu,pot ajuta cu mult mai multi oameni,fara sa fie nevoiti sa gaseasca o intrebare la care se pricep printre alte mii .
BONUS:Utilizatorul daca are o intrebare si nu vrea sa se afle ca el a pus-o poate seta modul ''anonim''
Ceva genial si nou este faptul ca se pot vota raspunsurile ca fiind de calitate sau eronate.Astfel inainte sa declari un raspuns castigator,vezi acolo daca tipul are ceva in cap sau vorbeste ca sa nu taca.Si acum ca am inceput sa vorbesc despre sistemul de declarat un raspuns castigator,mai exact ,,funda'' de care va temeti parca ar fi dracu.E chiar geniala,adica acolo vezi calitatea utilizatorului,si normal ca doresc sa imi raspunda o persoana care are doar raspunsuri castigatoare.
Aici multi pun intrebari de sanatate si primesc raspunsuri de la amatori care se vor ,,doctori pe net'' , pe tpu exista persoane care au frumos diploma,au facut o facultate in medicina si acum au si slujba de doctor.
Nu e nevoie sa treci pe alta pagina pentru a da raspuns unui utilizator,ceea ce mi se pare foarte util,poti comenta raspunsul lui in timp ce il vezi.
Aspect foarte placut al site-ului,colorat.
Multe persoane cu coeficientul IQ-ului sub 100,au spus ca e un site de copii.Sa stiti si voi idiotilor care ati spus lucrurile astea,ca nu alege omul care a facut siteul ce persoane o sa intre pe el.Credeti ca daca aveti 30 de ani sunteti mai inteligenti?Vesti proaste,si prostii imbatranesc.
De ce altceva mai ai nevoie?
Siteul asta e o varza si un labarint total.
E site destinat exclusiv romanilor ,si are formatul in engleza,cine a venit cu ideea asta e un geniu...
Reclama la Renault,care imi apare de fiecare data fix in mijlocul paginii si nici macar nu merge scoasa.Si nu,nu am de gand sa fac ore de programare pentru a scoate o reclama,de chestia asta trebuie sa se ocupe administratorul,nu eu.
Categori : SoftPedia,Forums,Membres,Calendar,Anunturi,Jocuri.Intrebare,ce sunt astea?Si ce treaba au cu un site de intrebari,nici una,doar ca sa mai bage cateva lini in labirint.
Chiar era nevoie de toate tampeniile astea care sunt in plus?Refuz sa cred ca exista persoane care nu au un calendar si intra expres pentru cat de frumos e calendarul de aici, si care au nevoie de siteul asta de anunturi de parca nu exista okazii,tocmai.ro, ####
Nu exista un loc in care utliizatorul sa vada clar cum sa puna o intrebare.=))))Ceea ce e de baza asta fiind un site de intrebari,sau cel putin se vrea.
Intrebari in susul paginii care apar fara ca eu sa le fi cautat.
Aspectul siteului sincer albastrul asta pe alb imi da impresia de chitanta.
Aici daca ai dat back,sau dai pe o reclama,pe care din pacate nu o poti nici scoate, s-a dus pe ... sa zicem ''ultia'' tot ce ai scris,pe cand acolo,poti sa te intorci si informatia ramane lafel.
Si sincer,nu mai e la moda,faza cu format word cu fonturi si alte mizeri inutile cam de cand au aparut ecranele cu plazma.
Nu am vrut sa jignesc pe nimeni ci doar sa spun de ce TPU e un site cu mult mai la indemana,iar siteul asta pur si simplu nu aduce nimic nou.
Am vazut la intrebarea asta multa invidie,si un tip care se lauda ca avea ocazia sa promoveze siteul pe bani,asa ma si ?Ai avut ocazia si nu ai facut findca erai un ingamfat si acum stai sa te plangi pe siteuri ce mare ocazie ai avut tu.

Ba, daca vrei musai, poti scoate reclamele, nu iti trebuie ore de programare. Dar asta e, dupa cum zici noi suntem idioti, tu esti inteligent.

Edited by tiestodj20, 04 July 2014 - 08:55.


#17
ValenTyNn

ValenTyNn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.07.2014
Nu am zis nici o secunda ca toti utilizatorii acestui site sunt idioti.Citeste ce tocmai tu ai incadrat cu rosu si o sa vezi ca am folosit termenul idioti pentru cei care au spus ca tpu este un site destinat exclusiv copiilor.

#18
sergiu_spooky

sergiu_spooky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 23.06.2006
Nu inteleg de unde ai scos numarul ala. 100 e aproape de maximul teoretic. Nu prea are sens nimic din ce-ai scris. Cum adica nu alegi ce oameni intra? "genial si nou este faptul ca se pot vota raspunsurile ca fiind de calitate sau eronate"? Nou? Are you shitting me?
"pe tpu exista persoane care au frumos diploma,au facut o facultate in medicina si acum au si slujba de doctor" Again, are you shitting me? Unde e scanul cu diploma?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate