Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Bucuresti - Iasi

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009
noaptea as fi mers pe bacau

#20
DominatoR

DominatoR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 24.09.2006
Am mers pe Bacau, a fost foarte bun drumul, lat, aproape 2 benzi. Orasele le-am strabatut foarte repede, doar la Focsani m-a scos pe un fel de centura. Am mers in total cam 6 ore, cu tot cu pauze.

A fost si foarte liber. Am incetinit in toate localitatile aproape de limita legala .. din fericire nu am vazut nici urma de politie.
Mersi inca o data.

#21
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,970
  • Înscris: 06.01.2006
cu autostrazile am inteles ca sunt greu de construit si politicienii sunt mai interesati de taiat pamblica unei portiuni care pleaca din camp si se termina tot in camp, dar macar de am avea in toata tara sosele late ca B-IS tot ar fi un mare progres

soseaua B-IS (DN2) este sosea cu doua benzi, nu cu patru asa cum cred unii, dar e bun si asa, cu putina bunavointa se poate circula in regim de 4 benzi
http://www.criserb.c.../wuav_thumb.jpg
http://i50.tinypic.com/6531hc.jpg

Edited by Kroghy, 14 March 2014 - 12:04.


#22
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009
drumurile europene sunt foarte bune, calitativ.
nici inguste nu sunt.
in franta, anglia, bulgaria sunt mult, mult mai inguste, la noi zici ca-s americane.

eu astept sa termine autostrazile sa pot merge in voie pe "drumul vechi"
partea proasta este ca "drumul vechi" nu se va mai repara.., c-asa-i la noi

#23
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,071
  • Înscris: 07.07.2006
Apropo de asta, de cîte ori merg Bucureşti - Constanţa sau retur mă uit cu nostalgie spre şoseaua veche, care între Lehliu Gară şi Feteşti e paralelă şi pot vedea lesne traficul aproape inexistent, cîte un camion cînd şi cînd. Îmi tot propun să merg şi pe acolo, dar de fiecare dată cedez ispitei de a fi "eficient" şi rămîn pe autostradă, ca să ajung mai repede. Mai ales pasajul de la Dragoş Vodă (care se distinge bine de pe autostradă) mă ispiteşte, în amintirea acelei infernale bariere, pasaj pe care speram în fiecare an să îl găsesc construit, dar pe care n-am apucat să circul, pentru că isteţii s-au sincronizat aşa bine încît l-au finalizat după autostradă, cînd nu mai fluidiza nimic.
Despre drumul de Iaşi, noapte fiind, şi prima dată cînd ai mers acolo, varianta aleasă a fost cea mai bună.

#24
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

 abancor, on 14 martie 2014 - 22:46, said:

Apropo de asta, de cîte ori merg Bucureşti - Constanţa sau retur mă uit cu nostalgie spre şoseaua veche, care între Lehliu Gară şi Feteşti e paralelă şi pot vedea lesne traficul aproape inexistent, cîte un camion cînd şi cînd. Îmi tot propun să merg şi pe acolo, dar de fiecare dată cedez ispitei de a fi "eficient" şi rămîn pe autostradă, ca să ajung mai repede. Mai ales pasajul de la Dragoş Vodă (care se distinge bine de pe autostradă) mă ispiteşte, în amintirea acelei infernale bariere, pasaj pe care speram în fiecare an să îl găsesc construit, dar pe care n-am apucat să circul, pentru că isteţii s-au sincronizat aşa bine încît l-au finalizat după autostradă, cînd nu mai fluidiza nimic.
Despre drumul de Iaşi, noapte fiind, şi prima dată cînd ai mers acolo, varianta aleasă a fost cea mai bună.

eu zic s-o faci, merita! ca "incentive" iti spun ca vei consuma mai putin combustibil

sau vrei ceva si mai memorabil?
calarasi si treci cu bacul, apoi... adamclisi si.. constanta. merita

#25
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,071
  • Înscris: 07.07.2006
Ştiu drumul ăla cu bacul, l-am făcut de multe ori, ultima oară acu vreo 8 ani, pe vreo 3 variante, inclusiv pe nişte judeţene de-a lungul graniţei (mergînd spre mare părăseşti DN3 la Băneasa). E deosebit de pitoresc!

#26
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009
chiar duminica am trecut cu bacul, dar apoi am facut dreapta si am intrat in bulgaria

apropo de drumul ala, stii cand e cel mai misto sa-l faci? dar sa ai rabdare ca sunt multe tractoare pe drum atunci..
cand se culeg strugurii!!!!!!!!
poti cumpara de pe margine, dar cel mai pitoresc este peisajul de toamna + mirosul de must.
am umblat prim multe tari, dar asa ceva n-am simtit...

#27
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

 DominatoR, on 13 martie 2014 - 19:03, said:

Multumesc de pareri. Plec acum, la 20:00.

Vezi ca pana la BZ sunt vreo 4 radare ( dintre care un vento alb neinscriptionat)

Acum 1 ora erau asa:
1.Pana in Sindrilita (vento neinscriptionat)
2.Sinesti (control)
3.Cosereni (mcv in mers)
4.Spataru (mcv Lukoil)
5.Intrare Bz ( Logan sedan in mers)

Edited by polizei, 19 March 2014 - 20:08.


#28
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,970
  • Înscris: 06.01.2006

 polizei, on 19 martie 2014 - 20:05, said:

Vezi ca pana la BZ sunt vreo 3-4 radare ( dintre care un vento alb neinscriptionat)
a plecat pe 13 martie 2014 la ora 20:00
esti sigur ca informatia din 19 martie il poate ajuta?

Edited by Kroghy, 19 March 2014 - 20:07.


#29
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
Poate se intoarce azi Posted Image

Edited by polizei, 19 March 2014 - 20:12.


#30
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

 polizei, on 19 martie 2014 - 20:05, said:

Vezi ca pana la BZ sunt vreo 4 radare ( dintre care un vento alb neinscriptionat)

Acum 1 ora erau asa:
1.Pana in Sindrilita (vento neinscriptionat)
2.Sinesti (control)
3.Cosereni (mcv in mers)
4.Spataru (mcv Lukoil)
5.Intrare Bz ( Logan sedan in mers)

i-ai dat in gat pe colegii tai, e frumos?

 Kroghy, on 19 martie 2014 - 20:07, said:

a plecat pe 13 martie 2014 la ora 20:00
esti sigur ca informatia din 19 martie il poate ajuta?

 polizei, on 19 martie 2014 - 20:11, said:

Poate se intoarce azi Posted Image

:lol:

se intoarce in timp

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate