Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 

Digi Tel, telefonie fixa de la RCS-RDS

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
920 replies to this topic

#901
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,165
  • Înscris: 26.12.2013
Și eu am avut MM41D, merge ca o tigaie....

Cel puțin eu l-am folosit atât pe Digi, Orange cât și pe Vodafone.

Doar la Vodafone a stat stabil VoLTE-ul, în rest... era distracție cu el. Da, e fain că are acumulator și îl poți pune oriunde, are un Android de pe vremea Droizilor, te doare mintea.

#902
r_ionescu

r_ionescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 07.07.2010
Eu nu am de ce să mă plâng. Funcționează perfect. Nu-l folosesc pentru altceva decât ceea ce este : un telefon fix.

Nu sunt fan Android așa că nu-mi pasă ce versiune de Android are. Pentru mine este irelevant.

#903
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,940
  • Înscris: 14.08.2006

 meanman, pe 27 ianuarie 2023 - 19:19, a scris:

Ce telefoane fixe se mai instaleaza acum? Eu am fibra cu internet si TV si un fixomobil Huawei cu SIM, m-au sunat ca vin maine sa ma treaca pe fibra..fixomobilul il am redirectionat pe mobil, il tin ptr. numar ca este foarte usor..azi cand m-am uitat la el, nici nu mai merge, s-o fi stricat alimentatorul s-au l-au dezactivat, nu-mi dau seama. Oare ma leaga la portul PSTN din GPON si ce aparat imi da, ca eu n-am altul..sau imi da altul tot pe reteaua mobila?

Complicata operatiunea asta..am stat sambata toata ziua acasa, n-o venit nimeni, le-am facut ticket pe Digicare, ieri am sunat am stat 20 min la callcenter sa raspunda cineva, le-am propus sa activeze portul PSTN in GPON si sa le duc eu fix mobilul la ghiseu, au spus ca nu, ca daca tre sa mai umble la ceva fire :))

Astept sa vina echipa atunci cand o veni, intre timp m-am uitat la Altex la telefoane fixe, au niste pocnitori Myria, alea ce le dadea Digi mai demult erau premium pe langa Myria :))

#904
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,940
  • Înscris: 14.08.2006
inca nu s-a intamplat nimic, maine voi suna la callcenter, daca nu obtin o solutie, ii apelam pe prietenii din biroul alaturat de la ANCOM, ei tot timpul sunt prompti..

#905
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 02.10.2010
Acum doi ani,in luna august, am prelungit toate ab si am avut 4 luni la jumatate de pret.Daca vreau sa anulez ab de fix inainte de luna august, voi plati ceva despagubire?

#906
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,348
  • Înscris: 16.04.2014
Salut,

Daca reziliezi un anumit serviciu inainte de perioada minima contractuala, vei plati beneficiile pe care le-ai primit.
In cazul tau din cate inteleg ar fi vorba de acea reducere de 4 luni 50%.

Daca vrei sa verificam exact, poti sa-mi trimiti un mesaj privat cu datele de identificare ale contractului.

#907
ciobolincozaur

ciobolincozaur

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 10.03.2010
Salut, am abonament pt fix de foarte multi ani insa vreau sa-l opresc, cum se procedeaza? Se poate face instant oprirea sau de la inceputul lunii urmatoare, trebuie sa duc telefonul fix? Vreau sa opresc si abonamentul la mobil.

Edited by ciobolincozaur, 29 June 2023 - 11:11.


#908
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 15.05.2010
Se face cerere scrisa si dupa 30 de zile se va rezilia

#909
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,348
  • Înscris: 16.04.2014

View Postciobolincozaur, on 29 iunie 2023 - 11:11, said:

Salut, am abonament pt fix de foarte multi ani insa vreau sa-l opresc, cum se procedeaza? Se poate face instant oprirea sau de la inceputul lunii urmatoare, trebuie sa duc telefonul fix? Vreau sa opresc si abonamentul la mobil.

Salut, ciobolincozaur,
Cererea de reziliere se poate depune in orice zi a lunii, urmand sa intre in vigoare cu data de 1 a lunii urmatoare.
Daca ai echipamente de la noi, aceste vor trebui predate intr-un magazin Digi in perioada 1-7 a lunii (adica in primele 7 zile dupa intrarea in vigoare a rezilierii).

#910
ciobolincozaur

ciobolincozaur

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 10.03.2010

View PostDIGI_Helper, on 29 iunie 2023 - 16:34, said:

Salut, ciobolincozaur,
Cererea de reziliere se poate depune in orice zi a lunii, urmand sa intre in vigoare cu data de 1 a lunii urmatoare.
Daca ai echipamente de la noi, aceste vor trebui predate intr-un magazin Digi in perioada 1-7 a lunii (adica in primele 7 zile dupa intrarea in vigoare a rezilierii).
Salut, eu am fix si mobil din 2007 la rds. Singurul celular primit a fost in 2007 si venea gratuit, nu mai tin minte pt ce, cred ca nu vor ala, ar fi stupid sa nu pot rezilia din cauza asta.

#911
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,348
  • Înscris: 16.04.2014
Telefoanele mobile vechi au fost casate, acelea nu trebuie predate.

#912
ciobolincozaur

ciobolincozaur

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 10.03.2010

View PostDIGI_Helper, on 30 iunie 2023 - 08:06, said:

Telefoanele mobile vechi au fost casate, acelea nu trebuie predate.
Ms de raspunsuri, ma duc luni la un punct de support cu clientii.

#913
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,348
  • Înscris: 16.04.2014
Poti verifica pe site magazinele in care se pot depune cereri de reziliere:
https://www.digi.ro/...puncte-prezenta

#914
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008
Chiar poți vorbi 3 ore de pe fix.

Attached Files



#915
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,539
  • Înscris: 21.03.2005
Nu am incercat... sunt ok cu 2h pe mobil.

Am un Panasonic dect, fara fir... nu cred ca ar tine acumulatorii 3h :)

#916
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,172
  • Înscris: 07.08.2003
Un număr de Orange cu 0374 se poate porta în Digi Fix?

#917
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,539
  • Înscris: 21.03.2005
Numerele fixe se porteaza la fel ca cele mobile.

#918
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,846
  • Înscris: 24.04.2013
@MELODY: Nu neaparat, pentru ca exista numere fixe geografice si nongeografice, si cel putin cu niste timp in urma nu se puteau porta decat in aceeasi categorie. Digi nu are, sau nu avea, decat numere geografice. Nu stiu daca s-a modificat ceva la acest capitol.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate