Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Consum real la sfarsit de luna la abonamentele Optim

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
992 replies to this topic

#19
dyjay2004

dyjay2004

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 29.09.2008

View Postpastel3005, on 28 februarie 2014 - 21:06, said:

De aceea intrebam pt ca imi apar si mie 3 centi si nu am trimis sms, si nici nu am vorbit.
Oooooo!!!! Clar se intampla ceva.La fel mi-a aparut si mie ieri cost 3 centi, cu toate ca nu am dat sms nici apeluri internationale sau orice altceva care sa genereze acel cost, chiar am consumat doar vreo 60 min.(abonament optim 2).Nu-I o suma mare dar am zis sa-I anunt la *777 ca se intampla ceva.....Mi-a fost luata sesizarea si am fost sunat in 10 min de o duduie foarte aroganta si care sustinea ca este taxabil sms-ul catre 700.Degeaba I-am spus ca n-are dreptate, I-a sustinea ca am acel cost de la 700 si oricum nu este o suma asa mare(foarte urat sa-I spui asa unui client).Am inchis si am sunat din nou la *777 si zic hai sa intreb poate s-or fi schimbat ieri tarifele si nu stiu......Normal mi s-a spus ca este GRATUIT si chiar si-a cerut scuze pt toanta care m-a sunat si mi-a inregistrat din nou sesizare.Ma suna de data asta un TONT, ca altfel nu-I pot spune si cu aceeasi atitudine imi spune ca pe el nu-l intereseaza ca-i taxabil...nu-I taxabil sms-ul la 700....oricum costul este real, dar n-a putut sa-mi precizeze de unde provine costul suplimentar.Repet nu-i o suma, dar ceva este in neregula.Probabil au patit-o si altii dar n-au scris pe aici.IMPORTANT este sa facem sesizare toti cei care intampinam astfel  de probleme, sa realizeze si ei ca au o hiba in sistem(ma indoiesc ca fac asta intentionat).Pentru orice eventualitate am dezactivat contul DigiOriunde

#20
yahell

yahell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 26.02.2013
vei vedea pe facturå ce reprezintå acel cost suplimentar.

#21
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006
Faza cu sms taxabil la 700 am mai auzit-o .sper sa nu fie adevarata. Nu e vb de cativa centi, e vb de gest. Si de dreptul de info asupra abonamentului. A consumului.

#22
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 02.10.2010
Si la mine cand am dat aseara la 700 mi-a aparut cost suplimentar 3 centi.Curios ca a aparut in ultima zi.

#23
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004

View Postpastel3005, on 01 martie 2014 - 11:38, said:

Faza cu sms taxabil la 700 am mai auzit-o .sper sa nu fie adevarata. Nu e vb de cativa centi, e vb de gest. Si de dreptul de info asupra abonamentului. A consumului.

Pe mine nu m-au taxat niciodata nici la Digi Asociat unde as fi zis ca ar putea fi indreptatiti din moment ce e complet moka, nu mai vorbesc de Optim.... Cost controlul e gratis la Digi, daca prin sms va taxeaza, folositi functia din Digi Oriunde, care interogheaza consumul prin internet.

#24
dyjay2004

dyjay2004

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 29.09.2008

View Postkhristy36, on 01 martie 2014 - 11:45, said:

Si la mine cand am dat aseara la 700 mi-a aparut cost suplimentar 3 centi.Curios ca a aparut in ultima zi.
Un lucru e clar este Gratuit sms-ul la 700 Cu noul serviciu CONTROLUL COSTURILOR stii oricand cat ai de plata:
Tarif SMS conform planului de tarife al abonamentului contractat (pentru abonatii cu numar nelimitat de SMS-uri NU se taxeaza
).Curios este ca acel cost a aparut in ultima zi.Cu 3 centi nu-I o catastrofa dar daca luna viitoare ne trezim cu 3 euro sau 30 euro......?!  Oricum abia astept sa vad facture detalitata!!!!
Eu zic , toti care au acel cost sa faceti sesizari!!!!

Edited by dyjay2004, 01 March 2014 - 12:26.


#25
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
Recomand sa asteptati intai sa vedeti pe factura ce s-a tarifat, apoi sa faceti sesizare.
Parca si mie mi-a aratat la un moment dat ceva consum ciudat, un 0.43, sau 0.3, care nu s-a contorizat pe factura detaliata...

Edited by IP-XCENTRIC, 01 March 2014 - 12:30.


#26
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006
O sa asteptam factura. Cu digioriunde am inteles ca sunt probleme si mai grave.deci, pass pe moment


#27
sorin1985

sorin1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 10.01.2012
3 centi si la mine.
Ramane de vazut factura.

#28
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004

View Postpastel3005, on 01 martie 2014 - 13:20, said:

Cu digioriunde am inteles ca sunt probleme si mai grave.deci, pass pe moment

Folosesc linistit 3 conturi, unul asociat si doua pe Optim, si n-am avut pana acum nicio problema, nici macar una usoara.
Parolele sunt setate la modul paranoid, iar pt. contul digicare la fel. Nu ma conectez din baruri sau wi-fi uri de care n-am auzit, iar cand imi crapa buza, intotdeauna folosesc propriul vpn. Strategia asta m-a ferit de necazuri si m-a facut sa ma bucur de palavrageala in roaming, ca si cand as fi in tara.

#29
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006

View PostIP-XCENTRIC, on 01 martie 2014 - 13:34, said:


Folosesc linistit 3 conturi, unul asociat si doua pe Optim, si n-am avut pana acum nicio problema, nici macar una usoara.
Parolele sunt setate la modul paranoid, iar pt. contul digicare la fel. Nu ma conectez din baruri sau wi-fi uri de care n-am auzit, iar cand imi crapa buza, intotdeauna folosesc propriul vpn. Strategia asta m-a ferit de necazuri si m-a facut sa ma bucur de palavrageala in roaming, ca si cand as fi in tara.

daca sti sa te feresti, iti dau dreptate. unii sunt mai delasatori, si probabil de aceea apar probleme.
legat de costul suplimentar, incep sa cred ca e doar o eroare, eu fiind si in prima luna (partiala) de optim.

#30
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
Ah, pai zi asa, in prima luna nu se sincronizase cost controlul de pe tel cu ce arata factura detaliata.... N-am avut surprize cand s-a emis factura, am postat si screenshot-uri cu prima factura, absolut nimic suspect.

#31
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 02.10.2010
Din nou si luna asta 3 centi .

#32
dyjay2004

dyjay2004

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 29.09.2008
Si la mine a apărut.....speram sa remedieze problema. Sunt curios daca apare pe factura!

#33
GsmWorld

GsmWorld

    DigiMobil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 13.12.2006
La voi sunt 3 centi , la mine sunt 6.Eu sunt in Digi Mobil din 12 Martie, iar din 15 martie imi apar cei 6 centi cost suplimentar asa, din senin.Am verificat apeluri int, sms, etc... nu am determinat sub nicio forma acest cost.Voi suna maine la ei sa vad ce se intampla.

L.E.: citat de pe site:
IMPORTANT! Serviciul CONTROLUL COSTURILOR are doar caracter informativ si nu poate fi utilizat pentru plata facturii! Suma reala de plata conform facturii lunare poate fi diferita.

O sa astept factura totusi, poate e doar e eroare de soft.

Edited by GsmWorld, 17 March 2014 - 22:49.


#34
total_commander

total_commander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 21.05.2012
reteaua walkie talkie cu acoperire nationala (de pe 6 aprilie, bine ca nu e de pe 1 aprilie =)) fura la factura; nu mult, dar 3 centi inmultit cu vreun milion de simuri...eh, parca e ceva, nu?
normal ca trebuie sa acopere cumva gaurile/ datoriile existente de 1 miliard de euro care curg si curg si curg precum ozana cea frumos curgatoare...

#35
GsmWorld

GsmWorld

    DigiMobil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 13.12.2006
Te bagi in seama ca si chilotii in c_r...  Cine a pomenit ceva de facturi?Era vorba de cost control, dar e prea mult pt tine sa intelegi asa ceva.Du-te la un doctor poate mai ai o sansa...

#36
total_commander

total_commander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 21.05.2012
ce va mai place sa va fure rds-ul; voi chiar sunteti masochisti!!!
si cand te gandesti ca mai era unu' pe aici care sustinea ca singura retea care functioneaza in liftul lui e rds (va dati seama cate afaceri de milioane de euro rata daca nu avea semnal in lift cu alte retele) =))
reteaua lu' peste prajit...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate