Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 

Profetii adeverite ale lui E.G. White

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
422 replies to this topic

#37
tanoit

tanoit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,351
  • Înscris: 28.01.2013

View Postbogdan_popescu, on 14 noiembrie 2014 - 23:56, said:

Pai ti-am mai zis, mai mult de atat ar fi insemnat sa spuna denumirea turnurilor sau anul, iar Dumnezeu lasa intotdeauna putin loc pentru cei ca tine sa se agate de un motiv inchipuit ca sa nu creada, la fel si Biblia, lasa loc de interpretari mincinoase pentru cei care nu doresc adevarul si asa au sansa sa gaseasca alte explicatii spre pierderea lor.

Eu recunosc, sunt pierdut.

View Postbogdan_popescu, on 14 noiembrie 2014 - 23:56, said:

prezis in Biblie sau in scrierile Ellenei White,
Of,of, of ..........................................si.............may, may, may................

View Postbogdan_popescu, on 14 noiembrie 2014 - 23:56, said:

E normal sa urmarim semnele ca de aceea ne-au fost date, ca sa stim ca sfarsitul e mult mai aproape decat ne putem imagina, fiecare pas facut de america sau roma este prezis in Biblie sau in scrierile Ellenei White, un pas extrem de important dar care pentru tine nu reprezinta nimic este unirea protestantismului din america cu papalitatea, pentru cei care-l asteptau stiindu-l dinainte este un pas enorm spre o religie unica si spre impunerea prin forta a duminicii ca zi de inchinare.
Pentru cei ca tine care nu dau 2 bani pe aceste lucruri e "paranoia" exact cum ai scris mai sus, pentru noi e un pas important spre cea de-a doua venire a Domnului.
Urmarim toate aceste lucruri cu mare interes, doar satan doreste sa tina omenirea in intuneric sa nu vada semnele sfarsitului si sa nu se trezeasca.
In mod normal ai putea sa te consideri norocos ca iti sunt facute cunoscute aceste lucruri, dar cel rau nu te lasa din intuneric pentru ca si tu iti doresti sa stai in intuneric.

Nu te inteleg.
Nimeni, sau cel putin noi care ne consideram crestini, nu contestam a doua venire.
Azi, maine, peste 100 de ani care este diferenta?

Edited by tanoit, 15 November 2014 - 00:14.


#38
blinky heart

blinky heart

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,616
  • Înscris: 20.04.2007
Diferena intre profetiile lui White si profetiile Mamei Omida este aceea ca White a fost un sarlatan de mai mare amploare.
Adica unu care a reusit sa prosteasca milioane de oameni pe cand Mama Omida doar cateva sute sau mii!

Edited by blinky heart, 15 November 2014 - 00:15.


#39
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008

View Posttanoit, on 15 noiembrie 2014 - 00:11, said:

Nu te inteleg.
Nimeni, sau cel putin noi care ne consideram crestini, nu contestam a doua venire.
Azi, maine, peste 100 de ani care este diferenta?
Diferenta e ca trebuie sa fim gata, daca observam si constientizam semnele ne dam seama ca trebuie sa luam masurile necesare azi.
In realitate majoritatea asa zisilor crestini nu cred in nicio revenire a Domnului, si daca esti sincer cu tine insuti vei realiza ca nici tu nu crezi, altfel ai incerca sincer sa te schimbi ca sa fi gasit pregatit.
Daca ne-am pune intrebarea ce se intampla cu mine daca mor azi sau maine am realiza ca suntem pierduti, odata cu moartea harul nostru este inchis.

Semnele arata ca nu are cum sa mai tina 100 de ani, pentru cei care vad semnele, acest papa oricine poate sa vada ca e complet diferit de toti papii anteriori, pentru noi e clar ca nu va mai fi un alt papa deci sfarsitul lumii va fi in timpul vietii acestui papa care nu e deloc tanar.
Pe deasupra este singurul papa iezuit din istoria papalitatii, daca nu cunosti poti sa cauti cine sunt iezuitii si cu ce s-au ocupat in trecut, si se ocupa si in prezent.

View Postblinky heart, on 15 noiembrie 2014 - 00:14, said:

Diferena intre profetiile lui White si profetiile Mamei Omida este aceea ca White a fost un sarlatan de mai mare amploare.
Adica unu care a reusit sa prosteasca milioane de oameni pe cand Mama Omida doar cateva sute sau mii!
Vorbeste cineva care n-a citit niciodata un rand din scrierile dansei :lol: e doar parerea ta si nu conteaza absolut deloc.

#40
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postbogdan_popescu, on 14 noiembrie 2014 - 22:36, said:

Nu exista profetii false ale Ellenei White, ci doar oameni orbiti de cel rau ca sa nu le vada.

Epic facepalm.jpg

#41
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008

View Postmario_bril, on 15 noiembrie 2014 - 00:28, said:

Aha, din pacate daca continui asa o sa ai parte cu toti cei rai doar de aceasta planeta pana la purificarea ei in ziua judecatii. ;)

#42
tanoit

tanoit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,351
  • Înscris: 28.01.2013

View Postbogdan_popescu, on 15 noiembrie 2014 - 00:23, said:

Diferenta e ca trebuie sa fim gata, daca observam si constientizam semnele ne dam seama ca trebuie sa luam masurile necesare azi.

Ok, ce propui concret?

View Postbogdan_popescu, on 15 noiembrie 2014 - 00:23, said:

In realitate majoritatea asa zisilor crestini nu cred in nicio revenire a Domnului, si daca esti sincer cu tine insuti vei realiza ca nici tu nu crezi, altfel ai incerca sincer sa te schimbi ca sa fi gasit pregatit.

Ok, ma voi schimba, serios vorbesc.
Ce-mi sugerezi ca si prim pas?

View Postbogdan_popescu, on 15 noiembrie 2014 - 00:23, said:

Daca ne-am pune intrebarea ce se intampla cu mine daca mor azi sau maine am realiza ca suntem pierduti, odata cu moartea harul nostru este inchis.
Bravo, Bogdane, vezi ca se poate.
Asta trebuie sa-ti fie preocuparea nr 1, sfarsitul vietii personale, nu a lumii.
Prima poate surveni instantaneu chiar si in clipa in care vorbim, a doua..............................

View Postbogdan_popescu, on 15 noiembrie 2014 - 00:23, said:

Semnele arata ca nu are cum sa mai tina 100 de ani, pentru cei care vad semnele, acest papa oricine poate sa vada ca e complet diferit de toti papii anteriori, pentru noi e clar ca nu va mai fi un alt papa deci sfarsitul lumii va fi in timpul vietii acestui papa care nu e deloc tanar.
Pe deasupra este singurul papa iezuit din istoria papalitatii, daca nu cunosti poti sa cauti cine sunt iezuitii si cu ce s-au ocupat in trecut, si se ocupa si in prezent.

Prostii amice.

Edited by tanoit, 15 November 2014 - 00:45.


#43
Noian

Noian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,519
  • Înscris: 26.09.2014
Titlul topicului induce în eroare, în opinia mea.
Se spune în el despre „profeții adeverite”... ori lucrurile nu stau în mod necesar așa, ci de pildã, așa:
Întâmplãri urmãrite de cãtre entitãțile care au „inspirat-o” pe Uait (cea care a dus în rãtãcire milioane de oameni), ca parte a unui plan întunecat. Existã „profeții” necurate... adicã punerea la cale a evenimentului, apoi bifarea lui... trebuie cã o fi un grafic cu diverse variante de lucru în care ne încadrãm fãrã voie.
E inflație de „profeți”, vizionari, de la Nostradamus cãruia îi erau induse versetele sub forma unui dicteu,
pânã la cei din ziua de azi, cum a fost cazul Vanga. Panoplia s-a lãrgit, acum avem și scriitori de cãrți
care vorbesc cu Dumnezeu... așa cred ei... dar și diverși ciudați conectați la o „chestie” Posted Image
care le toarnã în cap fel de fel de trânteli. Deci, care profeție și care adeverealã...?

#44
blinky heart

blinky heart

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,616
  • Înscris: 20.04.2007

View Postbogdan_popescu, on 15 noiembrie 2014 - 00:23, said:

Diferenta e ca trebuie sa fim gata, daca observam si constientizam semnele ne dam seama ca trebuie sa luam masurile necesare azi.
In realitate majoritatea asa zisilor crestini nu cred in nicio revenire a Domnului, si daca esti sincer cu tine insuti vei realiza ca nici tu nu crezi, altfel ai incerca sincer sa te schimbi ca sa fi gasit pregatit.
Daca ne-am pune intrebarea ce se intampla cu mine daca mor azi sau maine am realiza ca suntem pierduti, odata cu moartea harul nostru este inchis.

Semnele arata ca nu are cum sa mai tina 100 de ani, pentru cei care vad semnele, acest papa oricine poate sa vada ca e complet diferit de toti papii anteriori, pentru noi e clar ca nu va mai fi un alt papa deci sfarsitul lumii va fi in timpul vietii acestui papa care nu e deloc tanar.
Pe deasupra este singurul papa iezuit din istoria papalitatii, daca nu cunosti poti sa cauti cine sunt iezuitii si cu ce s-au ocupat in trecut, si se ocupa si in prezent.

Vorbeste cineva care n-a citit niciodata un rand din scrierile dansei Posted Image e doar parerea ta si nu conteaza absolut deloc.
Din scrierile lu excroaca aia , recunosc ca nu am citit nimic ca nu merita sa pierd timpul ...dar in schimnb am citit de mai multe ori  Biblia ...si in Biblie in Deuteronom, adica in Lege, Dumnezeu spune clar depre obligatia fiecarui credincios de a-i ucide pe cei ca H.G. White

Si am spus " excroaca" ptr ca ea minte ca o mazeta de cea mai joasa spetza ... caci daca ar fi fost profetul lui Dumnezeu asa cum pretinde ...atunci  le spunea crestinilor ca nici Dumnezeu si nici Isus NU s-a adresat niciodata crestinilor ci doar celor de religie mozaica pentru simplu fapt ca religia crestina ii indeparteaza pe oameni de Dumnezeu spunadu-le ca Legea lui Dumnezeu este un GUNOI ...pentru conformitate vezi in Biblie la Filipeni cap. 3: 3-6
S daca era cu adevarat "profeta lui Dumnezeu" le mai spunea sa se lapede de crestinism ...ptr ca aceasta pseudo-religie e scrisa de slugile Satanei si ca pe aceasta cale toti vor ajunde in Impoaratia falsului Christos ...imparatie care este IADUL a carei chei se lauda ca detine vezi Apoc 1:18

Edited by blinky heart, 15 November 2014 - 01:03.


#45
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postbogdan_popescu, on 15 noiembrie 2014 - 00:32, said:

Aha, din pacate daca continui asa o sa ai parte cu toti cei rai doar de aceasta planeta pana la purificarea ei in ziua judecatii. Posted Image
Așa, cum? :huh:

#46
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postbogdan_popescu, on 15 noiembrie 2014 - 00:23, said:

...pentru noi e clar ca nu va mai fi un alt papa deci sfarsitul lumii va fi in timpul vietii acestui papa care nu e deloc tanar.
voi nu aveti altceva mai bun de facut decat sa-l tot studiati pe papa - fara relevanta in istoria sfarsitului lumii - in timp ce, adevaratele probleme actuale ale crestinismului, cum ar fi: implicarea crestinilor in politica si razboaie, transfuziile de sînge, transplanturile, trec pe langa voi. Nu doar ca nu le condamnati, dar ii si gasiti ca buni pe cei ce le practica.
am si eu o profetie, pentru BAZS, dar nu pentru 100% din membrii ei: la sfarsitul lumii, veti ramîne cu ochii-n soare, exact ca si la Marea Dezamagire a parintilor vostri, pentru ca va luaţi după nimic(uri), si voi insiva vei ajunge doar nimic.

sfarsitul lumii, prorocit de Apocalipsa atat de limpede, are un cu totul alt semn, vizibil pentru orice om de pe aceasta planeta. Dar voi nu cititi decît EGW, si o tot daţi cu papa+n sus, papa+n jos, in timp ce adevaratul ultim sunet de trîmbiţă a sfârșitului lumii va trece neobservat pe lînga unii ca voi.

ps: apropo, o intrebare de 10 puncte: ce a mîncat papa saptamîna asta?prezinta o importanta capitala vizavi de sfarsitul lumii... Posted Image

Edited by Dude_2nd, 15 November 2014 - 08:56.


#47
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008

View Posttanoit, on 15 noiembrie 2014 - 00:37, said:

Ok, ma voi schimba, serios vorbesc.
Ce-mi sugerezi ca si prim pas?
Sa renunti la orice idee preconceputa si sa te apuci sa studiezi Biblia cu multa rugaciune, te rogi Domnului sincer, i spui ca iti doresti sa-ti descopere care este voia sa, si sa-ti arate sensul, interpretarea corecta a cuvantului sau. Sunt convins ca daca vei face aceasta sincer nu te va lasa in intuneric.

View Postblinky heart, on 15 noiembrie 2014 - 00:49, said:

Din scrierile lu excroaca aia , recunosc ca nu am citit nimic ca nu merita sa pierd timpul ...dar in schimnb am citit de mai multe ori  Biblia ...si in Biblie in Deuteronom, adica in Lege, Dumnezeu spune clar depre obligatia fiecarui credincios de a-i ucide pe cei ca H.G. White
Si am spus " excroaca" ptr ca ea minte ca o mazeta de cea mai joasa spetza ... caci daca ar fi fost profetul lui Dumnezeu asa cum pretinde ...atunci  le spunea crestinilor ca nici Dumnezeu si nici Isus NU s-a adresat niciodata crestinilor ci doar celor de religie mozaica pentru simplu fapt ca religia crestina ii indeparteaza pe oameni de Dumnezeu spunadu-le ca Legea lui Dumnezeu este un GUNOI ...pentru conformitate vezi in Biblie la Filipeni cap. 3: 3-6
S daca era cu adevarat "profeta lui Dumnezeu" le mai spunea sa se lapede de crestinism ...ptr ca aceasta pseudo-religie e scrisa de slugile Satanei si ca pe aceasta cale toti vor ajunde in Impoaratia falsului Christos ...imparatie care este IADUL a carei chei se lauda ca detine vezi Apoc 1:18
Marturisesc ca asemenea prostii inca nu mi-a fost dat sa aud pana acum, tu te auzi ce spui? pe ce planeta traiesti? ce biblie ai citit, Biblia hazlie? Amice, nici macar nu meriti un raspuns, ramai in intuneric asa cum iti doresti.

@Dude_2nd
Tocmai papalitatea si America vor avea cel mai mare rol in incheierea istoriei acestui pamant, daca ai fi citit vreodata cartile Daniel si Apocalipsa ai fi stiut aceste lucruri, vei avea parte de o foarte mare surpriza la final cand vei vedea ca toate se intampla intocmai dupa cum sunt scrise in Apocalipsa si dupa cum le descrie Ellen White, dar va fi prea tarziu ca sa mai poti face vreo schimbare.

Edited by bogdan_popescu, 15 November 2014 - 10:00.


#48
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postbogdan_popescu, on 15 noiembrie 2014 - 09:56, said:

@Dude_2nd
Tocmai papalitatea si America vor avea cel mai mare rol in incheierea istoriei acestui pamant...
in Biblie scrie cu totul altceva, ce i-a scapat EGW, si anume ca papalitatea si-a trăit traiul, si-a mîncat mălaiul.
cu alte cuvinte, Imparatii pamantului=Fiara, o vor lasa fara putere, ba chiar o vor distruge la un moment dat.

semnul sfarsitului lumii nu are nici o treaba cu papalitatea. pune deoparte EGW, citeste doar Apocalipsa, si vei vedea care e adevaratul semn al sfarsitului lumii.

#49
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
Asa ai inteles tu, in Biblie scrie ca a primit o rana de moarte, dar rana de moarte mai apoi s-a vindecat, si tot pamantul se mira dupa ea.

"Unul din capetele ei părea rănit de moarte; dar rana de moarte fusese vindecată. Şi tot pământul se mira după fiară" Apoc 13:3

"Apoi am văzut ridicându-se din pământ o altă fiară, care avea două coarne ca ale unui miel şi vorbea ca un balaur.  (America)
12 Ea lucra cu toată puterea fiarei dintâi înaintea ei şi făcea ca pământul şi locuitorii lui să se închine fiarei dintâi, a cărei rană de moarte fusese vindecată.
Ea a zis locuitorilor pământului să facă o icoană fiarei care avea rana de sabie, şi trăia.
15 I s-a dat putere să dea suflare icoanei fiarei, ca icoana fiarei să vorbească şi să facă să fie omorâţi toţi cei ce nu se vor închina icoanei fiarei.
16 Şi a făcut ca toţi, mici şi mari, bogaţi şi săraci, slobozi şi robi, să primească un semn pe mâna dreaptă sau pe frunte,
17 şi nimeni să nu poată cumpăra sau vinde fără să aibă semnul acesta, adică numele fiarei sau numărul numelui ei.
18 Aici e înţelepciunea. Cine are pricepere să socotească numărul fiarei. Căci este un număr de om. Şi numărul ei este şase sute şaizeci şi şase.
Apoc 13:11-18

America este fiara cu 2 coarne ca de miel care vorbeste ca un balaur, in trecut orice religie prigonita in alte parti acolo avea libertate, fiara era ca si un miel, dar deja vede oricine ca incepe sa vorbeasca ca un balaur, ataca orice natiune care are bogatii in subteran ca sa o jefuiasca, insceneaza atentate teroriste ca sa aiba motiv sa atace pe cine vrea si ca populatia americana sa creada ca au dreptate, si cu acest prilej al asa ziselor atentate restrange libertatea drastic, te poate monitoriza cum vrea si cand vrea, poate sa vina sa te aresteze fara niciun motiv si sa-ti rascoleasca casa, chiar si in lipsa ta fara sa stii, si multe alte restrangeri de libertate care ne afecteaza deja si pe noi aici in Europa.
Ea va forta toti locuitorii pamantului sa se inchine papalitatii, dupa cum scrie mai sus in textul citat.
Cine nu se supune nu mai poate cumpara sau vinde nimic, toti cei care se supun lor vor primi nevazut pe frunte sau pe mana semnul fiarei.
Pe frunte il vor primi cei care vor fi de acord cu fiara, cu masurile ei, iar pe mana il vor primi cei care nu vor fi de acord dar vor accepta sa serbeze duminica de frica si din cauza ca-si pierd drepturile daca nu o fac.

Oricine are pricepere poate socoti numarul fiarei care este numar de om, 666, Vicarivs filii dei de pe tiara papala calculat da exact 666, si acest nume este si o hula la adresa lui Dumnezeu, "inlocuitorul fiului lui Dumnezeu"

PS: Toate explicatiile date de EGW se potrivesc manusa cu Apocalipsa, fiecare perioada, totul, 42 de luni scrie apocalipsa ca sfintii vor fi dati in mana fiarei care-i va prigoni si ucide, 42 de luni sunt 1260 de zile, 1260 de zile profetice sunt 1260 de ani, in anul 538 s-a instalat papalitatea si a inceput prigonirea sfintilor, si exact cand s-au implinit 1260 de ani in 1798 papa a fost luat prizonier de generalul Berthier.

Edited by bogdan_popescu, 15 November 2014 - 10:43.


#50
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
tu insuti ai citit ca Fiara avea o rana de moarte.
Fiara insa, nu e Papalitatea, ci Imperiul Roman.
aici e greseala pe care a facut+o EGW in interpretarea ei, si pe care voi o luati de buna dînd totul peste cap, asteptînd cai verzi pe pereţi.
In tabloul Apocalipsei, Fiara duce in spinare o entitate numita Babiloul cel Mare. Intre cele doua se arata ca va exista un mare conflict, sfîrsit prin distrugerea Babilonului de catre Fiara.
EGW face totul varza, si voi o luati de buna!
Fiara, nu este Papalitatea, ci Imperiul Roman.
te deranjeaza rana de moarte a Imperiului care a fost vindecata? Nu stii ce e aia?
de la Carol cel Mare la Napoleon si Hitler, s-a incercat vindecarea ranii de moarte a Imperiului, prin tot soiul de razboaie, si nu s-a reusit.
S-a reusit insa pasnic, dupa WWII, prin facerea icoanei a ceea ce era odinioara Fiara dintîi.

ce tot bateți apa-n piua cu papa?

overall, nu uita: departe ca Fiara si Babilonul sa fie una si aceeasi entitate, ele sunt:
1. Diferite.
2. au avut pana la un moment dat o relatie de concubinaj
3. Fiara va da la o parte Babilonul, distrugandu-l.
4. Asteptati aiurea legi duminicale si reveniri ale papalitatii la pozitia ce o avea in Evul Mediu.
Posted Image

Edited by Dude_2nd, 15 November 2014 - 10:53.


#51
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
Ai ignorat total documentele date.
1. Fiara are numar de om si orice om il poate calcula, 666 pe care-l are papa.
2. 1260 de ani care s-au implinit exact dupa cum scrie apocalipsa si EGW, s-au implinit in 1798 cand papalitatea a primit rana de moarte.
Dupa cum am spus papalitatea nu se va intoarce cum spui tu ca-n evul mediu sa ucida, ea se va da buna cu toata lumea, cea care va face treaba murdara va fi fiara cu 2 coarne america.
Eu vin cu dovezi, cu date incontestabile si tu vii cu presupuneri, e ok pentru tine?
Tare mi-as dori cand se va da legea duminicala in america sa te mai intreb ce parere ai dar ma tem ca nu-mi vei mai raspunde.

#52
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postbogdan_popescu, on 15 noiembrie 2014 - 11:02, said:

Ai ignorat total documentele date.
1. Fiara are numar de om si orice om il poate calcula, 666 pe care-l are papa.
2. 1260 de ani care s-au implinit exact dupa cum scrie apocalipsa si EGW, s-au implinit in 1798 cand papalitatea a primit rana de moarte.
Dupa cum am spus papalitatea nu se va intoarce cum spui tu ca-n evul mediu sa ucida, ea se va da buna cu toata lumea, cea care va face treaba murdara va fi fiara cu 2 coarne america.
Eu vin cu dovezi, cu date incontestabile si tu vii cu presupuneri, e ok pentru tine?
Tare mi-as dori cand se va da legea duminicala in america sa te mai intreb ce parere ai dar ma tem ca nu-mi vei mai raspunde.

1. Sau Ellen G. White.
ai uitat?
bălăria aia de interpretare numerologica, i se poate aplica la fel de bine si EGW, ca si lui Nero sau Papei.
asadar?
2. care este anul de la care pornesti socotirea acelor 1260 de ani, si in baza a ce?

3. Nu uita: Fiara si Babilonul cel Mare, sunt entitti diferite,  cu interese diferite, care pana la un moment dat au trait in concubinaj, si care dupa un moment dat vor deveni rivale de moarte, nu prostii de genul celor spuse de EGW.

#53
Robert180374

Robert180374

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,719
  • Înscris: 25.11.2013

View PostDude_2nd, on 15 noiembrie 2014 - 08:41, said:

adevaratele probleme actuale ale crestinismului, cum ar fi: implicarea crestinilor in politica si razboaie, transfuziile de sînge, transplanturile, trec pe langa voi. Nu doar ca nu le condamnati, dar ii si gasiti ca buni pe cei ce le practica.
Problema fundamentală a creştinismului actual este ne-considerarea cu adevărat a autorităţii Cuvântului lui Dumnezeu ca superioară oricărei autorităţi de pe pământ. Ceea ce ai enumerat sunt doar consecinţe ale orientării spre altă autoritate, nu sursa problemelor.

#54
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postbogdan_popescu, on 15 noiembrie 2014 - 11:02, said:

Eu vin cu dovezi, cu date incontestabile si tu vii cu presupuneri, e ok pentru tine?
dovezile tale sunt fara valoare, caci ignori Scriptura in folosul interpretarilor eronate a lui EGW.

EGW spune ca Fiara si Babilonul sunt aceeasi entitate.
Scriptura spune exact contrariul.

vrei sa discutam pe baza acestor doua afirmatii?

Raspunde-mi:
A. Cine este Fiara dintîi?
B. Cine este Babilonul cel Mare, pe care pana la un moment dat Fiara il duce in spinare, iar dupa un timp il va nimici?
C.Cine este icoana Fiarei?
D. Ce inseamna rana de moarte, si cui ii apartine: Fiarei, sau Babilonului?

View PostRobert180374, on 15 noiembrie 2014 - 11:09, said:

Problema fundamentală a creştinismului actual este ne-considerarea cu adevărat a autorităţii Cuvântului lui Dumnezeu ca superioară oricărei autorităţi de pe pământ. Ceea ce ai enumerat sunt doar consecinţe ale orientării spre altă autoritate, nu sursa problemelor.
asa este.
doar ca eu am trecut direct la consecinte, pentru ca ele sunt mai palpabile, mai vizibile.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate