Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Unde gasesc si cat ar costa o scandura?

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,790
  • Înscris: 08.02.2007
Am nevoie de o (UNA) bucata de cherestea/scandura de stejar sau fag (lemn tare) de grosime 3-4 cm, latime vreo 30 cm, iar lungimea care este (cred ca in STAS e vreo 2,5 m).
Am contactat diferiti furnizori de material lemnos, dar nu se vinde decat la metru cub. Eu nu am nevoie de un metru cub, ci doar de o singura scandura.
Stie cineva unde as putea gasi (sunt dispus sa merg si la un proprietar acasa, nu neaparat la depozite) si un pret estimativ?
Multumesc.

#2
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
da cautare dupa "dulapi"!!!

#3
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
posibil sa gasesti in pratiker sau bricostore (eu am luat din praktiker vitan o scandura lata de vreo 30 cm, dar ceva mai subtire i urma cu 2-3 ani; scumpa ca naiba, dar ce sa fac, acolo am gasit la bucata)

#4
tablagiu_xxx

tablagiu_xxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,346
  • Înscris: 15.06.2009
hornbach, cam l atoate bricolajele gasesti scanduri la bucata

#5
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,790
  • Înscris: 08.02.2007
Multumesc, am sa cercetez...

#6
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 18.12.2007
Se mai gasesc chestii din astea la Ikea. Au chiar la iesire, inainte de casele de marcat, pe dreapta, o sectiune cu diverse produse cu defecte. Acolo sunt si tot felul de placi, din pacate nu stiu din ce fel de materiale sunt pentru ca nu m-a interesat.

Edited by AlexEn, 20 February 2014 - 09:43.


#7
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
Stejar sau fag la dimensiunea aia n-o sa gasesti usor . Daca te multumesti cu placi lipite ( tot stejar sau fag) poti gasi in Hornbach dar grosimea - daca nu ma insel - e pana in 28 mm.  .  La Holver ai incercat ?

#8
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View Postbonygy, on 20 februarie 2014 - 09:00, said:

Am nevoie de o (UNA) bucata de cherestea/scandura de stejar sau fag (lemn tare) de grosime 3-4 cm, latime vreo 30 cm, iar lungimea care este (cred ca in STAS e vreo 2,5 m).
Am contactat diferiti furnizori de material lemnos, dar nu se vinde decat la metru cub. Eu nu am nevoie de un metru cub, ci doar de o singura scandura.
Stie cineva unde as putea gasi (sunt dispus sa merg si la un proprietar acasa, nu neaparat la depozite) si un pret estimativ?
Multumesc.
Nu mai cauta in magazine ca pierzi timpul si benzina degeaba. Du-te in cel mai apropiat sat (comuna) de tine, opreste la primul om vazut pe strada si intreaba-l de o tamplarie in sat. Apoi du-te acolo si iti face tamplarul tot ce vrei ...si cu bani putini. Dar problema e nu iti face pe loc. Daca stai in Militari, Crangasi, Dr. Taberei iti recomand tamplaria din Chiajna Vis-a- vis de politie dupa biserica.

#9
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,790
  • Înscris: 08.02.2007
Nu am zis ca vreau sa imi faca cineva ceva, doar sa imi dea scandura, ca mai apoi ma ocup eu. Multumesc, Nu stau in Militari, dar este o idee de luat in calcul.

#10
ofi_tm

ofi_tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 21.02.2006
Cauta si la Dedeman

#11
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,944
  • Înscris: 03.08.2008
Dedeman, Practiker mai toate magazinele de bricolaj

#12
andrei3891

andrei3891

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.10.2010

View Postyonut_a, on 20 februarie 2014 - 17:06, said:

Dedeman, Practiker mai toate magazinele de bricolaj

View Postbonygy, on 20 februarie 2014 - 13:46, said:

Nu am zis ca vreau sa imi faca cineva ceva, doar sa imi dea scandura, ca mai apoi ma ocup eu. Multumesc, Nu stau in Militari, dar este o idee de luat in calcul.
Desi cu intarziere, poti sa te duci pe Soseaua Chitilei sunt o gramada de depozite si iti dau o scandura doua sau cate ai nevoie poti incerca aici: https://www.cheresteaconstructii.ro/

Edited by andrei3891, 11 February 2020 - 17:47.


#13
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,318
  • Înscris: 24.02.2017

View Postbonygy, on 20 februarie 2014 - 09:00, said:

Am nevoie de o (UNA) bucata de cherestea/scandura de stejar sau fag (lemn tare) de grosime 3-4 cm, latime vreo 30 cm, iar lungimea care este (cred ca in STAS e vreo 2,5 m).
Am contactat diferiti furnizori de material lemnos, dar nu se vinde decat la metru cub. Eu nu am nevoie de un metru cub, ci doar de o singura scandura.
Stie cineva unde as putea gasi (sunt dispus sa merg si la un proprietar acasa, nu neaparat la depozite) si un pret estimativ?
Multumesc.

Soseaua Fundeni.

#14
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
O fi gasit o in 6 ani acea scândurã, zic eu...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate