Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Un bulgăre de humă (1989)

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
DavidNr7

DavidNr7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 17.08.2011
Aici e vorba de influenta lui Mihai Eminescu asupra lui Ion Creanga si despre prieteniile lor. Nu cred ca ati mai vazut filmul asta.
Actorii sunt perfecti. Zici ca sunt chiar scriitorii nostri in carne si oase. In film gasim momente amuzante, triste, poetice...
Aici aveti tot filmul:

Un bulgăre de humă

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PLOdWzdL4ek?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,755
  • Înscris: 03.02.2007
De unde naiba găseau comuniștii bani pentru atât de multe filme, nu știu, dar dintre foarte multe prostii, mai apăreau și unele foarte bune.  
Unii dintre noi mai suntem și subiectivi, pentru că am trăit acele vremuri în tinerețe, dar așa se întâmplă cu toți, fiecare apreciază mai mult muzica, filmele, cântăreții, formațiile și actorii vremurilor tinereții și copilăriei decât cele ulterioare.

#3
SucreBolivar88

SucreBolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,263
  • Înscris: 03.03.2012
Am vazut cate ceva din film, mie mi-a placut foarte mult, ma prins rau finalul Posted Image

#4
tomoro0505

tomoro0505

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 04.11.2014
Ma uit la filmul asta de nenumarate ori. E mult prea frumos Posted Image...
Cel mai bun film vazut vreodata. E mult, mult peste orice alt film.
Restul filmelor sunt de umplutura (nu-ti lasa in suflet asa o bucurie si asa o tristete in acelasi timp).

#5
Sucre-Bolivar88

Sucre-Bolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,787
  • Înscris: 06.12.2015
Si pe mine ma surprins, credeam ca o sa fie un film slab, cand colo... ii unul din cele mai bune filme pe care le vazut.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate