Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Chenar in CSS

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
ERUS

ERUS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.02.2014
Buna!
Am o rugaminte. Îmi puteți spune ce coduri CSS trebuie folosite pentru a creea un chenar in jurul unui div sau mai bine spus, in jurul continutului unui div, precum cele din imagine.

Attached Files



#2
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Vei citi si de acum inainte vei respecta regulamentul unificat al ariei Programming.

#3
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View PostERUS, on 03 februarie 2014 - 21:25, said:

Buna! Am o rugaminte. Îmi puteţi spune ce coduri CSS trebuie folosite pentru a creea un chenar in jurul unui div sau mai bine spus, in jurul continutului unui div, precum cele din imagine.
border: 1px solid black;



#4
ERUS

ERUS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.02.2014
Aplicand border: 1px solid black; imi creaza chenarul exact in jurul div-ului, ori mie imi trebuie in interiorul lui. Am incercat sa-l pozitionez cu margin și padding la pozitia dorita, insa la div-urile cu un fundal prestabilit, nu mai functioneaza deoarece nu pot duce linea chenarului in interior...

#5
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,305
  • Înscris: 24.05.2010
Te-ai gandit ca poate is poze suprapuse?

Adica decat sa stau sa ma chinui in css eu as face poza si apoi doar as pozitiona textul

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate