Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

Salvati plamanii

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#19
Vlad27TL

Vlad27TL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 31.01.2014

 AndreeaConstantin, on 03 februarie 2014 - 11:23, said:

Eu mi-am dat seama ca e foarte important sa mananci inainte sa apuci sa fumezi prima tigara. O perioada imi beam cafeaua si fumam pe stomacul gol. Si nu e ok ce se intampla. Macar la lucrul asta putem fi atenti.
Corect.Am observat si eu asta,mai bn sa fumezi pe stomacul plin,dupa ce ca el cere mancare,fumatul anuleaza pofta si se face varza

 dhaneey, on 03 februarie 2014 - 11:24, said:

din punctul meu de vedere, va meritati soarta...
nu pot sa inteleg de ce un om intreg la cap ar da 400 de lei pe luna (banuiesc) ca sa-si faca plamanii praf...chiar nu inteleg
(pt unii astia 400 de lei sunt chiar 1-2 saptamani de munca)
unii dintre noi nici nu beau (tot din acelasi motiv), sau poate doar ocazional,
iar de basit si stranutat sa fim seriosi ca toti am trecut prin asta (chiar daca unii nu recunosc)..
sa nu mai zic ca toti am facut pe noi cand am fost mici,,si unii vom mai face pe noi cand vom fi batrani...
astea pur si simplu sunt chestii naturale prin care toti trecem...
dar fumatul si alcoolul e sinucidere curata,
sunteti raspunzatori de deciziile pe care le luati...
si eu am rude si prieteni decedati din cauza fumatului...
Odihneasca-se in pace...
Din punctul nostru de vedere esti VIRGIN la treaba asta,nu ai cum sa intelegi

#20
dhaneey

dhaneey

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 25.10.2007
mai bine virgin decat mort

#21
Vlad27TL

Vlad27TL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 31.01.2014

 dhaneey, on 03 februarie 2014 - 11:35, said:

mai bine virgin decat mort
Daca nu ai fumat sau fumez,cum te astepti sa intelegi?

#22
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009

 dhaneey, on 03 februarie 2014 - 11:24, said:

din punctul meu de vedere, va meritati soarta...
nu pot sa inteleg de ce un om intreg la cap ar da 400 de lei pe luna (banuiesc) ca sa-si faca plamanii praf...chiar nu inteleg
(pt unii astia 400 de lei sunt chiar 1-2 saptamani de munca)
unii dintre noi nici nu beau (tot din acelasi motiv), sau poate doar ocazional,
iar de basit si stranutat sa fim seriosi ca toti am trecut prin asta (chiar daca unii nu recunosc)..
sa nu mai zic ca toti am facut pe noi cand am fost mici,,si unii vom mai face pe noi cand vom fi batrani...
astea pur si simplu sunt chestii naturale prin care toti trecem...
dar fumatul si alcoolul e sinucidere curata,
sunteti raspunzatori de deciziile pe care le luati...
si eu am rude si prieteni decedati din cauza fumatului...
Odihneasca-se in pace...
Iar incep obsesiv compulsivii sa scoata capetele. Lasa-ne frate-n viciu' nostru ca stim si noi ca-i rau! De draci am mai aprins una.

Edited by e_bulu, 03 February 2014 - 11:37.


#23
Vlad27TL

Vlad27TL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 31.01.2014

 e_bulu, on 03 februarie 2014 - 11:36, said:

Iar incep obsesiv compulsivii sa scoata capetele. Lasa-ne frate-n viciu' nostru ca stim si noi ca-i rau! De draci am mai aprins una.
Omu vorbeste,dar habar nu stie de ce...pei cum sa inteleaga daca vorbesti fara cunosti?

 e_bulu, on 03 februarie 2014 - 11:36, said:

Iar incep obsesiv compulsivii sa scoata capetele. Lasa-ne frate-n viciu' nostru ca stim si noi ca-i rau! De draci am mai aprins una.
Attached File  uploadfromtaptalk1391420392882.jpg   106.5K   5 downloads
Simti diferenta imediat

Edited by Vlad27TL, 03 February 2014 - 11:41.


#24
dhaneey

dhaneey

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 25.10.2007
pai si atunci de ce va vaitati ca vi se ard plamanii?
asta e... suportati consecintele...
credeti ca exista vreo solutie salvatoare sa scapati de asta?
nu exista!!! si nici nu va exista vreodata
cel mai trist e ca intr-o zi unii dintre voi veti primi prin transplant un plaman sanatos de la unu' care nu s-a atins niciodata de tigari, dar care din nefericire a trecut un smecher cu "gipanul" peste el....   si poate smecherul cu gipanul era fumator...
ca sa nu mai zic de cati si-au cumparat plamanii de la saracii care n-au ce pune pe masa...
trist..foarte trist//// si mai ales rusinos

Edited by dhaneey, 03 February 2014 - 11:52.


#25
Vlad27TL

Vlad27TL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 31.01.2014

 dhaneey, on 03 februarie 2014 - 11:50, said:

pai si atunci de ce va vaitati ca vi se ard plamanii?
asta e... suportati consecintele...
credeti ca exista vreo solutie salvatoare sa scapati de asta?
nu exista!!!
cel mai trist e ca intr-o zi unii dintre voi veti primi pin transplant un plaman sanatos de la unu'care nu s-a atins niciodata de tigari, dar care din nefericire a trecut un smecher cu "gipanul" peste el....   si poate smecherul cu gipanul era fumator...
ca sa nu mai zic de cati si-au cumparat plamanii de la saracii care n-au ce pune pe masa... ( gen patriciu)
trist..foarte trist//// si mai ales rusinos
Vorbe...toti doar vorbe.Frate fii la subiectul topicului.Daca esti nefumator,defapt ce cauti aici?Mergi la o bere,in loc sa "te stresezi"

Edited by Vlad27TL, 03 February 2014 - 11:54.


#26
NexT20

NexT20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 24.09.2012
Ce intrebare stupida.

Frate lasate de tigara, esti femei, ce naiba ?

#27
Vlad27TL

Vlad27TL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 31.01.2014

 NexT20, on 03 februarie 2014 - 11:59, said:

Ce intrebare stupida.

Frate lasate de tigara, esti femei, ce naiba ?
Scrie si tu in romana...

#28
dhaneey

dhaneey

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 25.10.2007

 Vlad27TL, on 03 februarie 2014 - 11:31, said:

Din punctul nostru de vedere esti VIRGIN la treaba asta,nu ai cum sa intelegi

daca mi-ar fi oferit cineva posibilitatea sa traiesc cu un an mai mult daca as fi ramas virgin as fi fost de acord... ( nu aveam nevoie nici de nevasta, nici de copil, nici de nimic...sunt cam egoist,,stiu....

 Vlad27TL, on 03 februarie 2014 - 11:53, said:

Vorbe...toti doar vorbe.Frate fii la subiectul topicului.Daca esti nefumator,defapt ce cauti aici?Mergi la o bere,in loc sa "te stresezi"

eu cotizez o groaza de bani la stat pe asigurari de sanatate ca sa va plimbati voi prin spitale...pt ca sunteti inconstienti...
eu n-am beneficiat de nimic in ultimii 15 ani... m-am mai dus pe la medicul de familie ca aveam nevoie de niste adeverinte si le-am platit...

#29
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,792
  • Înscris: 10.12.2006
Nu ai cum sa te protejezi, desi depinde si cat fumezi. Daca fumezi o tigara pe zi poti baga ce-ai zis pe pagina cealalta, mai bagi niste antioxidanti si poate contracareaza efectele. Daca bagi un pachet pe zi esti mort orice ai face. Tigara contine mii de chimicale, inclusiv benzen si acetona.
Problema care e, iei cel mai tare fltru din lume, blocheaza complet chimicalele cancerigene, ce gust mai are tigara aia!? Iti mai place sa o fumezi? Aici apare efectul celor care se gandesc sa treaca la tigari mai slabe ca e mai sanatos, si nu reusesc decat sa fumeze mai mult pentru ca o tigara mai slaba nu le ofera aceeasi satisfactie.
Daca vrei sa blochezi chimicale, treci pe tigari electrice. Nu-s sanatoase nici alea dar e ceva mai bine.

Singura solutie e sa te lasi de fumat. Asta iti zice cineva care a fumat 10 ani cate doua pachete pe zi, avand inclusiv perioade in care fumam tigari fara filtru din Ucraina. Erau extraordinare tigarile alea iefine fara filtru, vreo 3 lei pachetul si bateau orice tigara de foi sau trabuc. Gata, ca ma ia pofta :))

#30
Vlad27TL

Vlad27TL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 31.01.2014

 dhaneey, on 03 februarie 2014 - 12:06, said:


daca mi-ar fi oferit cineva posibilitatea sa traiesc cu un an mai mult daca as fi ramas virgin as fi fost de acord... ( nu aveam nevoie nici de nevasta, nici de copil, nici de nimic...sunt cam egoist,,stiu....



eu cotizez o groaza de bani la stat pe asigurari de sanatate ca sa va plimbati voi prin spitale...pt ca sunteti inconstienti...
eu n-am beneficiat de nimic in ultimii 15 ani... m-am mai dus pe la medicul de familie ca aveam nevoie de niste adeverinte si le-am platit...
Esti sigur ca cotizezi ptr noi fumatorii?Crezi ca fumatorii,nu au locuri de munca sau traiesc ca sobolanii?Frate...urata perceptie ai asupra vietii,de aia si Dumnezeu va lasa sa traiti ca niste cainii fara realizari.

 dhaneey, on 03 februarie 2014 - 12:06, said:


daca mi-ar fi oferit cineva posibilitatea sa traiesc cu un an mai mult daca as fi ramas virgin as fi fost de acord... ( nu aveam nevoie nici de nevasta, nici de copil, nici de nimic...sunt cam egoist,,stiu....



eu cotizez o groaza de bani la stat pe asigurari de sanatate ca sa va plimbati voi prin spitale...pt ca sunteti inconstienti...
eu n-am beneficiat de nimic in ultimii 15 ani... m-am mai dus pe la medicul de familie ca aveam nevoie de niste adeverinte si le-am platit...
Peste tot platesti...10lei adeverinta,asa si?Uite ca si eu platesc.

 SfPetru, on 03 februarie 2014 - 12:07, said:

Nu ai cum sa te protejezi, desi depinde si cat fumezi. Daca fumezi o tigara pe zi poti baga ce-ai zis pe pagina cealalta, mai bagi niste antioxidanti si poate contracareaza efectele. Daca bagi un pachet pe zi esti mort orice ai face. Tigara contine mii de chimicale, inclusiv benzen si acetona.
Problema care e, iei cel mai tare fltru din lume, blocheaza complet chimicalele cancerigene, ce gust mai are tigara aia!? Iti mai place sa o fumezi? Aici apare efectul celor care se gandesc sa treaca la tigari mai slabe ca e mai sanatos, si nu reusesc decat sa fumeze mai mult pentru ca o tigara mai slaba nu le ofera aceeasi satisfactie.
Daca vrei sa blochezi chimicale, treci pe tigari electrice. Nu-s sanatoase nici alea dar e ceva mai bine.

Singura solutie e sa te lasi de fumat. Asta iti zice cineva care a fumat 10 ani cate doua pachete pe zi, avand inclusiv perioade in care fumam tigari fara filtru din Ucraina. Erau extraordinare tigarile alea iefine fara filtru, vreo 3 lei pachetul si bateau orice tigara de foi sau trabuc. Gata, ca ma ia pofta :))
Pei tocmai...fumezi dar fara riscuri "asa mari".Ai incercat macar daca tot vrei sa fii un "exemplu"?

#31
dhaneey

dhaneey

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 25.10.2007
sunt 100% sigur
sunteti inconstieni de-a binelea

Tabagismul reprezintă cea mai mare cauză de deces din lume care poate fi prevenită. Potrivit datelor, şase milioane de persoane mor în fiecare an din această cauză, iar numărul victimelor ar putea creşte la opt milioane până în 2030, se arată într-un comunicat transmis, joi, de Ziua Mondială fără Tutun.
Potrivit Organizaţiei Mondiale a Sănătăţii, fumatul ucide anual în lume şase milioane de oameni, dintre care aproximativ 600.000 sunt fumători pasivi.

http://www.gandul.in...in-2030-9691804

#32
Vlad27TL

Vlad27TL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 31.01.2014

 dhaneey, on 03 februarie 2014 - 12:15, said:

sunt 100% sigur
sunteti inconstieni de-a binelea

Tabagismul reprezintă cea mai mare cauză de deces din lume care poate fi prevenită. Potrivit datelor, șase milioane de persoane mor în fiecare an din această cauză, iar numărul victimelor ar putea crește la opt milioane până în 2030, se arată într-un comunicat transmis, joi, de Ziua Mondială fără Tutun.
Potrivit Organizației Mondiale a Sănătății, fumatul ucide anual în lume șase milioane de oameni, dintre care aproximativ 600.000 sunt fumători pasivi.

http://www.gandul.in...in-2030-9691804
Frate...ti-am zis ca nu ai cum sa intelegi? :)) Asa stim si noi ca nu face bine,dar fumam ca avem un viciu,stii subiectul topicului.De  dat sfaturi,toti o fac...dar fa-o daca ai fumat sau fumezi MACAR

#33
dhaneey

dhaneey

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 25.10.2007
nu am fumat si nici nu o voi face vreodata...
Cercetători americani au descoperit că fumatul cauzează schimbări genetice legate de cancer deja după câteva minute de la inhalatul primului fum.
Conform celor mai recente statistici, în România fumatul omoară 33.000 de persoane pe an. Peste 70% dintre aceștia mor între 35 și 69 de ani.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Fumat
intr-o zi te vei numara printre ei...
vei fi doar o cifra dintr-o statistica...
vad ca astepti cu nerabdare clipa asta...

#34
Vlad27TL

Vlad27TL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 31.01.2014

 dhaneey, on 03 februarie 2014 - 12:22, said:

nu am fumat si nici nu o voi face vreodata...
Cercetători americani au descoperit că fumatul cauzează schimbări genetice legate de cancer deja după câteva minute de la inhalatul primului fum.
Conform celor mai recente statistici, în România fumatul omoară 33.000 de persoane pe an. Peste 70% dintre aceștia mor între 35 și 69 de ani.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Fumat
intr-o zi te vei numara printre ei...
vei fi doar o cifra dintr-o statistica...
vad ca astepti cu nerabdare clipa asta...
Ti-am zis...nu am pretentia sa intelegi :))

#35
dhaneey

dhaneey

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 25.10.2007
mergi pe drumul tau... eu plec dupa topicul asta...
am mai multa mila pt unu' de l-a inselat nevasta si vrea sa-si puna capat zilelor decat pt unu' care fumeaza tigara dupa tigara si se vaita ca-l dor plamanii...

#36
Vlad27TL

Vlad27TL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 31.01.2014

 dhaneey, on 03 februarie 2014 - 12:30, said:

mergi pe drumul tau... eu plec dupa topicul asta...
am mai multa mila pt unu' de l-a inselat nevasta si vrea sa-si puna capat zilelor decat pt unu' care fumeaza tigara dupa tigara si se vaita ca-l dor plamanii...
Mergi frate pe alt topic,esti de pus la icoana,la rana.Clar: Nu esti fumator,nu ai ce cauta sau ce zice,vorbele tale egal zero.Nu esti la subiect.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate