Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Transformers: Age of Extinction (2014)

- - - - -
  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#37
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,700
  • Înscris: 04.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/w4Ice_7huQk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#38
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
Sper sa fie bun. Scele astea cu orasu si autostrada le-au tot repetat

#39
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,103
  • Înscris: 22.11.2011
Am rezervat pe joi, abia astept sa il vad, chiar aveam chef de un film din asta la care sa ma distrez...

#40
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
Ok, concluziile mele. Actiunea in sine si efectele sunt de nota 10. Povestea insa e slabuta, si se complica inutil. Apar multe personaje noi, care parca nu isi gasesc locul in film. Nu se creeaza nicio relatie intre personajele pozitive. Duoul Shia LaBeouf - Megan Fox nici nu se compara cu astia noi care pare niste amatori. Nu stiu ce a fost in capul regizorului. Personajele negative insa joaca bine si practic filmul se concentreaza mai mult pe personajele negative. Optimus prime devine sters, bumble bee aproape ca nu scoate un sunet tot filmul. Sunt cam dezamagit pentru ca primele 3 filme sunt grozave, chiar eram uimit ca au facut 3 parti reusite. A venit si esecul inevitabil. Pacat de munca celor de la grafica care a fost buna ca intotdeauna. Merita un 6/10.

#41
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 25.12.2013
Mi s-a parut mai intunecat decat celelalte filme. Parea ca un alt film.

Spoiler


#42
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 25.12.2013
Spoiler


#43
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
Au facut o varza din toata povestea.

#44
GTA-FT

GTA-FT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,123
  • Înscris: 24.04.2008
Nu poti sa intinzi la infinit o poveste cu doua "rase" si din pacate de asta avem parte. Dar pentru fani va fi o experienta placuta din perspectiva actiunii si nu a povestii, de parca poti crea multe scenarii intr-o singura lumea cu maxim cinci "protagonisti".

#45
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
Poti crea o poveste. Daca in 3 Sam era la facultate acum il pot arata tot pe vechiul Sam ca tanar familist. Iar de partea robotilor pot inventa personaje noi foarte usor. Dar se le introduca in asa fel incat sa prinda publicul. Totul e sa ai imaginatie dar Michael Bay si-a cam pierdut-o.

Edited by Blue_Ivy, 01 July 2014 - 10:39.


#46
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,103
  • Înscris: 22.11.2011
L-am vazut si eu ieri si sincer mie mi-a cam placut, intr-adevar sunt faze idiotute, dar nimic neobisnuit pentru Bay.Foarte bun filmul pe partea de imagine, miscarea camerei, efecte speciale, muzica, cu toate ca nu a mai folosit coloana sonora superba din filmele mai vechi.Eu unul m-am bucurat foarte mult ca am scapat de Shia, e mult mai bine asa, dar am simtit lipsa lui John Turturro.Toata gasca lui Lockdown arata foarte bine, in special el, sunt chiar reusiti si destul de infricosatori, mi-a placut in special cum ii ramane pe piept sigla Lamborghini cand nu era masina.Deci, eu unul chiar nu il vad sub celelalte, din contra, mi se pare peste 2 si 3.

Apropo, vom avea si T5, mai ales ca T4 are un real succes la box office, in 3 zile si ceva a depasit 300 de milioane de dolari incasari.

#47
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,675
  • Înscris: 07.04.2010
L-am vazut aseara si sincer mi se pare cel mai slab de pana acum dupa al treilea desigur. Chiar nu il plang pe Shia, in al treilea film a fost groaznic mai ales atunci cand se isteriza si asta se intampla mai tot timpul.

Povestea acestui ultim film a fost punctul negativ. Chiar nu a avut nici un sens pentru mine, relatia dintre personaje practic nu a existat. Mi-a placut Wahlberg dar scenariul nu prea l-a pus in valoare cum trebuia.
Actiune multa si efecte speciale dar sincer si acestea mi s-au parut prost echilibrate pe durata filmului. In prima parte nu perea ai avut actiune deloc iar in a doua parte ai avut actiune fara numar.
Ma deranjea si situatia aceea cu Presedintele Americii care nu stia ce face CIA si lacheul sau se multumea cu jumatati de raspunsuri ceea ce mi se pare absurd.

Edited by OriOn20, 01 July 2014 - 11:58.


#48
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,103
  • Înscris: 22.11.2011

View PostOriOn20, on 01 iulie 2014 - 11:57, said:

L-am vazut aseara si sincer mi se pare cel mai slab de pana acum dupa al treilea desigur. Chiar nu il plang pe Shia, in al treilea film a fost groaznic mai ales atunci cand se isteriza si asta se intampla mai tot timpul.

Povestea acestui ultim film a fost punctul negativ. Chiar nu a avut nici un sens pentru mine, relatia dintre personaje practic nu a existat. Mi-a placut Wahlberg dar scenariul nu prea l-a pus in valoare cum trebuia.
Actiune multa si efecte speciale dar sincer si acestea mi s-au parut prost echilibrate pe durata filmului. In prima parte nu perea ai avut actiune deloc iar in a doua parte ai avut actiune fara numar.
Ma deranjea si situatia aceea cu Presedintele Americii care nu stia ce face CIA si lacheul sau se multumea cu jumatati de raspunsuri ceea ce mi se pare absurd.
E film, ce ai vrea acuma? Aia erau niste tradatori si ce faceau ei parea ok, stai linistit ca si in realitate se intampla chestii de care nu stie presedintele.Mie mi-a placut legatura Optimus-Cade, cum arata Galvatron (Megatron)  si toata echipa lui Lockdown si Stanley Tucci...

#49
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012

View PostDaniJ90, on 01 iulie 2014 - 12:07, said:

E film, ce ai vrea acuma? Aia erau niste tradatori si ce faceau ei parea ok, stai linistit ca si in realitate se intampla chestii de care nu stie presedintele.Mie mi-a placut legatura Optimus-Cade, cum arata Galvatron (Megatron)  si toata echipa lui Lockdown si Stanley Tucci...

Nu s-a creat nicio legatura intre Optimus si Cade, iar Bumble Bee parca era in plus numa nu se integra in echipa. Nu mai zic ca blonda aia era penibila, nici macar nu arata bine sa zici ca mai vezi un cur o tata ceva. Ma asteptam sa vina cu ceva mai spectaculos pe partea de arme a autobotilor. Decepticonii au mereu niste super arme dar totusi astia cu pistolasele lor invechite castiga. E prea tras de par.

Nu este peste 3 pentru ca nu s-a creat deloc legatura intre personaje.

#50
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,103
  • Înscris: 22.11.2011

View PostBlue_Ivy, on 01 iulie 2014 - 14:15, said:


Nu s-a creat nicio legatura intre Optimus si Cade, iar Bumble Bee parca era in plus numa nu se integra in echipa. Nu mai zic ca blonda aia era penibila, nici macar nu arata bine sa zici ca mai vezi un cur o tata ceva. Ma asteptam sa vina cu ceva mai spectaculos pe partea de arme a autobotilor. Decepticonii au mereu niste super arme dar totusi astia cu pistolasele lor invechite castiga. E prea tras de par.

Nu este peste 3 pentru ca nu s-a creat deloc legatura intre personaje.
Asta e parerea ta, eu nu ma duc la filme sa vad tate si cururi..

#51
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012

View PostDaniJ90, on 01 iulie 2014 - 14:20, said:

Asta e parerea ta, eu nu ma duc la filme sa vad tate si cururi..

Nici eu dar plictiseala si nerabdarea in 2 ore jumate de restructurari arhitecturale cu arme devine crunta. Unii s-au ridicat sa plece cu 30 minute inainte sa se termine. Trebuie sa existe o poveste care te tine in scaun.

#52
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 25.12.2013
Chinezoaica aia chiar era in plus si nu adauga nimic povestii. La fel si toata chestia cu China, care era prea trasa de par si "in your face". A doua jumatate a filmului nu avea nici un motiv sa se petreaca in Hong Kong. Au facut toata chestia doar ca sa le faca pe plac publicului chinez, ca na, asa-i la moda acum.

#53
SunnyGoldfish

SunnyGoldfish

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 17.04.2013
L-am vazut la imax,foarte tari efectele 3d,povestea nu e foarte interesanta

#54
dan-s

dan-s

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,699
  • Înscris: 02.07.2013
În concluzie, se merită să dau 23 lei pe film?  Am văzut că pe rottentomatoes are un procentaj de 17% (și am observat că filmele cu procentaj mare pe rottentomatoes sunt chiar bune) dar poate fi chiar atât de prost încât să nu poată fi negljat procentajul datorită acțiunii și a efectelor speciale? Menționez că nu am bani să încerc pe eșecuri de filme.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate