Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

Fumatorii de tigari home made / rulate

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
6318 replies to this topic

#73
lupingo

lupingo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 03.07.2007

View Postxcit, on 29 ianuarie 2014 - 22:25, said:

ok, am inteles, nu pierzi nimic, nu ramane nici pic de praf, nu se scutura deloc. Perfect, eu prefer sa fac socoteala fara virgule, ca mai cade pe jos, mai pierzi, se mai usuca, etc. Daca tu poti sa folosesti 100% fiecare firicel de tutun e foarte bine, important e sa fii tu multumit
Daca tu pierzi 30% din tutun ai o problema... Ori aparatul e dinala cu 10 lei ori tuburile au doar jumatate din filtrul zonei portocali si pierzi cam 1cm. Iti recomand aparatul automat pt tuburi, e mult mai comod si nu pierzi nimic

#74
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,890
  • Înscris: 29.06.2006
aparatul e fix de 10 lei, tuburile au filtrul exact cat trebuie, ce aparat folosesti? poate cumpar altul

#75
lupingo

lupingo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 03.07.2007

View Postxcit, on 29 ianuarie 2014 - 22:47, said:

aparatul e fix de 10 lei, tuburile au filtrul exact cat trebuie, ce aparat folosesti? poate cumpar altul

Attached Files



#76
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,890
  • Înscris: 29.06.2006
tot manual e si asta, nu e electric nu?

#77
lupingo

lupingo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 03.07.2007

View Postxcit, on 29 ianuarie 2014 - 22:54, said:

tot manual e si asta, nu e electric nu?
Este manual, cel electric e scump de ingheti. Ce-am observat eu, dupa lunga mea experienta de 1 saptamana Posted Image  ca daca incarci prima data colturile (extremele) aparatului tigara iasa muuult mai bine. Am descoperit din greseala Posted Image

#78
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,890
  • Înscris: 29.06.2006
pai da, asta stiam, dar oricum, nu poti sa dozezi perfect de fiecare data la fel, asa ca orice ai face tot iti ies una mai tare, una mai goala...asta e, tot ala electric e de baza, dar unul bun

#79
dgd64

dgd64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 18.03.2010

View Postlupingo, on 29 ianuarie 2014 - 22:52, said:

As vrea sa te intreb ceva ....aceasta e poza reala a aparatului tau ? sau asa aparat ai @lupingo?caci vad in fundal ...pare a fi un magazine cu de toate .

#80
lupingo

lupingo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 03.07.2007

View Postdgd64, on 29 ianuarie 2014 - 23:09, said:

As vrea sa te intreb ceva ....aceasta e poza reala a aparatului tau ? sau asa aparat ai @lupingo?caci vad in fundal ...pare a fi un magazine cu de toate .
E mai simplu de upload, al meu e mov. Avem in oras o firma cu doua magazine de tutun de mori cum arata si ce-au inauntru. Este un magazin pt pasionatii de fumat: JPB ii spune

Edited by lupingo, 29 January 2014 - 23:13.


#81
dgd64

dgd64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 18.03.2010

View Postlupingo, on 29 ianuarie 2014 - 23:11, said:

E mai simplu de upload, al meu e mov. Avem in oras o firma cu doua magazine de tutun de mori cum arata si ce-au inauntru. Este un magazin pt pasionatii de fumat: JPB ii spune
sincer stimate coleg m-ai facut curios ce au acestia la magazinul lor ?niste produse si preturi daca nu te superi .

#82
lupingo

lupingo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 03.07.2007

View Postdgd64, on 29 ianuarie 2014 - 23:16, said:

sincer stimate coleg m-ai facut curios ce au acestia la magazinul lor ?niste produse si preturi daca nu te superi .
Pai intra pe site ca daca-ti dau eu link ul se considera reclama. "JPG tutun de lux" Tutunul e scump la ei 29/35grame pt ca-i cu timbru...

#83
dgd64

dgd64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 18.03.2010

View Postlupingo, on 29 ianuarie 2014 - 23:22, said:

Pai intra pe site ca daca-ti dau eu link ul se considera reclama. "JPG tutun de lux" Tutunul e scump la ei 29/35grame pt ca-i cu timbru...
da chiar ca e scump ...dar nu ma mira ,la noi si tutunul e un lux Posted Image

Edited by dgd64, 30 January 2014 - 00:09.


#84
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,505
  • Înscris: 20.10.2006
Am si eu o intrebare, daca tot e sa iti prepari singur ce fumezi, nu mai bine alegi narghilea ? Macar asa fumezi doar cat esti acasa. Stiu cine locuieste cu parintii nu isi poate lua narghilea acasa, dar in rest cred ca e mai bine decat cu aparate de rulat tigari fara filtre sau cu filtre ori tutun de slaba calitate. (ma gandesc ca nu poti face ceva mai bun decat industria cu experienta in domeniu)

#85
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,890
  • Înscris: 29.06.2006
lunacrystal esti fumator? ca mi se par puerile intrebarile care le pui

am citit niste comentarii pe youtube la niste clipuri video cu aparate electrice de facut tigari. Mai multi au spus ce spuneam si eu, ca aparatul face tigari impecabile, ca de fabrica, dar le cade jarul, asta la mai multe tipuri de aparate. In general la alea cu arc le cade jarul, la cele prin impingere nu le cade

#86
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,505
  • Înscris: 20.10.2006
Nu sunt fumator, dar poate ma apuc de fumat, asa ca studiez terenul. :D  Se zice ca narghilea e mai ok decat tigarile.

#87
dgd64

dgd64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 18.03.2010

View PostLunaCrystal, on 30 ianuarie 2014 - 11:59, said:

Nu sunt fumator, dar poate ma apuc de fumat, asa ca studiez terenul. Posted Image  Se zice ca narghilea e mai ok decat tigarile.
pai aia e sa o folosesti acasa nu la purtator, iar deca nu esti fumator dai pace asa cum esti , ca nu faci mare lucru daca te apuci de fumat

#88
cosmin-mihai

cosmin-mihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 30.01.2014
bineanteles ca si voi am luat ceva tepe cu tutunul de pe okazii,dar de 2 luni am gasit pe cineva mai serios tutunul este f bun la gust,nu pute,este tutun tocat de fabrica adica retocat din tigari,contine cateva hartiute ,cateva cotoare care se pot inlatura fara problema,ca si gust si aroma sunt f multumit,este tutun tocat nu firicel,este uscat uscat,dar mi se scutura jarul cand fumez cel putin o data la tigara,folosesc si eu aparat electric am si manual dar il folosesc mai putin,nu stiu ce sa fac sa nu mi se mai scuture ,am ars haine,fete de masa....nici nu as vrea sa renunt la acest tutun si sa caut din nou in alta parte avand din nou parte de tepe

#89
dgd64

dgd64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 18.03.2010

View Postcosmin-mihai, on 30 ianuarie 2014 - 13:08, said:

bineanteles ca si voi am luat ceva tepe cu tutunul de pe okazii,dar de 2 luni am gasit pe cineva mai serios tutunul este f bun la gust,nu pute,este tutun tocat de fabrica adica retocat din tigari,contine cateva hartiute ,cateva cotoare care se pot inlatura fara problema,ca si gust si aroma sunt f multumit,este tutun tocat nu firicel,este uscat uscat,dar mi se scutura jarul cand fumez cel putin o data la tigara,folosesc si eu aparat electric am si manual dar il folosesc mai putin,nu stiu ce sa fac sa nu mi se mai scuture ,am ars haine,fete de masa....nici nu as vrea sa renunt la acest tutun si sa caut din nou in alta parte avand din nou parte de tepe
Sa stii ca este o diferenta dintre tutunul tocat si cel firicel , cel firicel se tine mai legat si nu se scutura , am trecut si eu prin asta si acuma am vazut diferenta, dar ati recomand sal tii intr-o cutiuta tutunul in care sa pui o feliuta de mar sa ai dea si putina umiditate si ai sa vezi diferenta .

Edited by dgd64, 30 January 2014 - 13:17.


#90
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,890
  • Înscris: 29.06.2006

View PostLunaCrystal, on 30 ianuarie 2014 - 11:59, said:

Nu sunt fumator, dar poate ma apuc de fumat, asa ca studiez terenul. :D  Se zice ca narghilea e mai ok decat tigarile.

Un fumator nu da niciodata sfaturi altui fumator sa fumeze mai putin, fiecare fumeaza cat se simte bine, altfel nu ar fuma deloc....daca tu poti sa conduci cu narghileaua in poala, foarte bine, eu nu pot....si nici pe strada sau la munca pt ca mi s-a rupt o roata la caruciorul cu care o trageam dupa mine

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate