Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Fumatorii de tigari home made / rulate

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
6318 replies to this topic

#6265
didi_yo

didi_yo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 14.06.2007
Cauta pe FB. Vei gasi destui.

#6266
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,935
  • Înscris: 12.07.2008

 didi_yo, on 07 august 2021 - 18:05, said:

Cauta pe FB. Vei gasi destui.

M-am uitat pe FB ieri la o mulțime de anunțuri cu "firicel la găleată" , m-am cam dezumflat...

#6267
gigiones

gigiones

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 13.03.2006

View Postramurel, on 08 august 2021 - 10:37, said:

M-am uitat pe FB ieri la o mulțime de anunțuri cu "firicel la găleată" , m-am cam dezumflat...

IMM-urile romanesti...un hectar cultivat cu tutun o masina de taiat si o imprimanta...firicel extra de pute ca draqu si ustura la fel !

#6268
Fumez-rulate

Fumez-rulate

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.11.2021
Salutare, ce foite/role organice pure hemp îmi puteți recomanda? As vrea sa incerc ceva nou de calitate.

#6269
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,398
  • Înscris: 30.12.2005
Eu cel mai bine mă-mpac cu Rizla Natura (natural hemp). Mi se pare ca e foita mai aspra cumva si nu dau nici-un rateu la rulare. Am "grip" mai bun, in special daca am degetele foarte uscate.
Ok sunt, din ce-am mai probat, si OCB Organic hemp, Smoking organic.

#6270
gigiones

gigiones

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 13.03.2006
Sal'tare taica si noroc ! v-ati lasat toti de fumat ?...e liniste totala pe aici....nici o galeata de valoare, nici o sursa de incredere ! ati dat toti buzna la chiosc !? Posted Image

Edited by gigiones, 21 January 2022 - 19:57.


#6271
Gabiv22

Gabiv22

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.01.2022

 gigiones, on 21 ianuarie 2022 - 19:57, said:

Sal'tare taica si noroc ! v-ati lasat toti de fumat ?...e liniste totala pe aici....nici o galeata de valoare, nici o sursa de incredere ! ati dat toti buzna la chiosc !? Posted Image
Salut! Eu fumez de 3 ani doar bali shag yellow cu rolă mini ocb și filtre cartell de 5.3/23 mm, din 40g tutun îmi ies în jur de 90 de țigări. Tutunul e 50lei, 2 role 10 lei, un pachet de filtre 2 lei. Deci 0.69lei/țigară. Sunt mulțumit de preț dar motivul pt care fumez rulate nu e ăsta ci faptul ca țigările de la magazin sau cele injectate au un fum uscat ( tutunul în sine fiind uscat ) și parca nu ma simt plin când trag, la astea rulate ( tutunul fiind umed) fumul e mai gros. Dacă nu ar fi existat rulatele nu as mai fi fumat. Sa nu mai spun ca la țigări din comerț ( camel galben scurt ) fumam 15 țigări/zi, la rulate fumez doar 10 și la astea rulate nici dacă vreau nu pot fuma doua, una după alta.

#6272
gigiones

gigiones

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 13.03.2006
A incercat cineva GOLDEN VIRGINIA Bright Yellow - pachet de 50 g ? sa ne spuna si noua cateva pareri !

Attached Files

  • Attached File  gv1.jpg   165.78K   23 downloads

Edited by gigiones, 30 January 2022 - 10:40.


#6273
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,274
  • Înscris: 13.03.2015

 gigiones, on 30 ianuarie 2022 - 10:34, said:

A incercat cineva GOLDEN VIRGINIA Bright Yellow - pachet de 50 g ? sa ne spuna si noua cateva pareri !

Complicat sa dai cautare,nu?

https://forum.softpe...h&fromMainBar=1

#6274
gigiones

gigiones

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 13.03.2006

 Bogdansv1, on 30 ianuarie 2022 - 10:49, said:


Complicat sa dai cautare,nu?

https://forum.softpe...h&fromMainBar=1

Nu search-u e problema, ci confuzia ! pana si in denumire exista dierenta : GOLDEN VIRGINIA Bright Yellow & GOLDEN VIRGINIA Yellow...am pus si o foto cu ele...pe celelate le gasesti in mute magazine.

#6275
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,835
  • Înscris: 05.10.2007

 gigiones, on 30 ianuarie 2022 - 10:34, said:

A incercat cineva GOLDEN VIRGINIA Bright Yellow - pachet de 50 g ? sa ne spuna si noua cateva pareri !

Prea slab pentru gusturile mele, raman fidel la Drum Original.

#6276
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,398
  • Înscris: 30.12.2005
Da, nici pe mine nu m.a dat pe spate. Am probat un pachet. Light, nu mi s.a părut deosebit de aromat.
Am rămas pe Zware de la Bali Shag +/- Drum când (mai) găsesc.

#6277
gigiones

gigiones

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 13.03.2006
Gusturlle si obiceiurile sunt personale si nu pot fi combatute sau comentate !...voiam sa stiu in ce conditii apar pe piata noastra : mirosuri, mucegaiuri, falsuri sau originale !?...pe google gasim multe prezentari care de cele mai multe ori sunt diferite de ce primesti in traista !

#6278
wurtzeck

wurtzeck

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 18.02.2011

 gigiones, on 30 ianuarie 2022 - 11:26, said:

Nu search-u e problema, ci confuzia ! pana si in denumire exista dierenta : GOLDEN VIRGINIA Bright Yellow & GOLDEN VIRGINIA Yellow...am pus si o foto cu ele...pe celelate le gasesti in mute magazine.
E cam aceeasi branza  ( se apropie de cel BG sau de la Alimentara )  doar ca e mai avantajos la bani .Si eu am bagat o perioada cand nu a fost Luky.

 doktoru, on 31 ianuarie 2022 - 13:51, said:

Da, nici pe mine nu m.a dat pe spate. Am probat un pachet. Light, nu mi s.a părut deosebit de aromat.
Am rămas pe Zware de la Bali Shag +/- Drum când (mai) găsesc.
Drum este, dar din cauza GV nu mai aduc Amber leaf .....Oricum vad ca pe nicaieri nu mai apar "baieti" cu produse OK.Unu' de la munca care avea alt furnizor decat gasca ne spunea ca "baiatul" lui s-a lasat de sportul asta .Usor ,usor o sa ajungem toti la Alimentara sau cand mai mergem la BG .

#6279
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,398
  • Înscris: 30.12.2005
Lucky??? Ce misto!!! Au de rulat? Gasesti p-aici, pe la baieti?
Mi-aduc aminte de '90. 85lei pachetul. Fara filtru. Parfum!!!

#6280
ionutilu98

ionutilu98

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.01.2022
Salut. Trec si eu pe rulate, m-am saturat de atatea scumpiri si bani aruncati in vant. Cine ma poate ajuta cu un tutun pentru a incepe iar la foite rulat nu trebuie doearece sunt ieftine si am sa incerc cat mai multe sa vad care imi plac. Referitor la filtre am inteles bine ca cele cu carbon sunt mai valabile d.p.d.v filtrare catre light. La tutun baieti daca imi recomandati unul aromat si light, sincer nu m-as incumeta la a arunca 80-100 lei pe geam la inceput. Scuze anticipat pentu cei care au sa zica (incearca cat mai multe), eu doar intreb cine ma poate ajuta, scopul acesturi forum este sa impartim cunostinte ��

Edited by althea, 11 February 2022 - 12:39.
editare link


#6281
gigiones

gigiones

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 13.03.2006

 ionutilu98, on 11 februarie 2022 - 11:50, said:

Salut. Trec si eu pe rulate, m-am saturat de atatea scumpiri si bani aruncati in vant. Cine ma poate ajuta cu un tutun pentru a incepe iar la foite rulat nu trebuie doearece sunt ieftine si am sa incerc cat mai multe sa vad care imi plac. Referitor la filtre am inteles bine ca cele cu carbon sunt mai valabile d.p.d.v filtrare catre light. La tutun baieti daca imi recomandati unul aromat si light, sincer nu m-as incumeta la a arunca 80-100 lei pe geam la inceput. Scuze anticipat pentu cei care au sa zica (incearca cat mai multe), eu doar intreb cine ma poate ajuta, scopul acesturi forum este sa impartim cunostinte ��

Te cam contrazici singur !...crezi ca stie cineva gusturile tale !?...vrei tutun firicel light, cauti tutun light...vrei sa-l amesteci cauti tigari de foi fara filtru light-mediu...foite sunt destule si majoritatea raman pe buze....filtre sunt destule cele mai bune n-us neaparat cu carbon !... Dezamagirea vine dupa ce gasesti combinatia care iti place!  Pe celebrele noastre siteuri de tutun nu ai sa vezi consecventa  ci doar STOC INDISPONIBIL !...ce fumezi pana devine disponibil, iar e gustu tau.

#6282
wurtzeck

wurtzeck

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 18.02.2011

 doktoru, on 01 februarie 2022 - 11:40, said:

Lucky??? Ce misto!!! Au de rulat? Gasesti p-aici, pe la baieti?
Mi-aduc aminte de '90. 85lei pachetul. Fara filtru. Parfum!!!
Da , aduc baietii dar nu mai e ce era odata ....Oricum e 3 clase peste pocnitorile de la Alimentara .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate