Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Fumatorii de tigari home made / rulate

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
6318 replies to this topic

#37
dgd64

dgd64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 18.03.2010
am gasit ceva bun si mi se pare ca are si un pret bun CAMEL 90GR la 37 lei

#38
Insidiouss

Insidiouss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 581
  • Înscris: 22.09.2013
Voi in ce cutii tineti tigarile?Eu am o cutie in forma de sicriu.
[ http://listia.s3.amazonaws.com/photos/b53472120d970d2fb90a/medium.jpg?1329967968 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Insidiouss, 27 January 2014 - 21:57.


#39
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006

 dgd64, on 27 ianuarie 2014 - 21:00, said:

am gasit ceva bun si mi se pare ca are si un pret bun CAMEL 90GR la 37 lei
e cam scump totusi, eu am prins acum unul bun sigilat la 40 de lei 160 gr

#40
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,384
  • Înscris: 20.10.2006
Daca tot nu ai bani de tigari sau vrei sa faci economie nu mai bine fumezi mai putin, dar tigari de-a gata cumparate de la magazine, si probabil mai de calitate, mentolate sau cu alte arome ?

 Insidiouss, on 27 ianuarie 2014 - 21:56, said:

Voi in ce cutii tineti tigarile?Eu am o cutie in forma de sicriu.
Poti lua o tabachera, am vazut pe net si in targuri/magazine de specialitate. Sau poti re-folosi pachete de tigari de carton.

#41
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006
Pai tocmai asta e ideea, ca pe langa economie, stiu ce bag in mine, fara substante care dau dependenta si alte chimicale...eu de la un pachet de kent pe zi, acum daca fumez 12 tigari e mult, tigara te satura, nu tragi 3 fumuri si s-a terminat ca la kent....si nu e vorba ca n-am bani...pur si simplu nu mai vreau sa-i dau la stat

#42
dgd64

dgd64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 18.03.2010

 xcit, on 28 ianuarie 2014 - 10:21, said:

e cam scump totusi, eu am prins acum unul bun sigilat la 40 de lei 160 gr

pai ajuta-ma si  pe mine daca zici  ca e sigilat si de calitate

ce marca e ?

Edited by dgd64, 28 January 2014 - 16:11.


#43
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006
mai multe, marlboro, kent, lucky strike, pall mall, sigilate din germania....acum nu avem de unde sa stim 100%, dar din ce am fumat eu de pe okazii si de pe net, e de la distanta cel mai bun

#44
dgd64

dgd64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 18.03.2010

 xcit, on 28 ianuarie 2014 - 19:37, said:

mai multe, marlboro, kent, lucky strike, pall mall, sigilate din germania....acum nu avem de unde sa stim 100%, dar din ce am fumat eu de pe okazii si de pe net, e de la distanta cel mai bun
Ai PM de la mine .

#45
John_Biggun

John_Biggun

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,416
  • Înscris: 31.03.2008
La anul pun si eu tutun. Poate trimit gratuit la cativa de aici sa vedem ce mi-a iesit (pentru ca eu nu sunt fumator)... dar mai e pana la vara.

Edited by John_Biggun, 28 January 2014 - 20:10.


#46
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006
daca pui burley nu prea se cauta, poate doar daca il tratezi si fermentezi cum trebuie, pune si tu virginia gold

#47
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006

 dgd64, on 27 ianuarie 2014 - 10:50, said:

Cunoaste cineva o sursa de tutun bun ?


are dreptate colegul meu @xcit iesi mai ieftin cu mult
el a zis ca ia 30 de pachete, iar eu fac 100 de pachete cu aceiasi bani. Adevarul este ca din 15 lei cat e un pachet de tigari, statul ia cam 9 lei, vi se pare normal sa donam asa ca prostii? ce ne da noua statul? cu ce ne ajuta ca sa il ajutam si noi? daca puteam imi fabricam si benzina....dar ghinion, nu pot

#48
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,944
  • Înscris: 24.01.2012
Eu am tot cumparat tutun de la diversi, atat de pe tocmai cat si de pe okazii.
Calitatea lasa de dorit, desi pretul este ok.
Imi iese un pachet cam la 3,5 - 4 lei.
Dupa ce termin sarja de 1/2 kg de tutun pe care am luat-o, voi trece la tutun unguresc la 200m gr, cu 75-80 lei. O sa-mi iasa pachetul la 6,5-7 lei, dar tutunul este ok, nu ai impresia ca fumezi matase de porumb in foaie de ziar.
Am incercat sa-l  mai aromatizez cu diverse, dar chiar daca miroase ok, la fumat pisca si are un gust dur, chiar si pentru mine, fost fumator de Carpati si Marasesti.
Va mai tin la curent.

#49
lupingo

lupingo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 03.07.2007
Find ex fumator de Lucky Strike am incercat Stanley din magazin 29lei/35g (prea scump). Cred ca mai mult de jumate sunt taxe la stat. Am incercat tutun din Ungaria: Marlboro 40g/25 lei (cutie frumos ambalata) si Camel galben la plic de 40g/19 lei. Marlboro nu-mi place deloc, ma ustura gatul (poate ca-i problema personala), Camelul este acceptabil. O sa incerc si pall mall tot din Ungaria, sunt curios cum este. De tutun domingo stiti cum este?
A incercat cineva Drum? Am inteles ca de departe este cel mai bun tutun

Edited by lupingo, 28 January 2014 - 22:52.


#50
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Am incercat. Cam tari pentru gustul meu. Prefer light mentolate sau carbon.

#51
dgd64

dgd64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 18.03.2010

 lupingo, on 28 ianuarie 2014 - 22:47, said:

Find ex fumator de Lucky Strike am incercat Stanley din magazin 29lei/35g (prea scump). Cred ca mai mult de jumate sunt taxe la stat. Am incercat tutun din Ungaria: Marlboro 40g/25 lei (cutie frumos ambalata) si Camel galben la plic de 40g/19 lei. Marlboro nu-mi place deloc, ma ustura gatul (poate ca-i problema personala), Camelul este acceptabil. O sa incerc si pall mall tot din Ungaria, sunt curios cum este. De tutun domingo stiti cum este?
A incercat cineva Drum? Am inteles ca de departe este cel mai bun tutun
Sophiane ai incercat ?

#52
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,944
  • Înscris: 24.01.2012
Drum am incercat eu, este foarte ok ca gust si tarie, (ma repet, mie imi plac tigarile tari, strong) dar cam scump.
Practic, daca il cumperi din magazin de le noi, nu faci nicio economie.

#53
dgd64

dgd64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 18.03.2010
Astazi am coborat sa cumpar paine si m-am intalnit cu un vecin si am vb cu el despre una alta , si m-a intrebat omu ce fac si am spus ca am fost sa cumpar paine si un pachet de tigari , a ramas mirat ca eu cumpar tigari ca el de 5 ani nu mai compara tigari ........super eu catre el si cum faci de fumezi atunci ? pai am o cunostinta de la care cumpar de 5 ani , si m-a servit cu o tigara facuta de el cu tutun cumparat de la omu respectiv , fratilor o aroma si un gust super ...si spre rusinea mea ...acuma ca omu ala fumator l-am rugat sa ami dea vreo 2 tigari si mie .Omu si vecin fiind m-a invitat la el si mi-a aratat tutunul si tuburile  si mia facut si mie un pachet adica 20 de tigari pe baza de imprumut ,am vb cu el sa-mi faca si mie rost de tutun si a zis ca se duce la om si ami ia si mie 500gr.la pret de 15 lei suta de grame .Tutunul e recolta propie a omului ala care sta in Lacu Sarat o localitate chiar langa Braila .Acuma abia astept sa ami cumpere si mie dar asta v-a fi cred ca luni ca acuma orasu e inchis de vremea ce e aici .Pacat ca nu pot sa v-a servesc virtual sa vedeti ce calitate e , a zis ca e Virginia tutunul dar va spun ca e si aromat, este un tutun mediu spre tare dar nu e tare .am sa raman si eu un client fidel caci chiar ami place acel tutun , deci trebuie sa am grija cum fumez pana luni din ce mi-a dat vecinu meu .

#54
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006
Bravo, sa ne tii la curent, poate ai nimerit o sursa buna

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate