Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cel mai bun aparat de ras

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
1529 replies to this topic

#37
mihhay

mihhay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 11.03.2011
Folosesc Gillette Mach 3 Turbo. Este usor de folosit, usor de curatat, o rezerva ma tine cam 4-5 luni.
Pentru cei care folosesc aparatul de ras pentru parul capului(chelie) : ce modele folositi? Ati incercat cu ceva electric?

Edited by mihhay, 24 January 2014 - 02:59.


#38
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009
BIC - mi se pare mai ok decat Gillette.

#39
ovidiu_ms

ovidiu_ms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,296
  • Înscris: 06.02.2013
Cu asta: https://www.google.r...elhi%2F;566;380
Am pielea fetei foarte fina. Posted Image  Din cate aparate am incercat asta-i cel mai bun.
(ora la care am postat acest mesaj nu este reala)Posted Image

#40
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,325
  • Înscris: 09.09.2006
Tot Gilette de-ăla cu motoraș folosesc și eu. Am avut și Wilkinson (Schick) tot cu baterie, dar era înfiorător de greu de curățat și din cauza asta nici nu mai bărbierea ca lumea foarte repede de la prima folosire. Se îmbâcseau spațiile dintre lame cu fire de barbă, și aleluia. Nu îl mai folosesc. Cu Gilette (ăsta cu 5 lame sau câte naiba are) mă împac mult mai bine.

#41
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006
EU de vreo 5 ani incoace nu ma mai barbieresc cu lama, ci cu aparatul electric. Inainte am avut un Phillips asemanator cu cel de mai sus, dar foloseam chestia aia pentru perciuni. Lua destul de scurt, nu ca si o lama desigur. De vreo 2 ani am cumparat asta si cateodata ma rad direct la 0, fara numar. Pentru mine e ok si daca nu mi-e asa de fina fata ca si dupa ras cu lama, plus ca fac economie la lame, spuma de ras si after shave. Cu lama ma iritam ca naiba, cu asta nu am probleme avand in vedere ca tunde mai mult decat rade.

#42
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Gilette Fusion Power. Am trecut cam prin toate aparatele cu lame inclusiv batranele sputnik. Intr-un top al ierarhiei ar fi Gilette Fusion Power urmat de Gilette Sensor Excel si abia mai apoi Fusion simplu. Dupa ceva ani cu power mi se pare ciudat cel simplu.

#43
Mos-Nicolae

Mos-Nicolae

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 09.12.2013
Sa nu lungesc aiurea mesajul: Prefer si cumpar orice aparat care imi pare mie ca are loc/spatiu intre lame, tot timpul cand incalc regula asta... ma aleg cu o teapa, asa ca va prezint ultima teapa: Wilkinson Extra II - Sensitive - Niste lame care nu taie, chiar m-au ciupit pe fata, foarte/foarte apropriate si greu de curatat.
Inainte aratau asa: http://www.ocado.com...Razors/15487011 - Mai nou le-au schimbat plasticul si le-au bagat la vanzare:
http://parfumexpress...ica-folosinta-1
Proaste si nu taie.

Cat despre Cel mai bun: Gillette mach 3 - Lamele sunt destul de bine asezate: Se curata usor, rezervele inca se gasesc la un pret acceptabil, aparatul REZISTA si iara rezista, doar la partea de perciune trebuie putin mai multa munca - in rest de departe cel mai bun aparat.

Cel mai folosit si cel de care sunt cel mai multumit: Gillette 3(aparatul subtire cu capatul care se da pe spate, imi scapa numele), in rest petarde: Chiar si Gillette a incercat bomba cu Gillette ala cu baterie... prostie: Ce dracu de barbat sta cu vibratorul pe fata si iara: Lamele prea apropriate.

Edited by Mos-Nicolae, 24 January 2014 - 12:36.


#44
DrAlban

DrAlban

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 775
  • Înscris: 11.08.2013

 ovidiu_ms, on 24 ianuarie 2014 - 03:20, said:

Cu asta: https://www.google.r...elhi%2F;566;380
Am pielea fetei foarte fina. Posted Image  Din cate aparate am incercat asta-i cel mai bun.
(ora la care am postat acest mesaj nu este reala)Posted Image
Merge bine la piele fina?Ca si eu am pielea sensibila.

 Mos-Nicolae, on 24 ianuarie 2014 - 12:35, said:

Sa nu lungesc aiurea mesajul: Prefer si cumpar orice aparat care imi pare mie ca are loc/spatiu intre lame, tot timpul cand incalc regula asta... ma aleg cu o teapa, asa ca va prezint ultima teapa: Wilkinson Extra II - Sensitive - Niste lame care nu taie, chiar m-au ciupit pe fata, foarte/foarte apropriate si greu de curatat.
Inainte aratau asa: http://www.ocado.com...Razors/15487011 - Mai nou le-au schimbat plasticul si le-au bagat la vanzare:
http://parfumexpress...ica-folosinta-1
Proaste si nu taie.

Cat despre Cel mai bun: Gillette mach 3 - Lamele sunt destul de bine asezate: Se curata usor, rezervele inca se gasesc la un pret acceptabil, aparatul REZISTA si iara rezista, doar la partea de perciune trebuie putin mai multa munca - in rest de departe cel mai bun aparat.

Cel mai folosit si cel de care sunt cel mai multumit: Gillette 3(aparatul subtire cu capatul care se da pe spate, imi scapa numele), in rest petarde: Chiar si Gillette a incercat bomba cu Gillette ala cu baterie... prostie: Ce dracu de barbat sta cu vibratorul pe fata si iara: Lamele prea apropriate.

Si eu ma chinui la perciuni stangul il scot la fix,ca eu sunt stangaci,dar dreptul imi este peste mana si il fac mai gros cu 1-2 mm.

Edited by DrAlban, 24 January 2014 - 22:00.


#45
ovidiu_ms

ovidiu_ms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,296
  • Înscris: 06.02.2013

 DrAlban, on 24 ianuarie 2014 - 21:58, said:

Merge bine la piele fina?Ca si eu am pielea sensibila.


Da. Doar de asta il folosesc.  
Eu am pielea fetei fina, insa nici barba nu este foarte aspra.
De multe ori dau cu apa pe fata si ma barbieresc.  Posted Image
Ma irit foarte foarte rar cu acest aparat.

Fiecare capat il folosesc de 2 ori.
Le gasesti la set (20 capete+ 1 aparat, adica manerul acela.) de la Lidl. Ultima oara erau 20 de lei.

Cu astea doua era un adevarat dezastru. Posted Image

Attached Files



#46
DrAlban

DrAlban

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 775
  • Înscris: 11.08.2013

 ovidiu_ms, on 24 ianuarie 2014 - 22:40, said:

Da. Doar de asta il folosesc.  
Eu am pielea fetei fina, insa nici barba nu este foarte aspra.
De multe ori dau cu apa pe fata si ma barbieresc.  Posted Image
Ma irit foarte foarte rar cu acest aparat.

Fiecare capat il folosesc de 2 ori.
Le gasesti la set (20 capete+ 1 aparat, adica manerul acela.) de la Lidl. Ultima oara erau 20 de lei.

Cu astea doua era un adevarat dezastru. Posted Image

Chiar o sa incerc sa vad daca sunt bune.

#47
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Mos-Nicolae, on 24 ianuarie 2014 - 12:35, said:

Chiar si Gillette a incercat bomba cu Gillette ala cu baterie... prostie: Ce dracu de barbat sta cu vibratorul pe fata si iara: Lamele prea apropriate.
La fel au spus si cei ce foloseau briciul cand au vazut aparatele cu lame.

#48
mirceacra

mirceacra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 24.03.2005
A folosit cineva aparatele de la Lidl marca Gibelini? Sunt curios daca sunt ok..

#49
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006

 mirceacra, on 25 ianuarie 2014 - 23:09, said:

A folosit cineva aparatele de la Lidl marca Gibelini? Sunt curios daca sunt ok..

Uita-te si tu cu cateva posturi inainte de al tau.

Edited by horatziu, 25 January 2014 - 23:28.


#50
mirceacra

mirceacra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 24.03.2005

 horatziu, on 25 ianuarie 2014 - 23:27, said:

Uita-te si tu cu cateva posturi inainte de al tau.

Da ok....nu am fost atent ...Multumesc

#51
plmokn

plmokn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,444
  • Înscris: 09.02.2009
Wilkinson cu patru lame pe fata si BIC portocaliu pentru zonele cu umbra.

Nu exista cel mai bun aparat ci doar cel cu care te intelegi cel mai bine.

Edited by plmokn, 28 January 2014 - 16:26.


#52
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 08.08.2006

 MembruAnonim, on 24 ianuarie 2014 - 22:49, said:

La fel au spus si cei ce foloseau briciul cand au vazut aparatele cu lame.
Totusi sunt unii care folosesc briciul acum si spunca rade mai bine decat aparatele cu mai multe lame, etc.

#53
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,458
  • Înscris: 04.05.2006
Chiar rade mai bine....

Si ontopic: Dupa vreo 15 ani de Mach 3, 4, 5, ...11....Wilkinson Quattro...si cam tot ce-a aparut pe piata, am revenit la asa ceva:
http://www.dergepfle...-ziseliert.html
Combinat cu lame Mercury, care sunt de exceptie (si ma barbieresc vreo luna cu una, in medie o data la doua zile), pamatuf de calitate din par de bursuc si un sapun de barbierit pe baza de aloe vera......barbieritul a devenit in sfarsit o placere. SI rezultatele sunt mult peste orice altceva am incercat, exceptand briciul, cu care insa nu m-am barbierit niciodata singur.

#54
HighClass

HighClass

    . Impresar .

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,298
  • Înscris: 31.05.2013
Attached File  rasoio.jpg   48.17K   60 downloads

Un aparat destul de greu, aproximativ 100 grame dar perfect.

Cand nu-l am pe ăsta la îndemană, folosesc cu success aparatele cu 2 lame de la Gillette + aloe la fenomenalul pret de 2-3 lei. Alte aparate nu mă ajută deloc.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate