Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Cazare in Halkidiki

- - - - -
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#19
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,734
  • Înscris: 26.08.2008
Scuze, scuze, ai dreptate.
Am facut eu o confuzie impardonabila.

Singurul punct negativ ar putea fi apropierea de sosea si zgomotul inerent.

Edited by BlueKing-69, 27 May 2014 - 09:33.


#20
sunandmoon

sunandmoon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 11.07.2012
am trimis un mail si aici http://adrianashouse...emid=59&lang=en

ce ziceti?

L.E. mersi,blueking.nu vreau galagie de-asta.dar era f convenabil pretul.

Edited by sunandmoon, 27 May 2014 - 09:35.


#21
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,561
  • Înscris: 11.07.2006
Dupa cateva seri de cautare am gasit in kallithea unde am dorii sa mergem acest hotel Hotel Bell Air Houses, la un pret rezonabil.Dupa cum am citi si mi-a trimis raspuns pe mail e la 1km de kallithea si 600m de plaja, acum pe noi nu ne-ar deranja avand masina oricum vrem sa facem turul peninsulei si in fiecare zi pe alta plaja.Ati auzit de acest hotel, pareri sau orice, fiind mai ieftin cu 100e fata de restul care is mai aproape de plaja.

#22
boz1

boz1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 13.07.2009
Am ajuns in Kallithea sambata dimineata 12.07  la ora 09.00 pe cont propriu. Am gasit cazare la Atlantis  Studios cu 35 euro pe noapte studio triplu. Conditii bune si situare la 50 metri de intersectia semaforizata. A fost prima experienta in Kassandra si nu imi pare rau.

#23
ariel71

ariel71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 08.08.2007
Salutare tuturor, iubesc Grecia de oriunde si abia astept sa plecam anul acesta pe 1 septembrie....am un pic de emotii deoarece anul acesta eu m-am ocupat de gasirea locatiei si am ales Avra Apartments in Neos Marmaras langa plaja Paradisos....va rog mult care stiti ceva mai mult despre aceasta locatie sa-mi spuneti daca am facut o alegere buna sau....macar ma pregatesc mental de reprosurile prietenilor.
Multam mult !

#24
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

 ariel71, on 28 iulie 2014 - 12:32, said:

Salutare tuturor, iubesc Grecia de oriunde si abia astept sa plecam anul acesta pe 1 septembrie....am un pic de emotii deoarece anul acesta eu m-am ocupat de gasirea locatiei si am ales Avra Apartments in Neos Marmaras langa plaja Paradisos....va rog mult care stiti ceva mai mult despre aceasta locatie sa-mi spuneti daca am facut o alegere buna sau....macar ma pregatesc mental de reprosurile prietenilor.
Multam mult !

Ţi-am răspuns pe topicul Halkidiki.

#25
ariel71

ariel71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 08.08.2007
Multumesc mult PSC, am citit

#26
OanaMirica

OanaMirica

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.03.2015
Buna. Stie cineva cum sunt plajele in Nikiti? Merg acolo cu copiii (3 ani, 9 luni). De Eva's Houses stiti ceva?

#27
boz1

boz1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 13.07.2009
Am fost o zi sau doua in Nikiti in 2009 , cand maimuta mea avea 3 ani si nu retin foarte multe, dar sigur nu a fost nimic in neregula. Eram cazati in alta statiune dar am gasit parcare langa plaja, in jur erau magazine cu tot ce trebuie. Am vrut sa merg si in 2014, dar a fost de ales intre Nikiti si Kalithea si Nikiti a pierdut.  Eu zic  sa nu va faceti griji. Colacul prins pe copii si ...gata!

#28
Cleopatra-7

Cleopatra-7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 03.02.2011
@OanaMirica-Plajele in Nikiti sunt, in general, bune cu toate ca mai gasesti in unele zone si pietre. In 2010 am avut cazarea in Nikiti si fiind cu masina, mergeam la cativa km spre sudul peninsulei, la plajele de la Agios Ioannis  si Kalogria. Avantajul cazarii in Nikiti il reprezinta cele 3 super-magazine, de unde te poti aproviziona cu tot ce ai nevoie.

#29
geocosma

geocosma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 17.05.2007
Eu, care sper sa ajung dupa 7 ani in Sitonia, pe langa Nikiti, si stiu unde sunt magazinele lidl si masoutis, te intreb: care este al treilea super-magazin?

#30
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,734
  • Înscris: 26.08.2008
Este pe aceeasi parte cu Masoutis.

https://www.google.c...kETZjRGwaWw!2e0

#31
geocosma

geocosma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 17.05.2007
A-ha! Gata, l-am localizat. Galaxias se numeste! Multumiri!

Edited by geocosma, 25 March 2015 - 15:08.


#32
gabim

gabim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 30.05.2005
Ma puteti ajuta cu ceva pareri despre hotel Sun din Polichrono ? De la agentie ni s-a spus ca pentru copilul de 11 ani care este gratuit nu primim pat suplimentar.Nu ni s-a mai intamplat asa ceva in Grecia pina acum. S-a mai confruntat cineva cu problema asta?

#33
rivali

rivali

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 09.01.2008
Am ineput sa caut cazare in Halkidiki (fara o locatie anume) dar imi este foarte greu diar pe booking.com
Stiti cumva exista un site gen http://www.go-thasso...-thassos/hotels  unde sa gasesti mai multe oferte de cazare in acelasi loc?

#34
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,734
  • Înscris: 26.08.2008
http://www.halkidiki.com/ ?

#35
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,853
  • Înscris: 04.07.2010
Deşi îmi tot promit că o să aranjez cazarea direct cu proprietarul, eu şi anul acesta tot fidel booking.com am rămas. Dar cu temei, fiindcă am găsit variante bune şi chiar foarte bune. În Nikiti la final de august am găsit apartament cu dormitor separat (4 persoane) la 68 euro/pe noapte, ceea ce mi se pare o bună variantă. Iar la final de iunie camera dublă la Ammoudia (lângă Parga) am rezervat-o la 25 euro/noapte, ceea ce ştiu că e excepţional, mai ales că am mai stat în acel hotel şi ştiu condiţiile. Ba chiar m-am conversat deja cu proprietarul şi rămâne ca pe booking.


Sănătate şi tcb !

Edited by OvidiuNS, 09 May 2016 - 16:28.


#36
Lizicat

Lizicat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,617
  • Înscris: 05.05.2007
@Ovidiu si mie imi place booking. Chiar foarte mult. Dar cazarile mari tot direct cu propietarii le-am contractat, chiar daca in Plochrono diferenta a fost doar de 10 euro. Apoi, in Sithonia, cazarea aleasa de mine nu este listata pe booking.
In Romania insa, in doua cazuri, preturile au fost identice si am preferat booking pentru mai multa siguranta. Poate parea paradoxal, dar asa am simtit si a fost OK, mai ales ca la Sibiu am avut supriza sa platesc mult pe o camera proasta cu rezervare directa. Daca as fi facut-o prin booking acest lucru nu ar fi fost posibil, cu siguranta. O alta experinata neplacuta a fost cu o rezervare facuta pe booking in Maramures, unde propietarul mi-a spus ca nu-i pasa daca ii fac reclamatie la booking ca oricum mai mult il incurca decat sa-l ajute. Evident ca n-am facut nici o reclamatie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate