Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Cazare Insula Corfu

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#1
marylenac

marylenac

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 31.01.2011
Buna,

din lipsa de timp , am frunzarit asa, putin , restul paginilor insa nu am reusit sa ma lamuresc exact.Posted Image As vrea sa stiu daca vreunul dintre voi imi poate face o recomandare pentru cazare in Corfu , cam 3 stele, decent, curat (pe incercate, adica a fost si se declara multumit), tinand cont de :  suntem o familie cu 2 copii (de 4 si respectiv 7 ani), referitor la masa - eventual doar cu una dintre mese, pranzul , poate sa fie si fara masa pt ca vrem sa incercam tavernele din jur.... hotelul/vila sa fie aproape de plaja si neaparat sa avem acces la plaja cu nisip si eventual intrarea sa fie lina in apa.

Transportul va fi cu masina proprie iar perioada va fi sfarsitul lunii iunie, cam 7 nopti.

Nu stiu exact, unde e mai bine, in care statiune sa fie...Desigur, vrem sa ne mai si plimbam, vrem sa mergem si la parcul acvatic, am inteles ca exista pe insula. Nu vrem fite, cluburi, harmalaie, zarva dar nici intr-o zona pustie...ceva pentru familii cu copii.

Cum ati procedat cu rezervarea? de la agentie, de pe booking, direct la hotel/proprietar/vila?
Multumesc,

#2
Aramiu

Aramiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 09.03.2010
Agios Gordios Beach Hotel

Poti incerca prin agentie

#3
mirmicu

mirmicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 24.07.2011

View PostAramiu, on 21 ianuarie 2014 - 21:18, said:

Agios Gordios Beach Hotel

Poti incerca prin agentie
Aquis Agios Gordios Beach este un hotel "adults only", deci nu cred ca recomandarea este potrivita.

View Postmarylenac, on 21 ianuarie 2014 - 15:03, said:

Buna,

din lipsa de timp , am frunzarit asa, putin , restul paginilor insa nu am reusit sa ma lamuresc exact.Posted Image As vrea sa stiu daca vreunul dintre voi imi poate face o recomandare pentru cazare in Corfu , cam 3 stele, decent, curat (pe incercate, adica a fost si se declara multumit), tinand cont de :  suntem o familie cu 2 copii (de 4 si respectiv 7 ani), referitor la masa - eventual doar cu una dintre mese, pranzul , poate sa fie si fara masa pt ca vrem sa incercam tavernele din jur.... hotelul/vila sa fie aproape de plaja si neaparat sa avem acces la plaja cu nisip si eventual intrarea sa fie lina in apa.

Transportul va fi cu masina proprie iar perioada va fi sfarsitul lunii iunie, cam 7 nopti.

Nu stiu exact, unde e mai bine, in care statiune sa fie...Desigur, vrem sa ne mai si plimbam, vrem sa mergem si la parcul acvatic, am inteles ca exista pe insula. Nu vrem fite, cluburi, harmalaie, zarva dar nici intr-o zona pustie...ceva pentru familii cu copii.

Cum ati procedat cu rezervarea? de la agentie, de pe booking, direct la hotel/proprietar/vila?
Multumesc,
Iti recomand din toata inima Sea Breeze din Agios Gordios. Este chiar pe plaja(cel mai bun sector din statiune). Nu ai mese incluse dar taverna lor este cea mai buna din statiune. Aveti sezlonguri gratuite  pe plaja fiind cazati la ei. Daca mergeti cu masina puteti lua cate ceva de mancare de la supermarketurile de pe insula si sa luati micul dejun in apartament. Au bucataria foarte bine utilata. Puteti servi si micul dejun pe terasa daca doriti sau sa negociati varianta de cazare cu ceva mese incluse. Au multi straini veniti prin agentie si acestia au mese incluse. Noi am fost pe cont propriu, am discutat direct cu proprietarul. Au studiouri, apartamente sau mesoinette.
PS Trebuie sa va grabiti cu rezervarea pentru ca noi abia am prins la sfarsitul lui ianuarie pentru septembrie.

www.seabreezecorfu.com/‎

#4
Patrick007

Patrick007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 30.04.2009
Cei care ati mai fost in Corfu va rog sa postati ceva cazari ok pentru familii cu copii.
Suntem in cautarea unor locatii tip studio sau hotel langa plaja (maxim 300m) si in zona de plaje cu nisip si intrarea lina in apa.

Merci

#5
onisoru

onisoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 28.03.2012
Sorry.

Edited by onisoru, 24 February 2014 - 17:54.


#6
klaw22

klaw22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.03.2014

View PostPatrick007, on 24 februarie 2014 - 17:44, said:

Cei care ati mai fost in Corfu va rog sa postati ceva cazari ok pentru familii cu copii.
Suntem in cautarea unor locatii tip studio sau hotel langa plaja (maxim 300m) si in zona de plaje cu nisip si intrarea lina in apa.

Merci
sall!vezi hotel aquis sandy beach resort .

#7
ANDRUU

ANDRUU

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 21.01.2009
Buna ziua tuturor,
Anul acesta intentionam sa ne petrecem pentru prima data concediu in Corfu, suntem 2 adulti si 2 copii. Dupa mai multe cautari ne-am hotarat la  MARIALICE apartments din Dassia.Inca nu am facut rezervarea pentru ca pe net nu am gasit foarte multe informatii de la cei care au fost cazati la aceasta vila, asa ca va rog sa ne ajutati cu mai multe detalii despre aceasta vila, locatie, plaja din zona etc.
Asteptam opiniile voastre si va multumim mult.

#8
alexica08

alexica08

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,133
  • Înscris: 25.04.2008

View PostANDRUU, on 03 martie 2014 - 16:45, said:

Buna ziua tuturor,
Anul acesta intentionam sa ne petrecem pentru prima data concediu in Corfu, suntem 2 adulti si 2 copii. Dupa mai multe cautari ne-am hotarat la  MARIALICE apartments din Dassia.Inca nu am facut rezervarea pentru ca pe net nu am gasit foarte multe informatii de la cei care au fost cazati la aceasta vila, asa ca va rog sa ne ajutati cu mai multe detalii despre aceasta vila, locatie, plaja din zona etc.
Asteptam opiniile voastre si va multumim mult.
pot sa te ajut doar cu plaja..este numai din pietricele, cu intrare lina in apa. statiunea nu este foarte mare dar ai de toate si este foarte aproape de capitala.

#9
onisoru

onisoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 28.03.2012
[Ca si locatie, Dassia este ok.Singurele plaje vazute de mine, care aveau nisip acceptabil sunt Agios Gordios si Sidari.Attached File  IMG_1280.JPG   113.44K   133 downloadsAttached File  IMG_1561.JPG   119.27K   140 downloadsAttached File  IMG_1245.JPG   189.39K   139 downloads

#10
Patrick007

Patrick007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 30.04.2009
gasit in final cazare.. trimis avansul.. locatie SIDARI - ALESSANDRO APARTMENTS CORFU .. in iulie cam 50euro pe noapte.. sper sa fie ok

#11
WandererRO

WandererRO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 28.03.2010
nu prea se cheama Sidari unde este Alessandro Apartments. Este departisor de Sidari, se numeste Karousades localitatea. Si departisor de plaja. Fiind statiune care este ocupata in special de britanici, daca vila, hotelul are piscina, nu-i scoti de acolo decit foarte greu, unii nici nu vad plaja... In rest, mare grija ca sint galagiosi si daca ai copii mici iti vor pune tare rau nervii la incercare... Ei dorm ziua si petrec noaptea... Oricum va fi frumos acolo... Garantat... Am pina acum cinci sejururi in insula, dintre care doua in Sidari...
Imi pare rau ca nu am vazut mai devreme mesajul vostru, as fi avut citeva recomandari.

Edited by WandererRO, 27 May 2014 - 22:33.


#12
Patrick007

Patrick007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 30.04.2009
Nicio problema :) Merci de info. Noi suntem 3 familii cu 5 copii. Sper sa fie ok si sa ne relaxam cat de mult putem. Departisor ...  ?? cam cat inseamna in km ?

#13
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,988
  • Înscris: 15.06.2007
Stie cineva un hotel de "calibrul" lui Akrotiri din Paleiokastritsa? Nu mai au locuri libere si ne-am trezit cam tarziu pentru rezervari. Akrotiri este full.
Alte hoteluri la pret similar si locatie splendida mai stiti?

#14
Aramiu

Aramiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 09.03.2010
Mai este hotel Paleokastritsa, chiar langa Akrotiri...e cotat la acelasi numar de stele, insa nu pot garanta ca vei avea parte de aceleasi conditii...

#15
WandererRO

WandererRO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 28.03.2010

View PostPatrick007, on 29 mai 2014 - 10:21, said:

Nicio problema Posted Image Merci de info. Noi suntem 3 familii cu 5 copii. Sper sa fie ok si sa ne relaxam cat de mult putem. Departisor ...  ?? cam cat inseamna in km ?

Din Karousades unde este Alessandro Apratments pina in Sidari sint 5,6 kilometri

#16
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,988
  • Înscris: 15.06.2007

View PostAramiu, on 03 iunie 2014 - 20:00, said:

Mai este hotel Paleokastritsa, chiar langa Akrotiri...e cotat la acelasi numar de stele, insa nu pot garanta ca vei avea parte de aceleasi conditii...
La hotel paleokastrista care a devenit intre timp Paleo Art Nouveau , am fost cazat de trei ori. Acum mergand si cu copilul am dorit niste camere mai mari. Intre timp am rezervat cred ultima camera de la akrotiri in perioada care ne interesa. La agentiile din tara aveau doar camere standard, epuizate inca din early booking. Asa ca am luat ce am gasit pe booking , superior room, mai scump, sper sa fie pe masura pretului. Ei zic despre camera ca ar avea cca 24 mp.

Ce m-a mirat pe mine cel mai tare, a fost faptul ca am prins pret cu 160 de euro mai mic decat daca rezervam direct de la hotel cand le-am cerut un pret. Agentiile debturism negociaza preturi mult mai bune in orice caz. Asta este, daca ne-am hotarat mai tarziu.
Asta ar fi a 6-a oara cand mergem in Corfu.
La hotel Paleokastritsa am intalnit pe cineva care mergea acolo a 8-a data. Si de doua ori ne-am intalnit si noi.
Sunt sigur ca mai sunt si alte locuri frumoase, dar parca in fiecare an ne dorim sa revedem insula.

Apropo.. de hotel paleo art nouveau: la ultimul etaj au niste camere imense , parca 524 , 525, 526. Sunt un fel de mansarda, tavanul e putin de tot in panta, la fel si podeaua (fiind construit pe acoperisul hotelului). Noi am avut odata o camera cu pat cu baldachin, masa rotunda cu 6 scaune ca la nunta, si o terasa cat china. Mobila putin chichoasa vechie de parca a stat in ploaie, dar camera este imensa, unele aveau si hol mare cu gesm ce vedea pe partea cealalta a hotelului. Privelistea era de vis , peretele dinspre terasa fiind din sticla din perete in perete si din podea pana in tavan.  Am primit camera aia dupa ce am strambat din nas la camerele standard care aratau cam naspa, si le-am zis ca suntem clienti traditionali, si ca am luat honey moon package, ceva abureala .

#17
Tepesh

Tepesh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 31.05.2005

View PostWandererRO, on 27 mai 2014 - 22:31, said:

Imi pare rau ca nu am vazut mai devreme mesajul vostru, as fi avut citeva recomandari.

Totusi, recomandările ar fi de folos în continuare :) Te ascultăm cu interes

#18
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,810
  • Înscris: 22.12.2005
o cazare pt 3 persoana in august  ? ceva cu chicineta , prin zone mai putin " englezite"? prefer cazari  gen vila nu hotel. va multumesc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate