Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Colectie de monede si bancnote vechi, cat valoreaza?

  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Aly07

Aly07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 28.05.2012
Salut! Tata are o colectie de monede si bancnote vechi, cea mai veche moneda fiind din 1880. Unde pot gasi un site sau un mijloc prin care sa le aflam valoarea. Trebuie sa precizez ca toate-s romanesti. Multumesc!

#2
gabriel1981

gabriel1981

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 30.04.2012
uite aici ai un forum unde o sa afli tot ce vrei sa stii despre monede. http://forum.transyl...umismatics.com/
dar ca sa iti faci o ideie  intra pe ebay si scrie monedele pe care le ai cate una pe rand dar sa fii atent la calitate pretul urca sau coboara foarte mult in functie de calitatea monedei si nu uita nu le curata cu nimic ca sa para mai frumoase ca o sa piarda din valoare.

#3
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,787
  • Înscris: 25.06.2007
Exista cataloage pentru asa ceva, atat romanesti cat si straine.
Oricum pretul real e dat, in functie de raritatea si de starea piesei, de cererea ei pe piata. Pt asta poti urmari tranzactiile de pe ebay, okazii etc etc
Sau daca vrei, poti pune si aici niste poze, ca sa ne facem o parere.

#4
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
P ebay preturile sunt mai mari, nu au legatura cu ce poti obtine pe piata romaneasca.

#5
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,787
  • Înscris: 25.06.2007

View PostQuantum, on 19 ianuarie 2014 - 09:47, said:

...
Depinde, sunt destui colectionari romani care cumpara si de pe ebay cand vor neaparat o anumita piesa.

#6
gabriel1981

gabriel1981

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 30.04.2012
din cate am observat eu tot pe ebay se gasesc cele mai de calitate monede  unele nici nu sunt pe okazii. pe okazii am observat ca se gasesc mai multe monede de aur ma refer in general la cele romanesti
dar cred ca pe piata/talcioc se gasesc mult mai ieftine  am observat ca cativa vanzatori dupa ebay sunt din capitala si au foarte multe monede, multe fiind dubluri pe care le vand plus ca trebuie sa mai plateasca si taxele din vanzari cu ce mai raman ei? oare cu cat le cumpara?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate