Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Intreaba-ma despre Termopane!

* * * * - 13 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6183 replies to this topic

#6175
Timplarualin

Timplarualin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 05.03.2020
Sint curios,ce  v-a explicat conu ,nu ar fi mai bine să spuneți( dacă tot ii mulțumiți pe forum),ce și cum sa mai afle și alți oameni ce înseamnă o timplarie de PVC,poate unii nu stiu,titlul e "intreba-ma despre termopane" nu " mulțumiri conu" ,știu că unii au să se supere dar sa vezi in loc de explicații pertinente despre timplarie dai doar de" mulțumiri"

#6176
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,065
  • Înscris: 22.06.2004
i-am explicat despre 3 garnituri vs 2 garnituri, i-am explicat ce sticla sa aleaga pt o izolare fonica decenta(are apartamentul la bulevard), i-am explicat sa puna cat mai putina spuma posibil pentru izolarea fonica, i-am explicat cu sticla 4s, solbanc. aici chiar a fost o discutie scurta, cand este vorba de casa si am planurile discutia se lungeste.


eu stiu ca te seaca mult de tot ca ii ajut pe cei care se pricep si ti-am mai explicat de 3 ori de ce am ales calea telefonului. dureaza mult mai putin si nu transform forumul in chat. intotdeauna cand ajut pe cineva am cateva intrebari de pus incat sa pot alege o solutie completa. pana intreb eu si imi raspunde colegul deja am uitat de unde a inceput discutia si unde se termina.

nu am timp sa scriu 2 ore ce pot rezolva intr o discutie simpla si la obiect.

esti liber sa ajuti colegii cum doresti: in scris sau telefonic, pana atunci, da-te jos de pe mine ca esti greu.

repetam aceasta discutie peste 2 luni?

#6177
Dorel-Jefuitorul

Dorel-Jefuitorul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 12.08.2020

 conu71, on 26 august 2021 - 12:58, said:

eu stiu ca te seaca mult de tot ca ii ajut pe cei care se pricep si

Probabil ai vrut sa spui ca-l seaca mult de tot ca ii ajuti pe cei care nu se pricep, la fel mi-ai spus si mie, cred ca si colegului Bogumilandia i-ai spus acelasi lucru.

Te faci ca nu-ntelegi, nu seaca pe nimeni ca ajuti tu “nestiutori”,  seaca pe toata lumea ajutorul exclusiv la telefon.

Adica si eu am discutii cu unii useri la telefon, toti avem, dar mai intai, userul pune in discutie pe forum variantele pe care le are, cine vrea se pronunta, isi spune parerea in scris si daca se doreste o detaliere aceasta poate continua la telefon. Mie mi se pare decent asa, mi se pare o dovada de respect reciproc, intre noi.

Tie chiar iti place sa arate zona asta de forum de genul,

User…
Multumesc lui Conu….. etc.

User…
Multumesc lui Conu….. etc.

……..?

Daca vrei asa este suficient sa ne spui, nu cred ca vreunul dintre colegi se mai complica sa scrie aici, dar trebuie sa o spui, cu subiect si predicat. Nici supermoderatorii si nici adminii nu cred ca ar avea o problema cu asta. Pare ca asa vor si ei sa arate aceasta zona a forumului.

#6178
buracs

buracs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 25.03.2008
Eu i-am adresat lui conu71 o intrebare in privat. Aveam de ales intre 2 optiuni. I-am multumit si am vrut sa le transmit si celorlalati ca raspunde f repede si ajuta daca lasati nr de telefon. Nu cred ca are nimic de castigat sau nu ma prind eu...DACA expuneam pb pe forum sigur as fi fost mai bulversata. De multe ori, raspunsurile sunt contradictorii....

#6179
bogumilandia

bogumilandia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 22.06.2009
Dar cine spune ca cineva detine adevarul absolut?Nici eu,nici Alin,Dorel sau Digix.Am avut aici destule cazuri in care poti trece printr-o oferta fara sa observi un detaliu.
Asa daca ai primit un singur raspuns esti sigura ca este solutia perfecta?E ca la doctor ca sa pastrez proportia.Daca primul spune ca ai o boala grava,nu mai intrebi pe altcineva ca sa nu te bulverseze?

#6180
mmiclaus

mmiclaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 635
  • Înscris: 22.02.2009
Ce rai sunteti Posted Image Posted Image Posted Image, nici nu stiu ce sa scriu Posted Image Posted Image Posted Image

#6181
buracs

buracs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 25.03.2008

 bogumilandia, on 26 august 2021 - 18:58, said:

Dar cine spune ca cineva detine adevarul absolut?Nici eu,nici Alin,Dorel sau Digix.Am avut aici destule cazuri in care poti trece printr-o oferta fara sa observi un detaliu.
Asa daca ai primit un singur raspuns esti sigura ca este solutia perfecta?E ca la doctor ca sa pastrez proportia. Daca primul spune ca ai o boala grava,nu mai intrebi pe altcineva ca sa nu te bulverseze?

Nu, nu sunt sigura ca este solutia prefecta. Nici nu cred ca exista solutia perfecta. Perfect depinde de nevoile / resursele / prioritatile noastre. Eram sigura, cam 75% care este solutia cea mai buna pentru mine, din cele 2 intre care oscilam. Stiam ca vreau SALAMANDER. Nu stiam micile diferente intre cele 2 optiuni.  Mai voiam o parere. Nu stiu de ce atata suparare...... ? La ce ma ajuta daca strangeam un procent de 50%....50% din totalul parerilor?    (daca discutam de proportii)..... iar comparatia cu o boala grava......e usor deplasata in acest caz....

#6182
bogumilandia

bogumilandia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 22.06.2009
Comparatia cu o boala grea e doar plastica…dar vezi atora li se pare deplasata.
Daca spuneti ca erati 75% erati sigura inseamna ca aveati nevoie doar de o confirmare ca este alegerea buna.Spre exemplu eu sunt producator de salamander,dar stiu ca se pot obtine rezultate cel putin egale pe profile(daca vorbim strict de profil) ca veka,aluplast intertec85 sau pe gealan s9000.Mai ales ca be92 e si el coextrudat acum,si a cam pierdut din avantajul asta.
Ce astept eu acum este sa vad care vor mai fi recomandarile cand marele producator din vestul tarii va renunta la salamander(moment care se pare ca nu e asa departe)
PS. Pt colegii de forum.Nu ma sunati sa ma intrebati de unde si cum stiu asta.Nu va raspund ca e scump minutul pe aici 😁

#6183
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,065
  • Înscris: 22.06.2004
Topic closed. Poate il voi redeschide, poate...

Aveti topicuri dedicate unde va pot ajuta colegii mei.

#6184
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,065
  • Înscris: 22.06.2004
Topicul se continua aici: https://forum.softpe...-partea-a-ii-a/

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate