Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

Despre Themeforest.net

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,662
  • Înscris: 05.02.2012
+15% din vazarile celorlalti :). Magazinul e deschis de 2-3 luni si pentru resul userilor iar acuma in primavara ma gandesc sa investesc ceva in advertising, ca sa incurajez si mai multi useri sa vanda prin website-ul meu :) . Taxa e de doar 15% si nu exista praguri. E o taxa stabila dar na, vedem ce si cum, iar eu vorbeam de turbosquid, nu de envato deci cam tot aceasi chestie este

#20
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Nu e acelasi lucru, nu sunt aceleasi conditii, nu este aceiasi firma. E ca si cum ai spune ca ai incercat sa vinzi un logan cu 10000 de euro dar nu ti-a dat nimeni. Ce daca nu e mercedes, ca doar tot masina este.
De ce mi-as pune eu munca pe situl tau aparut acum din senin? Si ce garantie am eu ca dupa 3-4 luni de vanzari eu imi mai vad banii de la tine?

P.S. Era vorba de themeforest aici. Daca nu ai nimic de adaugat legat de subiect te rog sa ne scutesti.

#21
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012

View PostSorin Nedelcu, on 29 ianuarie 2014 - 16:28, said:

Felicitarile mele! Esti un adevarat...
Pentru temele alea autorii muncesc luni in sir,dar ma rog...si ce faci cu ele? Esti colectionar ca daca imi spui ca doar vrei sa inveti nu te cred ca puteai sa le
vezi codul sursa direct de pe site-ul autorului.
De folosit in mediu public nu poti ca se trezesti unul sa anunte Envato ca un domeniu are tema piratata si bagi tu pirnaie sau amenda aia de 40 000 lei de drepturile autorului de nu te vezi.
Mergi pe burta usurel si nu te mai da in spectacol in public fratele meu negru cu ilegalitatile tale.
Sa fii sanatos.

View PostSorin Nedelcu, on 29 ianuarie 2014 - 16:28, said:

Felicitarile mele! Esti un adevarat...
Pentru temele alea autorii muncesc luni in sir,dar ma rog...si ce faci cu ele? Esti colectionar ca daca imi spui ca doar vrei sa inveti nu te cred ca puteai sa le
vezi codul sursa direct de pe site-ul autorului.
De folosit in mediu public nu poti ca se trezesti unul sa anunte Envato ca un domeniu are tema piratata si bagi tu pirnaie sau amenda aia de 40 000 lei de drepturile autorului de nu te vezi.
Mergi pe burta usurel si nu te mai da in spectacol in public fratele meu negru cu ilegalitatile tale.
Sa fii sanatos.

-da le si colectionez,si invat,ma folosesc de cod,de anumite pluginuri...fac rost de ele pe gratis nu?
-le descarca gratis milioane si zeci de milioane de oameni si le cumpara multi pt ei,le mai modifica,..
-de unde stie envato ca eu am cumparat o tema si am facut ceva modificari si am urcat-o pe un server pt mine sau pt altul,sau am facut rost de ea gratis ,i- am facut ceva modificari si am urcat-o pe un server....

#22
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Fiecare tema cumparata are un purchase code unic.Temele alea de le descarci tu sunt crackuite si niciodata nu vor beneficia de update, pentru ca ai nevoie de purchase code pentru update ;)

#23
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012

View PostDarkAngelBv, on 30 ianuarie 2014 - 16:41, said:

Fiecare tema cumparata are un purchase code unic.Temele alea de le descarci tu sunt crackuite si niciodata nu vor beneficia de update, pentru ca ai nevoie de purchase code pentru update Posted Image

-cred ca te referi la temele wordpress ca la sit-urile facute cu html,css,jquery nu prea se fac update-turi

#24
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Zau? Se fac multe update-uri si la temele HTML

#25
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
-sa inteleg ca  update inseamna ca la aceeasi versiune de tema wordpress sau html se fac niste imbunatatiri,deci update nu se refera la alta versiune de tema wordpress,ca vad ca apar noi versiuni cu gramada
-si oricum ce daca nu am update atata timp cat sit-ul functioneaza bine ?
-eu am urcat pe servere multe teme themeforest  html si wordpress luate gratis de pe warez si functioneaza bine
-pe unele le-am modificat (culori,poze ,text..) si mi-am facut sit de portofoliu si totul e ok; la ce imi folosesc update-turile sau versiunile noi,cel putin la temele html?

#26
Sorin Nedelcu

Sorin Nedelcu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 15.10.2006
@cristirg foarte bune ca inveti nimic de condamnat aici, problema este ca trebuie sa intelegi ca nu vorbim de firme cu bugete impresionante aici ci de unul ca si tine care isi "beleste" ochii pentru a scoate pe piata o tema ultrabuna sa poata sa se intretina.
Daca folosesti o astfel de tema pentru portofoliul tau inseamna cu nu ai respect pentru tine ca webdesigner sa-ti poti creea un portofoliu cu "munca" ta si incerci sa pacalesti clientul cu munca altuia.
Nu neaparat sa-i zici "Uite ce tare sunt" si mai degraba lasand clientul sa inteleaga asta.
Sigur ca toti folosim munca altuia mai mult sau mai putin iar temele alea sunt facute sa iti scurteze timpul de dezvoltare.
Si eu folosesc astfel de teme (de fapt doar una),Aquincum Admin dar nu am dat jos nimic de pe net ci am platit pentru ea.Nu cred ca tu ai sa saracesti daca iei de la client 300-600 euro sa faci un site si sa-i dai si autorului 10euro pe un HTML sau 40 pe un WP.
Probabil in mintea ta sunt doar un prost ca am dat banii,dar daca gandesti asa inseamna ca nu vezi padurea de copaci.
Respect.

#27
numbledore

numbledore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 02.02.2014
In legatura cu fisierele PSD, presupun ca cei ce au vandut acolo stiu ceva informatii despre documentatia necesara acestora , poate niste recomandari / sfaturi care elimina sau scade sansa ca tema sa primeasca un rezultat slab la revizia staff-ului Themeforest sau de ce nu, cateva pentru partea de cod html/css, ce aduce avantaje , dezavantaje etc. Multumesc .

Edited by numbledore, 02 February 2014 - 22:24.


#28
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Structurarea pe directoare este foarte importanta, Apoi trebuie sa explici cum poate clientul sa modifice orice element din tema,
Cu cat ai documentatia mai ca la prosti, cu atat ai sanse sa fie acceptat PSD-ul. In general PSD-urile sunt cel mai greu de acceptat pe TF. Sunt foarte stricti.

#29
numbledore

numbledore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 02.02.2014

View PostDarkAngelBv, on 03 februarie 2014 - 11:21, said:

Structurarea pe directoare este foarte importanta, Apoi trebuie sa explici cum poate clientul sa modifice orice element din tema,
Cu cat ai documentatia mai ca la prosti, cu atat ai sanse sa fie acceptat PSD-ul. In general PSD-urile sunt cel mai greu de acceptat pe TF. Sunt foarte stricti.


Multumesc pentru raspuns.

Din cate se pare, nu se merita sa includ un PSD avand in vedere ca poate fi respinsa intreaga documentatie pentru un fisier.
In orice caz, cine a vandut acolo si poate lasa exemple, cred ca imi permit sa multumesc in numele multora tinand cont ca pe internet se gaseste mai multa teorie decat material practic Posted Image Posted Image

Edited by numbledore, 03 February 2014 - 15:50.


#30
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Pai stai, aici vorbeam de PSD. Daca ai tema HTML si vrei sa incluzi PSD-ul poti sa-l incluzi ca bonus, nu afecteaza cu nimic validarea temei.

#31
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
eu ii stiu pe cei care au facut tema asta:http://themeforest.n...easydevelopment

- prima data au pus doar psd-ul si au fost respinsi categoric si definitiv pt design; si apoi au pus tema (html,css..) si au fost acceptati.
-deci la psd-design se accepta greu dar la teme (html,css) merge mai usor

#32
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Slabuta tema aia. Nu ma surprinde ca au fost respinsi.

#33
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
da, dar acum au facut si varianta pe wordpress: http://themeforest.n...preview/6098535

si au 350 de vanzari *55$=19250 $/2=9625 $ profit in mana

View PostDarkAngelBv, on 03 februarie 2014 - 18:02, said:

Slabuta tema aia. Nu ma surprinde ca au fost respinsi.
dar temele tale de pe themeforest care sunt? Posted Image

#34
numbledore

numbledore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 02.02.2014
Inca un lucru, de exemplu pun 3 block-uri de text pe index (prima pagina), e o necesitate un plugin care sa-l ajute sa modifice acele block-uri din panoul de control sau ajunge sa precizez in documentatie care este procesul de editare?

#35
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Imi explica si mie cineva pe scurt care e treaba cu cele doua tipuri de licente pentru a cumpara o tema? Mai concret pentru un blog ce fel de licenta trebuie cumparata?

Va multumesc.

#36
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
-scriu aici ca sa nu mai deschid alt topic
-deci vreau sa uploadez un "coming soon" pe themeforest si am o intrebare:

-ce trebuie sa pun in Theme Preview ?
-deci o sa fie un zip care sa contina tema ,cu toate variantele ,fisierele...cu pozele (spre deosebire de Main File(s) care e pt client si nu contine pozele-dar contine documentatia ,nu ?) ,dar sa pun si "Image Preview" (590x300 JPG) tot aici ?
-adica sa fac un zip cu toate fisierele temei si + "Image Preview" sa le pun in alt zip,sau sa las doar un zip ?

-va rog sa raspunda cine a incarcat teme pe themeforest,si au fost acceptate

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate