Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

ZMA

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
Punish3r

Punish3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 31.01.2008
Salutare,  îmi puteți recomanda și mie un site de unde să iau ZMA? Am auzit că e foarte bun pentru somn,  am probleme seara,  și am nevoie de testosteron.  Mulțumesc anticipat!

#2
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
de doua ori vrei recomandare, sau esti balbait?

#3
Punish3r

Punish3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 31.01.2008
De ce trebuie să vă treziti cate unu vorbind degeaba? Sunt pe telefon și am trecut printr’o zonă fără semnal mi’a dat eroare și am mai apăsat odată pe postare.

#4
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,181
  • Înscris: 13.01.2011
Nu este bun pentru somn, obligatoriu, cantitatea mica de testosteron nu da insomnie, din contra.

Tei, valeriana, vitamina B9, melatonina, pentru somn bun.

Edited by crisstonne, 08 January 2014 - 16:13.


#5
Punish3r

Punish3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 31.01.2008
Am înțeles, mulțumesc.  Am nevoie de testosteron,  ai putea sa imi recomanzi vre’un site de unde pot comanda?

#6
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,615
  • Înscris: 23.03.2010
E de vanzare pe o gramada de site-uri cu suplimente, sa te uiti atent sa fie intradevar zma adica zincu si magneziu sa fie sub forma de aspartat!
Dar n-o sa-ti vina somnul de la el, vei avea somnul putin mai linistit in caz ca ai deficit de magneziu. Apoi nici testosteronu nu provoaca somnul, lipsa somnului reduce productia de testosteron care are ale roluri in organism.

#7
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

 Punish3r, on 08 ianuarie 2014 - 15:50, said:

Salutare,  îmi puteţi recomanda şi mie un site de unde să iau ZMA? Am auzit că e foarte bun pentru somn,  am probleme seara,  şi am nevoie de testosteron.  Mulţumesc anticipat!

pronutrition.ro

Ia ZMA cu tribulus. Doua capsule pe zi inainte cu 15 minute de culcare fac adevarate minuni.

 crisstonne, on 08 ianuarie 2014 - 16:09, said:

Nu este bun pentru somn, obligatoriu, cantitatea mica de testosteron nu da insomnie, din contra.

Tei, valeriana, vitamina B9, melatonina, pentru somn bun.
Eronat. Documenteaza-te mai bine.

#8
Punish3r

Punish3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 31.01.2008
Vă mulțumesc,  am auzit că tribulus provoacă ginecomastie. Nu știu sigur dar citisem pe un forum asta.

#9
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,181
  • Înscris: 13.01.2011
Ce este eronat ?! Posted Image @SOCRATE

Dar vezi ce raspunzi, esti pe teritoriul meu Posted Image , documentatul la mine inseamna experimente, pe propriul trup  Posted Image  ani de zile.

Edited by crisstonne, 08 January 2014 - 16:22.


#10
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,615
  • Înscris: 23.03.2010
Prea putin iti va creste testosteronu de la tribulus, ba sunt si studii care zic ca nu creste deloc. Un somn linistit iti va face bine la sporirea productiei naturale de testo.
Da tu pana la urma ce vrei ?

#11
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

 Punish3r, on 08 ianuarie 2014 - 16:19, said:

Vă mulţumesc,  am auzit că tribulus provoacă ginecomastie. Nu ştiu sigur dar citisem pe un forum asta.
Aiurea. Un mit prostesc inventat de grasii puturosi.

 crisstonne, on 08 ianuarie 2014 - 16:21, said:

Ce este eronat ?! Posted Image @SOCRATE

Dar vezi ce raspunzi, esti pe teritoriul meu Posted Image , documentatul la mine inseamna experimente, pe propriul trup  Posted Image  ani de zile.
Slab teritoriu, slabe experimente...

Quote

ZMA (Zinc monomethionine and aspartate and Magnesium Aspartate) is a supplement used primarily by athletes, gymnasts, and bodybuilders. It is most often used as a recovery aid; most notably, studies show that ZMA helps the body achieve deeper levels of REM sleep. It was developed by Victor Conte (founder of BALCO Laboratories in Burlingame, California) and is a combination of zinc, magnesium and vitamin B6. ZMA claims to raise strength levels and may enhance hormonal profiles. The study most often used to support the hormone effects of ZMA is one done at Western Washington University. Dr. Lorrie Brilla (and a ZMA supplement manufacturer) studied 12 NCAA division II football players who took ZMA nightly during an eight-week spring training program and a separate group assigned a placebo pill. The athletes taking the ZMA had 2.5 times greater muscle strength gains than the placebo group; the ZMA group increased by 11.6 percent compared to only 4.6 percent in the placebo group. The ZMA group also had 30 percent increases in testosterone levels (compared to 10 percent in the placebo group)

Edited by SOCRATE_MMXII, 08 January 2014 - 16:35.


#12
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,181
  • Înscris: 13.01.2011
Vezi ce inseamna, doar sa citesti/citezi ? Posted Image

Acum, dupa ce ai postat ,,explicatii ", sa explic si eu...

Fiecare om se naste cu un anumit nivel de testosteron, unii cu ,,putin '' (o sa recunosti tipul astenic, slab mort si fara pilozitate), altii cu mai mult, stiu ca suna relativ, dar intelegi.

Acum, care este treaba... daca cel cu testosteron putin ia un supliment pentru marirea secretiei, ori steroizi, el sare de nivelul sau normal stabilit genetic, acel om o sa inceapa sa aiba erectii mai dese si prelungite, deci gandul mai mult la sex, nu la somn, mancarimi ale pielii, irascibilitate (se trezeste masculul feroce in el) si insomnii, pilozitatea se accentueaza.

Altceva este si cred ca la asta te referi, cand omului ii este readus nivelul propriu la nivelul anterior decaderii datorate varstei sau unei boli, organismul lui recunoaste ,,cantitatile '' din trecut si nu are reactiile adverse ale primului caz.

Sper ca observi ca sint doua nuante diferite, pe care nu le stie oricine Posted Image

P.S. Am avut la sala un tip care exagera cu steroizii, practic era nebun, irascibil si nelinistit tot timpul, ori apatic si fara chef de socializare.

Cand sa certat cu nevasta si soacra, le-a distrus casa, le-a batut grav, apoi a plecat, asa de irascibil era.

In sala, porecla lui era ### nebunu.

Edited by crisstonne, 08 January 2014 - 17:06.


#13
Punish3r

Punish3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 31.01.2008
Vă mulțumesc tuturor. Deci eu vreau testosteron,  mi’a zis medicul că am mai mult estrogen,  cred că așa se zice.  Am grăsime pe șolduri si pe piept. Am înțeles ca am nevoie să imi ridic nivelul testosteronului .

#14
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

 crisstonne, on 08 ianuarie 2014 - 16:40, said:

Vezi ce inseamna, doar sa citesti/citezi ? Posted Image

Acum, dupa ce ai postat ,,explicatii ", sa explic si eu...

Fiecare om se naste cu un anumit nivel de testosteron, unii cu ,,putin '' (o sa recunosti tipul astenic, slab mort si fara pilozitate), altii cu mai mult, stiu ca suna relativ, dar intelegi.

Acum, care este treaba... daca cel cu testosteron putin ia un supliment pentru marirea secretiei, ori steroizi, el sare de nivelul sau normal stabilit genetic, acel om o sa inceapa sa aiba erectii mai dese si prelungite, deci gandul mai mult la sex, nu la somn, mancarimi ale pielii, irascibilitate (se trezeste masculul feroce in el) si insomnii, pilozitatea se accentueaza.

Altceva este si cred ca la asta te referi, cand omului ii este readus nivelul propriu la nivelul anterior decaderii datorate varstei sau unei boli, organismul lui recunoaste ,,cantitatile '' din trecut si nu are reactiile adverse ale primului caz.

Sper ca observi ca sint doua nuante diferite, pe care nu le stie oricine Posted Image

P.S. Am avut la sala un tip care exagera cu steroizii, practic era nebun, irascibil si nelinistit tot timpul, ori apatic si fara chef de socializare.

Cand sa certat cu nevasta si soacra, le-a distrus casa, le-a batut grav, apoi a plecat, asa de irascibil era.

In sala, porecla lui era ### nebunu.
Ma amuzi. Cate cure de testosteron ai facut pana acum?
Ceea ce povestesti tu e o chestie pe care se vede c-o intelegi. Deloc.

 Punish3r, on 08 ianuarie 2014 - 18:42, said:

Vă mulţumesc tuturor. Deci eu vreau testosteron,  mi’a zis medicul că am mai mult estrogen,  cred că aşa se zice.  Am grăsime pe şolduri si pe piept. Am înţeles ca am nevoie să imi ridic nivelul testosteronului .
Ce medic ti-a zis asta? Un endocrinolog? Ai facut analize pentru testosteron liber, SBG, LH, TRH? Nu prea cred.
Probabil a fost doar un medic de familie care-si dadea si el cu parerea.
Fa-ti analizele sangvine si asa stii ce lipseste si ce nu...

Da-ntrebarea intrebatoare este: miscare faci?
Adicatelea inclusiv o plimbare zilnic de juma de ora ridica nivelul de testosteron. Daca tu stai toata ziua pe scaun in fata TV/laptop/PC nu rezolvi nimic.

#15
Punish3r

Punish3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 31.01.2008
Teste nu am făcut,  nu știu dacă era endocrinolog  dar nici de familie nu era.  In fine , miscare fac și pe jos destulă si sală.  Am scăzut din grăsime mult. Am ajuns la 89 kg,  am 1.90 , am pus si masă musculară multă.

#16
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,181
  • Înscris: 13.01.2011
@SOCRATE

Începi să îmi dai impresia că eşti Pejeu, la logică : )

Tu zici subiectiv, eu vorbesc despre viaţa reală.

La mine a venit să îmi privească braţele, un multiplu campion la culturism, că nu credea că am aşa branduri ,,pe curat '', dacă a venit şi la tine, jos pălăria, dar mă îndoiesc : )

Nu am luat steroizi, dar am văzut destui steroizaţi.

Mie mi-a mers bine cu tribulus, îl recomand şi iniţiatorului.

Gata, nu mai răspund aici.

#17
Punish3r

Punish3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 31.01.2008
Multumesc crisstonne , chiar ma gandesc sa incerc ZMA cu tribulus . Sper sa ma ajute :)
Am gasit pe pro-nutrition ZMA Tribulus , 60 capsule la 52 lei . ZMA Tribulus contine per capsula 500mg tribulus terrestris, 74,24mg magneziu(220mg la 3 capsule), 4,96mg zinc(15mg/3c), 1,72Vitamina B6(6mg/3c). Mi se pare cam putin 220mg Magneziu si 15mg Zinc la 3 capsule  , nu de alta dar in ZMA simplu 3 capsule contin 460mg Magneziu Aspartat  , Zinc (mono-metionina si aspartat) 30 mg si Vitamina B6 11 mg . Voi ce spuneti ?

#18
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,181
  • Înscris: 13.01.2011
Nu mai zic nimic la vedere, vorbim pe privat.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate