Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Totul despre cazare - Insula Thassos

- - - - -
  • Please log in to reply
217 replies to this topic

#181
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,866
  • Înscris: 22.12.2005

 PIonut85, on 30 aprilie 2018 - 07:28, said:


Ce nume are cazarea ?
Attached File  20180501_204223.jpg   224.76K   140 downloadsAttached File  20180501_204311.jpg   133.27K   135 downloads
Aici

#182
PIonut85

PIonut85

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.04.2018
Va salut.Din pacate Hotel Christa nu mai are locuri disponibile.
Am de ales intre Hotel Vila Vergina si Studio Mesimvria ,ambele din Skala Potamia.Sunt colegi care au cunoatinte despre cele doua cazari ?


#183
patraulea100

patraulea100

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 21.01.2008
Va salut, anul trecut a fost cineva cazat la studios-theodora? Ma interesa pretul per noapte la un studio 2 pers.Am trimis azi un mail si sunt scorurile cam mari pentru luna iunie si pt o insula ca asta, in general.
".....the price for the double studio(two persons) is 75 e per night and the
offer will be at 45 e per  night..."
Am fost in 2011 in Thassos, dar cu 30 euro/noapte intr o vila cu piscina.S au schimbat lucrurile chiar intr-un  asemenea hal???
Ovidiu, pls, daca poti sa ma ajuti.Eventual privat.Merci.

#184
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010
Da, s-au schimbat preţurile.
S-a tot discutat, problema a venit din 2012, când s-a schimbat modul de impozitare la cazări. Eram în Paros şi mi-a explicat Beatrice (patroana) că s-a introdus o taxă forfetară în funcţie de numărul de camere şi era disperată. Adică proprietarii nu mai declară ei veniturile, ci sunt obligaţi la un anumit target şi plătesc în avans, practic, indiferent dacă au obţinut suficient profit sau nu.
În 2013 a fost ok, preţurile au rămas la fel, proprietarii sperînd că o vor scoate la capăt. Dar majoritatea unităţilor de cazare au fost pe pierdere, aşa că din 2014 au ridicat preţurile. În august 2014 am plătit 70 de euro pe noapte la Ariadni hotel, care are piscină (camera dublă cu mic-dejun).
Anul trecut a fost la mijloc de septembrie, adică în extra - extra - sezon. La Theodora Studios am scos un preţ per studio de 40 de euro, şi a mai scăzut puţin la 38 de euro fiindcă am rugat-o pe Soti să recuperez şi eu ceva din comisionul de la WU. Dar luasem 4 studiouri, aşa încât 45 de euro în ultima decadă din iunie mi se pare de bun simţ. Alte oferte erau pe la 60 de euro, şi erau la şosea (Stefania, Billena, Nina etc.), altele erau în centru şi tot pe la 60 de euro (Melida, Stefania 2), la Delfini hotel mi-a răspuns şi mi-a dat un preţ parcă 55 de euro cu anumite condiţii, cele mai ieftine (35 - 40 de euro preţ iniţial) erau situate destul de impropriu (Maria&Sofia, Yanna, Lena, Filippina), vila Dimitra era ocupată complet, iar alţii ... nu mi-au răspuns !
Despre Theodora Studios ţi-am scris mai multe pe privat.


Sănătate şi toată cele bune !

Edited by OvidiuNS, 04 February 2019 - 19:22.


#185
patraulea100

patraulea100

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 21.01.2008
Multumesc Ovidiu, mare domn, mare caracter. Vila Dimitra este ocupata si acum, am trimis si acolo.:)Mai caut ca e timp destul, dar din peste 10 raspunsuri primite ieri, toate sar de 40 de euro, iar unele ating chiar 90 euro/noapte. Ultima e o simpla vila, adevarat pe malul marii, nimic deosebit.DAr 90 euro???

#186
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010
Cu plăcere şi mulţumesc pt. aprecieri !

Da, îşi permit să ceară şi preţuri de-astea. Până la urmă vei ajunge la aceeaşi conclutie ca şi mine, adică ceva ceva îmi spune că vei alege tot Theodora, mai ales dacă vei reuşi să negociezi un preţ ceva mai mic. Ţi-am spus, ne-am simţit foarte bine şi localizarea e excelentă. Tot ce e necesar în vacanţă e foarte aproape.


Sănătate şi tcb !

Edited by OvidiuNS, 05 February 2019 - 12:21.


#187
patraulea100

patraulea100

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 21.01.2008
Va salut, dupa 30 de emailuri trimise am gasit ceva fara pretentii. ASta:

http://www.alexander-studios.gr/

20-3o iunie
"....For this period we have a 3bed apartment(one double bed and one single bed) with 2 rooms upstairs and the price is 50 euros per night.
Or you can take 2 studios and the prices are 35 for a 2bed studio 40 for a 3bed studio and 50 for a 4bed studio."
Concedii placute!

#188
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010
Mişto, din câte văd e situat foarte aproape de Theodora, şi ai scos un preţ ok. Bravo !


Sănătate şi toate cele bune !

#189
N4S

N4S

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 12.04.2008
Despre Villa Romantika si Lena Studios & Apartments stiti ceva? Dupa mai multe email-uri schimbate cu mai multe cazari din Skala Potamia am ramas cu aceste doua optiuni.

Vila Romantika cere 120 euro / noapte pentru apartament 2 camere la jumatatea lui iulie, iar Lena Studios & Apartments cere 95 eur / noapte tot in aceeasi perioada.

Daca are cineva experente cu una dintre ele, as aprecia foarte mult raspunsul vostru.

#190
N4S

N4S

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 12.04.2008
Adaug aici si RG Studios, care imi ofera 2 studio-uri la pretul de 60 euro/noapte/studio in aceeasi perioada. Despe el aveti ceva informatii? Multumesc!


Scuze de dublu post, dar nu mai pot edita mesajul anterior.

Edited by N4S, 09 May 2019 - 19:40.


#191
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,667
  • Înscris: 10.10.2011
pentru cei care merg si au nevoie de 3 paturi in camera, am rezervat la recomandarea directa a unei prietene lydia studios in skala marion. mie mi s-a parut un pret f bun pentru cum arata cazarea.

#192
Music-Box

Music-Box

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,050
  • Înscris: 16.02.2017
https://www.booking....-resort.ro.html
Posibil cu rezervari din timp sa obtineti un pret mai ok.
Actualmente sunt cazat aici si totul "este asa cum trebuie".

#193
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,667
  • Înscris: 10.10.2011
prima oara in thassos. sunt cazat la.aphrodite of thassos in skala marion.cazarea e ok pare tare noua. statiunea e f linistita nu ai ce face pe aici,nu e pe gustul meu dar sunt cu nevasta si bebele si atunci e potrivita. cazarea a fost 950 euro 7 nopti. preturi pe plaja 4.5 euro mytos la .33 . 5 euro fresh portocale. 7 euro parca ceva sandwich cu pui si cartofi prajiti. la terase cam 10 euro portia de mancare.las la o masa cam 20-25 euro. berea e scumpa zic eu pt ca fiind bautor de bere si avand 0.1 tone la 40 de grade topesc 10 beri pe zi fara pb.dar nu e capatul lumii.sunt in concediu nu socotesc. am mancat de 2x in limenaria ca e mai mare statiunea si mai mult localuri. in alte parti nu am fost nici nu ma duc,nu umblu im soare cu copilul dupa mine.la plaja merg  la astpas.e aproape si e frumoasa,e buna pt copii.cam atat de aici. e full de romani:)

p.s. am mancat la cele mai "aratoase" taverne si mancarea nu m.a convins.e mancare de pizzerie de cartier gen.nu e oribila dar nici pretentioasa.

Edited by zile_san, 14 August 2019 - 20:15.


#194
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010
Şi cu Lydia Studios ce s-a întâmplat ? Sau e "sora" cazării unde staţi acum ?

Oricum, bine că ai postat, 950 de euro pe 7 nopţi e o sumă. S-a liniştit şi nevastă-mea, şi-a dat seama că totuşi e august şi există şi cazări mai scumpe (noi am plătit ceva mai puţin pt. 8 nopţi pe Ios). Aveţi şi piscină, nu ?


Sănătate, mulţumiri şi sejur plăcut în continuare !

Edited by OvidiuNS, 14 August 2019 - 22:43.


#195
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,667
  • Înscris: 10.10.2011
lydia studios am anulat.
initial am zis ca nu mai venim dar ne.am razgandit si cand a cautat iar nu a mai gasit la ei si am gasit aici.sunt f multumit de cazare. chiar foarte multumit. camera mare baia mare terasa mare pozitia buna.totul nou
nu nu am piscina. am 2 iepurasi in curte :))

lydia studios am anulat.
initial am zis ca nu mai venim dar ne.am razgandit si cand a cautat iar nu a mai gasit la ei si am gasit aici.sunt f multumit de cazare. chiar foarte multumit. camera mare baia mare terasa mare pozitia buna.totul nou
nu nu am piscina. am 2 iepurasi in curte :))

#196
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010
Totuşi, e Skala Marion, nu Skala Potamia, ar trebui să fie mult mai ieftină cazarea, mai ales că nu au piscină.

Dar în fine, dacă eşti mulţumit, totul e ok. Bucuraţi-vă de Thassos !


Sănătate şi tcb !

#197
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007
Eu sunt foarte supărat. Am găsit cazare pe pofta soției și nu accepta decât adulți. Adică fără copii.

Louloudis fresh este hotelasul. Ați mai pățit așa ceva?

Lângă el mai este un hotel sentindo, dar văd că este blocat peste tot.

#198
Music-Box

Music-Box

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,050
  • Înscris: 16.02.2017
Da,sunt multe locatii mai ales in Grecia sau Turcia unde se specifica ca este exclusiv destinat adultilor.
Imposibil sa nu gasesti ceva asemanator pe placul tau in Thasos unde sa poti merge cu " aia mici".

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate