Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Echipamente ADSL compatibile Romtelecom

- - - - -
  • Please log in to reply
515 replies to this topic

#505
Johny87

Johny87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 23.02.2009
Contractul l-am semnat in februarie 2009 (contract pe 2 ani), deci nu pot beneficia de noua oferta. Platesc 53 lei impreuna linia de telefon

Edited by Johny87, 09 June 2010 - 11:39.


#506
Highlander91

Highlander91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,015
  • Înscris: 05.09.2007
pot sa cumpar echipamente vdsl sau adsl de altunfeva? astia cer 4 milioane pe un modem, e din aur?

#507
axxopwns

axxopwns

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 22.05.2010
imi spuneti va rog ce router sa-mi aleg dintre cele de la romtelecom?...imi reinoiesc contractul si vroiam si un router nou...acum ca au mai multe nu prea stiu care este mai calitativ, fiabil, rezistent la fluctuatiile de tensiune..la mine in zona nu exista vdsl sau fttb de la romtelecom...asa ca am nevoie de unul adsl2+...poate ZTE 931 CII care suporta si vdsl pe langa adsl?...astept parerile voastre

Edited by axxopwns, 30 July 2010 - 11:59.


#508
axxopwns

axxopwns

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 22.05.2010
?

#509
budy65

budy65

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 26.08.2008
Va rog cine ma poate ajuta!Am un modem -router ADSL NETGEAR DG834G v3 si dupa multe incercari si setari nu merge net -Este din Anglia ,trebuie sa fac upgrade Firmware ?
Am net de la Romtelecom .
Multumesc anticipat celor care ma vor ajuta tel : 0765240365 ID: iuliann1

#510
danny_07

danny_07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 11.01.2008

View Postbudy65, on 15th December 2010, 12:44, said:

Va rog cine ma poate ajuta!Am un modem -router ADSL NETGEAR DG834G v3 si dupa multe incercari si setari nu merge net -Este din Anglia ,trebuie sa fac upgrade Firmware ?
Am net de la Romtelecom .
Multumesc anticipat celor care ma vor ajuta tel : 0765240365 ID: iuliann1

vezi aici noul firmware, in caz ca vei avea nevoie!
http://kb.netgear.co...detail/a_id/933
asa cum ti-am zis, ne auzim mai pe seara la telefon si te ajut!

#511
cezarica

cezarica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 15.02.2004
Salut,

am un router  D-Link DSL-2740R adus de cineva din afara, ce sa ii fac sa mearga in RTC? Din wizard am ales RTC si a luat el implicit niste setari dar nu se conecteaza.

#512
cristiandogaru

cristiandogaru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.05.2011

View Postbudy65, on 15th December 2010, 13:44, said:

Va rog cine ma poate ajuta!Am un modem -router ADSL NETGEAR DG834G v3 si dupa multe incercari si setari nu merge net -Este din Anglia ,trebuie sa fac upgrade Firmware ?
Am net de la Romtelecom .
Multumesc anticipat celor care ma vor ajuta tel : 0765240365 ID: iuliann1

Am si eu unul asemanator tot din Anglia adus si nu stiu cum se fac setarile prin romtelecom. Cum ai reusit, ma poti ajuta? multumesc

#513
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Stiu ca suntem in 2018.
Ce router vdsl e compatibil cu telekom ,sau care a incercat alta varianta ca sa nu maia folosesc un access point dupa routerul huawei.

#514
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014
Salut!
In principiu orice router VDSL este compatibil cu telekom,problema este ca autentificarea lui in centrala se face pe baza de MAC. Acest MAC al echipamentului ce-l ai tu in casa dat de ei in custodie la incheierea contractului de servicii, este inregistrat in centrala ca fiind "al tau". Daca vii cu alt echipament,acesta trebuie inregistrat din nou in centrala lor ca sa-ti ofere Internet si TV.
Cel mai bine,lasa echipamenul lor care iti este livrat si isi face treaba si adauga totusi un AP ca sa maresti aria de acoperire.Poti folosi orice router de pe piata care are functie de AP incorporata sau pur si simplu alt router obisnuit cuplat la echipamentul lor in regim de IP dinamic si conexiune LAN to WAN. Daca nu faci port-forwarding... nu te deranjeaza ca se face de 2 ori NAT.Canalele celor 2 routere nu vor interfera daca lasi pe "automat".La routerul cuplat in regim de "al doilea echipament" daca NU alegi sa fie AP ci simplu router,alege un SSID diferit de cel al routerului Telekom si o parola diferita.La acest router,te loghezi cu parola setata si pui la el echipamentele ce au semnal slab la routerul Telekom.Normal ca tragi cablu UTP la echipamenul ce-l vei folosi ca AP sau "al doilea router".Bafta!

#515
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Depinde, suntem in 2018.
Filtrarea pe mac era folosita in trecut, dar e folosit si in prezent de cei care inca nu au trecut la asignarea de ip pe baza de port id.

Ma intereseaza caz real, nu teorie.
Cat despre SSID se poate pune aceeasi parola si acelasi nume.

double nat doar pentru cei necunoscatori.

Repet intrebarea : a incercat cineva router diferit de cel telekom pe vdsl?

Edited by adiatric, 01 July 2018 - 02:50.


#516
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am rezolvat problema.
Router dsl trecut in bridge.
cele 3 iptv-uri pe routerul teleom
routerul wireless pe port 1

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate