Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Ceva gen Trend Damage Cleanup ...

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
pdanyels

pdanyels

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 14.08.2002
Spuneti si alte aplicatii gen Trend Damage Cleanup Engine daca mai stiti (atit pentru virusi cit si pentru spyware); Chestia faina la Trend e ca nu se instaleaza. Mergi pe un comp suspect, dezarhivezi si executi si cureti apoi stergi folderul si gata. Asta ar fi util. Versiuni standalone de antivirusi, antispyware, antitrojans, si daca sint si free cu atit mai bine!

Un mic efort depui cind ii adaugi update-ul in arhiva dar e usor...
Si MicroWorld AntiVirus Toolkit Utility (MWAV) este fain dar asta doar gaseste nu si curata.

10x

#2
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005
Dr.Web Cure-it este destul de bun doar il rulezi, nu trebuie instalat
Si microworld toolkit curata virusi trebuie doar sa iei versiunea potrivita .Download de aici (in josul paginii) Microworld

#3
pdanyels

pdanyels

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 14.08.2002
10 se7en!

motivul e simplu: ca sa fii convins de curatarea problemelor trebuie sa rulezi mai multi av, antispywares, etc.
daca ar trebui sa instalezi 5 programe si apoi sa le dezinstalezi e nasol odata pentru timp pierdut, restart, etc. si apoi ca la dezinstalare poate nu se mai face 100% ok plus ca multe isi mai lasa cite ceva in folderul unde erau instalate in caz ca va fi reinstalat in viitor.

scanare online nu e bine! am vrut ewido online dar pentru ca era net pe dial-up, linie proasta si se conecta la 26000 bps lua mai bine de jumate de ora numai sa se downloadeze...

#4
pdanyels

pdanyels

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 14.08.2002
Sau daca banuiesti ceva cum am fost la un pc care avea norton av 2004 parca si totusi avea vreo 14 virusi (nu era vina lui fiindca nu avea update-ul facut de vreo 2 ani...) - am scanat cu mai multe deci nu cred ca erau alarme false pozitive.

Cu astea standalone e simplu: dezactivezi temporar scanerul rezident si scanezi cu standalone-ul apoi il stergi si gata, fara urme prin registrii, fara ... norton remover :-)

Altele mai stiti? Atit av cit si antispyware?

10x again

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate