Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De la un proiect in Python la un ...

Chestie ciudata

De la un proiect scris in python ...

Audi A4 B9 quattro 190 CP!
 Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac
 Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u
 

Bivol vs leoaica

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
speedhubro

speedhubro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 20.05.2012
Foarte interesant cum se apara intre ei - [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ckwDG3wWhqo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
I-a dat dauna leoaicei.

#3
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011
Bye-bye kitty :lol:

#4
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,905
  • Înscris: 01.01.2010
Hm... A castigat o batalie, dar nu stiu de ce, cred ca totusi, acel bivol, nu a murit de batranete.

Edited by YOUR_GOD, 21 December 2013 - 10:36.


#5
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Pai e stiut faptul ca bivolii ii au la inima pe lei, de asta pe unde prind pui de felina ii omoara instant. Ca sa doboare un bivol leii trebuie sa atace cu toata haita, de multe ori fiind necesara prezenta masculuilui ca sa ii dea lovitura de gratie. In plus bivolii se ajuta intre ei, cu cat animalul atacat e mai in varsta si intr-o pozitie ierarhica superioara cu atat va fi mai protejat atunci cand este atacat, lucru care se vede si aici. Leoaica aia a avut mare noroc ca a luat-o in coarne si a aruncat-o, de obicei in asemenea pozitie o lovea de pamant pana ii facea varza organele interne. Pentru lei este o cursa contra cronometru sa omoare un bivol din momentul in care l-au inclotit, daca turma isi da seama ce se intampla si se repliaza e nasol, sunt sanse ca felinele sa devina vanat in loc de vanator.

#6
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
pe asta probabil ca il stiti apropo de forta grupului la bivoli
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/D9OfI8UoDKs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7
BlueSoon

BlueSoon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,526
  • Înscris: 10.06.2006
1-0 la pauza pt bivoli.
Am vazut ceva si mai funny pe pagina

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/N4rtZzD4pdU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#8
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View Postspeedhubro, on 21 decembrie 2013 - 10:07, said:

Foarte interesant cum se apara intre ei -
In mod obisnuit bivolii salbatici africani (Syncerus caffer) provoaca mai multe decese si rani fatale Posted Image oamenilor Posted Image
decat leii, gheparzii sau leoparzii Posted Image

"Known within Africa as one of the “big five”, “The Black Death” or “widowmaker”, the African buffalo is widely regarded as a very dangerous animal, as it gores and kills over 200 people every year. Buffaloes are sometimes reported to kill more people in Africa than any other animal, although the same claim is also made of hippos and crocodiles.[19] Buffaloes are notorious among big game hunters as very dangerous animals, with wounded animals reported to ambush and attack pursuers."
Sursa: http://en.wikipedia....African_buffalo

Edited by mircea21, 21 December 2013 - 14:38.
fără video în citat


#9
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
Ce mi se pare impresionant e ca leii nu se retrag decat in ultima clipa cand totul devine critic.

#10
ovidiu_ms

ovidiu_ms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,296
  • Înscris: 06.02.2013
I-a dat de la giulit. Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate