Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

chestie care mi se intampla

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
tavivictor

tavivictor

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,924
  • Înscris: 03.08.2013
nu stiu unde sa pun chestia asta asa ca o pun aici. inca din copilarie mi se intampla sa stau pe vine si cand ma ridic sa ametesc un pic. cateva secunde. se intampla cam de 7-8 pe an

#2
xulica

xulica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 28.02.2007
se intampla cand te ridici brusc? daca da e destul de normal

#3
tavivictor

tavivictor

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,924
  • Înscris: 03.08.2013
nu stiu daca brusc dar atunci cand ma ridic. intotdeauna cand ma ridic. mi se intetoseaza privirea pentru cateva clipe

#4
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Un inceput de anemie ? Lipsa minerale , magneziu , vitamina C , etc .

#5
tavivictor

tavivictor

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,924
  • Înscris: 03.08.2013
la drept vorbind ai dreptate ca odata cu ocazia unor analize facute la cererea unui doctor (din alte cauze) am facut analize si mi-a iesit lipsa de magneziu

#6
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,285
  • Înscris: 13.01.2011
Ai de grija, eu am avut anemie si tot asa, nu am dat importanta, intr-o noapte ma uitam la un film, sa terminat, dau sa ma ridic sa opresc televizorul (era cu tub, mai de mult... fara telecomanda), sa facut negru, picioarele au devenit ca doua carpe, am auzit o bubuitura in momentul in care am lovit cu capul de usa  Posted Image , nu am simtit nimic, nici o durere (daca ar fi si moartea asa simpla...), apoi pauza...

... nu stiu cate secunde... cand am deschis ochii eram ,,tolanit '' pe jos, tata venea speriat spre mine buimac trezit din somn, bubuitura cred ca sa auzit in tot blocul, era noapte, noroc ca am bostanul tare.

Edited by crisstonne, 20 December 2013 - 13:55.


#7
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Si mie mi se mai intampla, dar sporadic, nu tot timpul.

#8
tavivictor

tavivictor

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,924
  • Înscris: 03.08.2013
momentan n-am cum sa mai sufar de anemie ca am alta boala si am cerut doctorului ceva sa functionez bine cu capul si mi-a dat 9 vita

#9
4GE

4GE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 16.04.2013
Pai nu te mai ridica ! Iar ai deschis un topic "de importanta nationala"?

Iti sugerez intrebari"pe stilu tau": De ce scot iarna aburi din gura? De ce inteapa acul?Daca imi torn ulei incins  in ochi mai vad ceva?

Te ia ameteala fiindca nu ai nimic in cap si se balanseaza golul .

Edited by 4GE, 20 December 2013 - 14:00.


#10
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008
S-ar putea sa fie ceva probleme la urechea interna.

#11
tavivictor

tavivictor

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,924
  • Înscris: 03.08.2013
pai enigel chiar ai nimerit bine ca eu sunt de-a dreptul surd pe urechea stanga si udata am mers la orl si mi-a zis ca n-am timpanul spart ...da n-am mai rezolvat...am din cauza asta mari probleme la ascultatul melodiilor in engleza si cu voci suave sau de tehno house ....nu inteleg nimic

#12
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,285
  • Înscris: 13.01.2011
Un sfat pentru cei care au astfel de probleme, dupa ce va ridicati, mai stati langa scaun, canapea, fotoliu, pat, cateva secunde, in caz de ceva sa va reasezati.

#13
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008

View Posttavivictor, on 20 decembrie 2013 - 14:01, said:

pai enigel chiar ai nimerit bine ca eu sunt de-a dreptul surd pe urechea stanga si udata am mers la orl si mi-a zis ca n-am timpanul spart ...da n-am mai rezolvat...am din cauza asta mari probleme la ascultatul melodiilor in engleza si cu voci suave sau de tehno house ....nu inteleg nimic


Da, deci ar trebui sa mai mergi la ORL-ist si sa ii zici de ameteli, exista medicamente pentru asta, daca e legat de urechea interna.
Sau ai putea sa ai un "dop" in ureche, asta poate da ameteli de asemenea.

#14
tavivictor

tavivictor

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,924
  • Înscris: 03.08.2013
dop de ceara? exclus atunci cand am fost consultat s-a uitat in urechea mea pana la capat si n-a vazut nici un dop. de asemenea am folosit recent o cutie intreaga de betisoare de urechi timp de vreo 3 luni

#15
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008

View Posttavivictor, on 20 decembrie 2013 - 14:09, said:

dop de ceara? exclus atunci cand am fost consultat s-a uitat in urechea mea pana la capat si n-a vazut nici un dop. de asemenea am folosit recent o cutie intreaga de betisoare de urechi timp de vreo 3 luni


Nu are legatura folositul betisoarelor de urechi cu existenta sau nu a dopurilor.

#16
tavivictor

tavivictor

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,924
  • Înscris: 03.08.2013
lamureste-ma

#17
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008
Nu e mare lucru de lamurit.
Chiar daca tu folosesti betisoare, poti sa faci dopuri de ceara in urechi, nu are vreo legatura cu igiena.

Dar ai zis ca nu ai dopuri, ok, dar ai probleme cu urechea stanga. Mai mergi o data la medic si poate ai sa primesti tratament pentru ametelile despre care ai pomenit.

#18
tavivictor

tavivictor

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,924
  • Înscris: 03.08.2013
pai asta o sa fac...in trei saptamani ajung acasa in olt si acolo o sa dau o tura pe la slatina

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate