Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Ce fel de tractor sa cumpar? John deere vs Case

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
ditza_adrian

ditza_adrian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.12.2013
Am 150 de ha pe care le cultiv cu grau , porumb si floarea soarelui. Vreau sa-mi cumpar un tractor nou dar nu stiu la care marca sa ma hotarasc... John deer sau Case? Ca si putere sa fie undeva la 150-160 cp. Astept parerile dumneavoastra!

#2
FeDani

FeDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,955
  • Înscris: 26.03.2012
Suma disponibila pt achizitie, mai ai ceva utilaje?

#3
rand

rand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,498
  • Înscris: 28.03.2011
pana acuma cu ce lucrai sutele de ha? Dupa ce lucrezi un an o ferma de asta, nu mai pui genul asta de intrebari...  "Ce tractor sa iau rosu sau verde? Astept parerile dvs."

Edited by rand, 17 December 2013 - 13:09.


#4
khazar

khazar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 30.03.2006
Ambele sunt marci foarte bune. Sfatul meu e sa mergi la ambii dealeri (sau chiar la mai multi dealeri pt aceeasi marca), sa ii anunti ca mergi in mai multe parti cautand cea mai buna oferta si sa ii lasi sa se bata in preturi. Daca mai achizitionezi si utilaje pe langa, sa nu te miri la discounturi de peste 20.000 € fata de pretul de lista.

#5
FeDani

FeDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,955
  • Înscris: 26.03.2012
Arata-mi unu care da discount-uri de 20 k cocosei si azi ma duc acolo sa iau ceva!

#6
khazar

khazar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 30.03.2006
Eu am luat de la John Deere din Suceava discountul respectiv, dar pentru tractor plus set complet de utilaje si vreo 10 plimbari inainte-inapoi intre dealerii cu cel mai bun pret. La fiecare vizita le aratam oferta celuilalt si mai scadeau cate 1000-2000€ din pret... pana au zis toti ca nu mai au de unde sa scada....

#7
ditza_adrian

ditza_adrian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.12.2013
Am fost la dealeri...
John deere de 155 cp = 80000eur
Case 165 cp.= 70000eur
Eu eram hotarat pe john deere pt ca am auzit ca sunt cei mai buni. Am mai vazut comparatii intre john deere si fendt dar cei de la fendt mi se pare cam scump. Despre Case nu stiu nimic doar ca e putin mai ieftin. Ce anume face diferenta de preturi?

#8
FeDani

FeDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,955
  • Înscris: 26.03.2012
Pretul cu, care ai achizionat tu este cel real. Nu ti-au facut nici un discount, stai calm. Una este pretul pt cine intreaba si una este pretul pt cine cumpara. Asa va mai creste inima cand vedeti ca aveti 20.000 euro reducere......tre sa fii destul de credul, ca sa nu spun altceva!

#9
ditza_adrian

ditza_adrian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.12.2013
Eu vreau sa iau tractor in jur de 150 cp, plug reversibil 4 trupite, disc. Am 120.000eur.

#10
FeDani

FeDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,955
  • Înscris: 26.03.2012

 ditza_adrian, on 17 decembrie 2013 - 13:26, said:

Am fost la dealeri...
John deere de 155 cp = 80000eur
Case 165 cp.= 70000eur
Eu eram hotarat pe john deere pt ca am auzit ca sunt cei mai buni. Am mai vazut comparatii intre john deere si fendt dar cei de la fendt mi se pare cam scump. Despre Case nu stiu nimic doar ca e putin mai ieftin. Ce anume face diferenta de preturi?
Pune ofertele aici sa vedem despre ce e vb, ce optiuni au si de unde reiese dif de pret!

 ditza_adrian, on 17 decembrie 2013 - 13:29, said:

Eu vreau sa iau tractor in jur de 150 cp, plug reversibil 4 trupite, disc. Am 120.000eur.

La banii de Case poti lua mai ieftin putin un NH, aceiasi treaba, difera culoarea! S-ar putea pt Fendt sa nu-ti ajunga nici cei 120.000 doar pt tractor!

#11
ditza_adrian

ditza_adrian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.12.2013
Nu am oferta.
Am fost la ei, cei de la John deere si cei de la Case mi-au zis ca-mi dau in banii astia: 120.000 eur :
La John deere:
tractor 155cp
Plug 4 trup
Grapa disc 4 m si atat.

La Case :
Tractor 165 cp
Plug 4 trup
Grapa disc 4 m
si imi mai raman 15000e daca e sa mai pun eu ceva si sa-mi mai iau o semanatoare.



#12
rand

rand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,498
  • Înscris: 28.03.2011

 khazar, on 17 decembrie 2013 - 13:20, said:

..., dar pentru tractor plus set complet de utilaje ....
full option fara piele :D
Ce inseamna set complet de utilaje ???? plug disc si remorca, banuiesc

#13
FeDani

FeDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,955
  • Înscris: 26.03.2012
Asa pe vb iti pot spune ca si eu iti dau pe J.Lo ....o vrei ce zici, merita oferta. Eu am intrebat ce serii de tractoare sunt? La JD e din seria 6 M ,6 R....la Case e Maxxum sau Puma. hai ca fim mai expliciti daca vrei o parere de la noi, altfel o sa stai mult si bine aici si cred ca te prinde primavara fara tractor.

#14
rand

rand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,498
  • Înscris: 28.03.2011

 ditza_adrian, on 17 decembrie 2013 - 13:37, said:

Nu am oferta.
Am fost la ei, cei de la John deere si cei de la Case mi-au zis ca-mi dau in banii astia: 120.000 eur :
La John deere:
tractor 155cp
Plug 4 trup
Grapa disc 4 m si atat.

La Case :
Tractor 165 cp
Plug 4 trup
Grapa disc 4 m
si imi mai raman 15000e daca e sa mai pun eu ceva si sa-mi mai iau o semanatoare.
sincer, la felul in care pui problema, eu nu iti dadeam nimic in banii aia...

#15
ditza_adrian

ditza_adrian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.12.2013
JOHN DEERE:
Tractor 6150 m,  78.900eur
Plug Kuhn multimaster 4et 16.100e
Grapa cu discuri XM2 32 24.100eur

CASE:
Puma 165 cp
Nu mai stiu ce marca de plug si disc.
Plug4 trupite
Disc 4 m

#16
FeDani

FeDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,955
  • Înscris: 26.03.2012
Stai ca l-am blocat, acum cauta pe goagalPosted Image  sa vada cum is jucariile astea de care vb noi aici si poate vede si cum is 120 k de cocosei , intre timp ....Posted Image

 ditza_adrian, on 17 decembrie 2013 - 13:55, said:

JOHN DEERE:
Tractor 6150 m,  78.900eur
Plug Kuhn multimaster 4et 16.100e
Grapa cu discuri XM2 32 24.100eur

CASE:
Puma 165 cp
Nu mai stiu ce marca de plug si disc.
Plug4 trupite
Disc 4 m
Cum nu mai stii pe ce dai banii? Cere si tu o lista cu dotarile tractorului, poate te trezesti ca vine Fan Curier acasa sa-ti aduca tractoarele!

#17
ditza_adrian

ditza_adrian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.12.2013
:)) am vorbit cu ei(CASE)si urmeaza sa-mi trimita pferta pe mail.
Oricum, pe mine ma interesa diferenta dintre tractoare...john deer sau case. Care fac mai multe probleme.

#18
FeDani

FeDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,955
  • Înscris: 26.03.2012
Toate fac probleme! Asteptam si noi ofertele de la JD si Case, pana atunci tine aproape!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate