Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Domeniile .ro vor fi cu taxa anuala

- - - - -
  • Please log in to reply
196 replies to this topic

#37
aladin30

aladin30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 22.04.2010

View Postno_comment, on 05 decembrie 2013 - 02:04, said:

Pentru ca nu are rost. E ca si cum ai avea masina in curte si mergi cu taxiul. Si eu am un domeniu dar nu folosesc si functia de e-mail. Am Yahoo, am Google, astia nu vor da faliment niciodata. Merg la sigur.

View PostBarboso, on 05 decembrie 2013 - 02:09, said:

Chiar nu mi se pare.
OK, ca mail personal merge, dar profesional... direct in trash ajunge orice propunere de afaceri venita de pe asemenea adresa.  Nici nu ma obosesc sa-l deschid.
contul meu de yahoo a fost compromis si ma gandeam la un cont pe domeniul meu personal. De mic copil foloseam yahoo dar acum toata lumea da tarcoale la yahoo

#38
Barboso

Barboso

    Satir bãtrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,253
  • Înscris: 24.01.2008

View Postaladin30, on 05 decembrie 2013 - 14:41, said:

toata lumea da tarcoale la yahoo
Si e nasol ca, de cele mai multe ori, nici sa vrei nu-ti poti face o adresa decenta.  Cam orice nume cat de cat comun e ocupat, si tre' sa-ti faci adresa ion.popa27@yahoo(gmail).com.  Chiar e aiurea.

Nu mai vorbim de [email protected]....

#39
no_comment

no_comment

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,068
  • Înscris: 13.02.2013

View PostBarboso, on 05 decembrie 2013 - 11:44, said:

Asta-i ca si cum m-ai amenda pt ca nu ma uit la TV, desi il am in casa.  Sau mi l-ai confisca, pt acelasi motiv.
Tare exemplul tau. Mi-a placut.
Ce ziceti baieti, cam cat va fi taxa anuala? Posted Image

Edited by no_comment, 05 December 2013 - 16:07.


#40
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
In mod sigur o sa fie taxa anuala mai mare decit la com sau org, plus ca acolo nu trebuie sa dai 60 dolari la inregistrare.

#41
Stan_Patzitul

Stan_Patzitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 26.08.2009

View Postno_comment, on 05 decembrie 2013 - 02:04, said:

Pentru ca nu are rost. E ca si cum ai avea masina in curte si mergi cu taxiul. Si eu am un domeniu dar nu folosesc si functia de e-mail. Am Yahoo, am Google, astia nu vor da faliment niciodata. Merg la sigur.
Asa ai fi zis si de altavista prin '99.

Votati USL!
Luam bani de la cei care produc si-i dam la asistati social! Sa creasca pensiile! Sa creasca salariile la bugetari! Sa inceapa parangheliaaaa!

#42
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006

View Postno_comment, on 05 decembrie 2013 - 16:07, said:

Ce ziceti baieti, cam cat va fi taxa anuala? Posted Image

Pai incepem cam asa, dar nu stiu cu ce sa terminam:
Taxa rezervare, taxa inregistrare, taxa nume gold/silver, taxa TVA, Adaos comercial, taxa pentru poluare, taxa timbru postal, taxa livrare,
Nu include, dar ar mai fi bine si: taxa schimbare registrar, taxa reinoire, taxa procesare acte.

Daca sunteti persoana juridica, si aveti un sediu srl sau sunteti pfa, poate vom avea nevoie si de un munte de hartii, plimbari pe la vreo zeci de ghisee si vreo saptamana de stampilat si semnat.
Daca totul e ok, probabil vom avea nevoie si de o adeverinta apt medical de la medicul de familie in care sa rezulte ca nu ve-ti raspandi virusi pe internet.

#43
Hadden

Hadden

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 03.10.2011
10 euro/an...sau cel putin asa ziceau astia la TV Posted Image

#44
no_comment

no_comment

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,068
  • Înscris: 13.02.2013
10 euro nu e chiar asa de mult. Eu as fi de acord. Dar sa fie reinnoire pe maxim 2 ani, ca sa nu mai fie domenii tinute degeaba.

#45
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Eu inteleg vag frustrarile astea de genul ca "aveam o idee meseriasa dar mi-a luat altul domeniul" dar sint nefondate. E putin probabil sa vina cineva la domeniul tau, chiar daca este cea mai tare chestie gen bancuri, telefoane, sex, curve, cevreitu (.ro). Singurele domenii la care vine lumea fara sa ai tu ceva special pe domeniul ala sint alea care sint cu numele foarte pe linga domenii populare, dar si asta pe linga ca-i de cacao nu mai este un factor asa de mare ca lumea nu mai baga url-ul cu totul. Adica daca greseste si baga samung S3 de exemplu tot o sa il duca la o cautare in google, care o sa-l duca la samsung, wikipedia si gsmarena.

Conteaza ce faci tu pe domeniul tau si poti sa faci asta pe orice nume si nu astea nu se termina, spre deosebire de IP-uri (v4).

Singurul rezultat palpabil nu o sa fie ca o sa poti lua tu domeniul sex.ro pe care il doreai de cind ai terminat gradinita ci ca toti cei care au domenii o sa plateasca mai mult, fie ca au unul, 2, 100 fie ca e "tare" fie ca e "nimic".

#46
no_comment

no_comment

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,068
  • Înscris: 13.02.2013
Domeniul conteaza in cautarea Google. Una e sa ai un sait shakira.ro si alta e sa fie shakira-online.ro.
Sa nu uitam ca majoritatea traficului pe care il face un sait este adus de Google. Hai sa nu neglijam asta.

#47
dani555

dani555

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 02.12.2011
De ce trebuie sa platim atatea taxe in fiecare zi mai apare una
Cand am cumparat domeniu.ro au zis ca e pe viata acuma nu mai e
Poate nu il mai cumparam sau poate cumparam domeniul.com

#48
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Postno_comment, on 05 decembrie 2013 - 22:05, said:

Domeniul conteaza in cautarea Google. Una e sa ai un sait shakira.ro si alta e sa fie shakira-online.ro.
Sa nu uitam ca majoritatea traficului pe care il face un sait este adus de Google. Hai sa nu neglijam asta.
Domeniul conteaza DUPA ce ai facut tu ceva care iti aduce trafic si linkuri la el. Ca nume dpreview, gsmarena, wikipedia, facebook, softpedia sint inventate semi-arbitrar, nu sint in dictionar si poti sa inventezi cite vrei similare si n-o sa fie niciodata ocupate toate cele similare. Problema e ce pui pe ele.

Da, inteleg, munca oboseste chiar si in vis si e incomod si sa visezi ca muncesti la un site si in final ai succes cu el, e mult mai usor sa visezi ca cumva gasesti sex.ro liber ca nu si-a platit ala taxa si bagi acolo 7 reclame si te-ai scos de o cafea pe zi.

#49
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006

View Postdani555, on 05 decembrie 2013 - 22:29, said:

De ce trebuie sa platim atatea taxe in fiecare zi mai apare una
Cand am cumparat domeniu.ro au zis ca e pe viata acuma nu mai e
Poate nu il mai cumparam sau poate cumparam domeniul.com
Pai, eu de acum opt ani cand mi-am facut prima oara un site am simtit ca ceva nu e in regula.Peste tot domeniile se cumparau cu anul, numai astea .ro erau pe viata...dupa ce mi-am luat teapa cu un host romanesc am decis sa ma tin departe de orice e romanesc pe web , ptr. ca era clar ca romanii sunt pusi numai pe tepe si inselatorii.nu am regretat niciodata decizia facuta.

#50
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

View Postloveparade, on 05 decembrie 2013 - 14:28, said:

Nu mai tot faceti atatea spume la gura, uitati aici o lista de preturi de prin europa la domeniile fiecarui tari: http://www.europereg...CFcVX3godcxcAcg

.ro Romania €89

Cumpără tu de la ei cu adaosul ăla. :lol:

#51
no_comment

no_comment

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,068
  • Înscris: 13.02.2013

View Postdani555, on 05 decembrie 2013 - 22:29, said:

De ce trebuie sa platim atatea taxe in fiecare zi mai apare una
Cand am cumparat domeniu.ro au zis ca e pe viata acuma nu mai e
Poate nu il mai cumparam sau poate cumparam domeniul.com
Dar si u cand ti-ai facut domeniul nu ai zis ca nu il vei mai folosi... Stii cum se spune. Ce e bun, nu e mult. Si nici ce e mult, nu e bun.

#52
addy1607

addy1607

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 03.02.2010
Mi se pare normal. În toate țările zdravene la cap se vând domenii pe an. Sunt multe, chiar multe domenii cumpărate și nu se folosesc.

#53
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Eu nu inteleg ce e inversunarea asta ca sint multe domenii cumparate. Foarte bine, daca cineva da 60 dolari pe trei rinduri intr-o baza de date sa fie sanatos!

#54
dani555

dani555

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 02.12.2011
Pentru ce sa mai platesti 10 euro pe an plus host ca oricum nu se castiga nici un ban din site-uri
Daca ceri taxa pentru realizarea site-ului nu prea gasesti pe cineva sa iti dea 50 de euro
Este munca depusa aiurea si fara folos

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate