Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

recomandare destinatie exotica de revelion si dupa?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Ciprianzet

Ciprianzet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 30.01.2005
vreau sa plec in doi dupa craciun pe 27-28 decembrie si sa ma intorc pe 9-10 ianuarie intr-o zona spectaculoasa gen filipine, unde gasesac si munti si mare/ ocean, problema e ca in Filipine a fost un tsunami luna trecuta care a maturat cam tot, asa ca vreau o zona alternativa .. nu vreau sa fac plaja, vreau sa fac baie si sa vad zone naturale speculoase

stiu ca e mai scump in perioada asta dar acum m-am hotarat si vreau sa prin revelionul intr-o astfel de zona cu prietena mea
as aprecia mult niste recomandari, in principiu vreau sa merg pe cont propriu, fara agentie de turism, sa iau biletul de avion si sa fac rezervarile la hotel singur

as prefera niste zone mai originale, unde nu se practica turismul in masa ...
recomandarile si ideile sunt binevenite
multumesc :-)

#2
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Iti sugerez sa mergi in Caracal.


Totusi de ce buget dispui ?

#3
Ciprianzet

Ciprianzet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 30.01.2005
nu am o limita la buget, dar nu vreu locuri luxoase si scumpe ci mai degraba cu peisaje spectaculoase si unice ... vreau sa fac niste scufundari ... poate un salt cu parasuta, un traseu specaculos de munte ...
de buget dipsun ... da rnu vreau locuri luxoase ... ci cu natura spectaculoasa

Edited by Ciprianzet, 02 December 2013 - 19:37.


#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
incearca Malaezia...au si plaje(Perhetian Islands), plus ceva inaltimi(Genting Highlands)
ori Thailanda.
ori Indonezia...zona Java + Bali.

#5
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Republica Dominicana, Barbados, St. Martin, Mauritiu.

#6
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Carraibeeeeeeeeeeeeeeeeee: Bahamas, Belize, Antile, eheee...sunt multe pe acolo.Vezi ca in Antile taxa de aeroport e 280 euro de tricou ud, dar cum nu ai limita la buget, go fo it and have fun!

#7
River_Song

River_Song

    Regina Mundi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,298
  • Înscris: 17.07.2012
Costa Rica sau Puerto Rico.

Seychelles.

Hawaii.

#8
eugenm

eugenm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 22.01.2006

 Ciprianzet, on 02 decembrie 2013 - 19:36, said:

nu am o limita la buget, dar nu vreu locuri luxoase si scumpe ci mai degraba cu peisaje spectaculoase si unice ... vreau sa fac niste scufundari ... poate un salt cu parasuta, un traseu specaculos de munte ...
de buget dipsun ... da rnu vreau locuri luxoase ... ci cu natura spectaculoasa

... Cautarea ta are un singur nume, Iles Reunion ...
Ai plaje dealungul frumosului ocean Indian, ai muntele in spate cu cele trei caldere, Cirque de Mafate, Salazie si Cilaos, unde exista niste peisaje ce iti taie respiratia (varful Maido de exemplu), poti vizita manufacturile de zahar si rom, culturile de vanilie, poti sa faci scufundari, sa te dai cu parapanta in Saint Leu, noi am fost si cu elicopterul ... Si nu exista turism de masa !

Ca o alternativa ti-as mai propune sa studiezi Belizele, unde ai o superba deschidere la marea Caraibelor, civilizatie maya, multa biodiversitate, natura frumoasa ...

Edited by eugenm, 03 December 2013 - 07:47.


#9
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
E foarte important sa nu ai limita de buget daca te-ai hotarat acum sa-ti cumperi bilete de avion si cazare pentru perioada Revelionului....

#10
DumitrascuCristi

DumitrascuCristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 19.07.2013
Mauritius http://agentie-turis...-mauritius/310. Mi se pare foarte smecher si poti face si scufundari. Relieful e spectaculos.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate