Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 

Animal Pump Incepator

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
LuckyOneS

LuckyOneS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 01.12.2013
Salutare,am decis sa ma apuc de sala acum o saptamana si maine am prima zi de sala.Partea urata (cred eu) este ca ma duc la o sala unde nu cunosc pe nimeni si nu prea stiu ce sa trag,cu toate ca am vazut niste tutoriale si o sa incerc sa le fac cat pot de bine.Vroiam sa specific ca am 17 ani 1,75m si 60kg.Cineva mi-a spus sa iau Animal Pump pentru ca este foarte buna,acum va intreb (cei care stiu) daca este buna?Ajuta la ceva?Ce trebuie sa mananc acum?As vrea sa "cresc" repede si dupa sa trag natural..daca are cineva cateva sfaturi pentru mine il ascult.:)

#2
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
Stimabile, lasa Animal pump, Super extra pump & shit. Mai intai trebuie sa inveti forma corecta a exercitiilor a.i. sa reduci riscurile de accidentare pe viitor.

Ai pe youtube o gramada de exemple cu formele corecte ale exercitiilor de culturism.

http://www.cristianm...citii-culturism

http://www.culturism...incepatori.html

http://www.getfit.ro...incepatori.html

http://www.culturism...o/antrenamente/

#3
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Mai bine bagi shaorme decat tot felul de prafuri chinezesti. Si mai bine mananci carne adevarata.

#4
LuckyOneS

LuckyOneS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 01.12.2013

 potae, on 01 decembrie 2013 - 20:16, said:

Mai bine bagi shaorme decat tot felul de prafuri chinezesti. Si mai bine mananci carne adevarata.

Stii...eu am intrebat ceva serios :)

#5
Andrei_1983

Andrei_1983

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 10.11.2013

 potae, on 01 decembrie 2013 - 20:16, said:

Mai bine bagi shaorme decat tot felul de prafuri chinezesti. Si mai bine mananci carne adevarata.

Mai bine stai in banca ta, ca habar nu ai ce vorbesti.

#6
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

 LuckyOneS, on 01 decembrie 2013 - 20:23, said:

Stii...eu am intrebat ceva serios Posted Image
Uite aici un plan alimentar, ca exemplu: http://blog.dito.ro/...-muschi-repede/

De asemenea, somnul are un rol important.

#7
Andrei_1983

Andrei_1983

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 10.11.2013

 LuckyOneS, on 01 decembrie 2013 - 19:58, said:

Salutare,am decis sa ma apuc de sala acum o saptamana si maine am prima zi de sala.Partea urata (cred eu) este ca ma duc la o sala unde nu cunosc pe nimeni si nu prea stiu ce sa trag,cu toate ca am vazut niste tutoriale si o sa incerc sa le fac cat pot de bine.Vroiam sa specific ca am 17 ani 1,75m si 60kg.Cineva mi-a spus sa iau Animal Pump pentru ca este foarte buna,acum va intreb (cei care stiu) daca este buna?Ajuta la ceva?Ce trebuie sa mananc acum?As vrea sa "cresc" repede si dupa sa trag natural..daca are cineva cateva sfaturi pentru mine il ascult.Posted Image

Iti dau un sfat scurt...lasa prafurile si anaboalele ca vei regreta...crede-ma. Pune-te si manca mancare sanatoasa, dupa cateva luni, poti lua un concentrat proteic de firma (NU anaboale sau alte mizerii).
Cu antrenamentele, intra pe site-uri de profil si vei gasi acolo tot ce vrei.

#8
LuckyOneS

LuckyOneS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 01.12.2013

 SOCRATE_MMXII, on 01 decembrie 2013 - 20:52, said:

Uite aici un plan alimentar, ca exemplu: http://blog.dito.ro/...-muschi-repede/

De asemenea, somnul are un rol important.

Mersi de site !

 Andrei_1983, on 01 decembrie 2013 - 20:59, said:


Iti dau un sfat scurt...lasa prafurile si anaboalele ca vei regreta...crede-ma. Pune-te si manca mancare sanatoasa, dupa cateva luni, poti lua un concentrat proteic de firma (NU anaboale sau alte mizerii).
Cu antrenamentele, intra pe site-uri de profil si vei gasi acolo tot ce vrei.

Dupa cum am mai spus am zis sa iau animal pump pentru ca vreau sa cresc cat mai repede pentru a trage natural dupa..

#9
mad_boy

mad_boy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 726
  • Înscris: 05.03.2009
Cel mai bine e sa platesti ceva extra pt un consilier de ala de la sala. Personal trainer sau cum cacat le zice. Sunt ei destul de aroganti(marea majoritate) dar - la salile respectabile - sunt selectati pe baza de cunostinte. Astfel in doua luni poti invata executarea CORECTA a exercitiilor. Asta e cel mai important, sper sa ma crezi pe cuvant si sa nu ajungi sa regreti mai tarziu din cauza vreo unei accidentari.

Deasemenea hint ul no1 in cresterea musculara este executia corecta.
Iar ca suplimente, eu personal nu as recomanda Animal Pump - asta , dupa cum spune si numele , pompeaza, - presupun ca tie iti trebuie un gainer. Insa asta, tot un instructor de la sala o sa iti recomande. Adica depinde de structura pe care o ai.

#10
snowzor

snowzor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 08.11.2009

 LuckyOneS, on 01 decembrie 2013 - 21:11, said:

Mersi de site !


Dupa cum am mai spus am zis sa iau animal pump pentru ca vreau sa cresc cat mai repede pentru a trage natural dupa..


Tu realizezi ca faci lucruruile pe dos? Odata ce bagi in tine prafuri timp de 2-3-4 luni, iti spun eu ca nu o sa te lasi de ele. Vrei sa stii de ce? Pentru ca nu vei mai creste asa de repede, nu vei mai avea energie, chef, ti se va duce moralu etc. cel mai bine e sa faci cateva luni fara si apoi sa iei chestiute din alea cand simti ca trebuie sa suplimentezi energia pierduta.

#11
LuckyOneS

LuckyOneS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 01.12.2013

 snowzor, on 02 decembrie 2013 - 10:43, said:



Tu realizezi ca faci lucruruile pe dos? Odata ce bagi in tine prafuri timp de 2-3-4 luni, iti spun eu ca nu o sa te lasi de ele. Vrei sa stii de ce? Pentru ca nu vei mai creste asa de repede, nu vei mai avea energie, chef, ti se va duce moralu etc. cel mai bine e sa faci cateva luni fara si apoi sa iei chestiute din alea cand simti ca trebuie sa suplimentezi energia pierduta.

Azi am avut prima zi de sala,am pe cineva care ma ajuta.Cunosc foarte multi care au tras cu praf si dupa au renuntat la ele.Plus ca sunt pastile astea.

#12
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,022
  • Înscris: 09.01.2007

 SOCRATE_MMXII, on 01 decembrie 2013 - 20:52, said:

Uite aici un plan alimentar, ca exemplu: http://blog.dito.ro/...-muschi-repede/


Sigur, este un plan alimentar, deoarece contine o lista de alimente. Culturistii au nevoie de ceva mai inteligent. Sa consumi Whey seara si XXL dupa antrenament... greseli de incepator.

#13
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,783
  • Înscris: 27.01.2009
De ce nu iei steroizi ?

#14
LuckyOneS

LuckyOneS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 01.12.2013

 petre69, on 02 decembrie 2013 - 22:16, said:

De ce nu iei steroizi ?

Totusi as vrea ca peste 5 ani sa am si eu o familie ,sa arat bine nu sa nu mi se mai trezeasca la rasarit sau la atingeri fine + cine stie ce alte efecte secundare sunt...daca ma intelegi la ce ma refer.

 overseas, on 02 decembrie 2013 - 22:07, said:

Sigur, este un plan alimentar, deoarece contine o lista de alimente. Culturistii au nevoie de ceva mai inteligent. Sa consumi Whey seara si XXL dupa antrenament... greseli de incepator.

scuze de dublu post. Nu as vrea sa iau mai multe suplimente,as vrea sa ma axez pe unul singur...si din auzite si vazute am observat ca Animal Pump e cel mai bun...:)

#15
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,022
  • Înscris: 09.01.2007
Animal Pump nu am luat, dar am luat alt booster cu arginina si mie personal nu mi-a priit. Poate aveam o perioada mai proasta, dar mi-a dat ceva "falfaieli" pe la inima asa ca am taiat-o.

Acuma in cazul tau. Brandul Animal este ffff bun si destul de scump. Daca esti la inceput prima miscare e sa investesti in: proteina zer dupa antrenament, vitamine (daca bagi intens) si mancare de calitate. Boosterul e un lux, daca-ti permiti banii aia. A. pump asta contine chestii foarte bune si benefice (de la taurina la antioxidanti), dar mai ales la inceput e destul daca bagi 1 banana + 1 cafea inainte de antrenament (oricum Pump contine si cofeina). Nu te ajuta decat sa ai energie la antrenament, asta e tot.

#16
LuckyOneS

LuckyOneS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 01.12.2013

 overseas, on 02 decembrie 2013 - 22:59, said:

Animal Pump nu am luat, dar am luat alt booster cu arginina si mie personal nu mi-a priit. Poate aveam o perioada mai proasta, dar mi-a dat ceva "falfaieli" pe la inima asa ca am taiat-o.

Acuma in cazul tau. Brandul Animal este ffff bun si destul de scump. Daca esti la inceput prima miscare e sa investesti in: proteina zer dupa antrenament, vitamine (daca bagi intens) si mancare de calitate. Boosterul e un lux, daca-ti permiti banii aia. A. pump asta contine chestii foarte bune si benefice (de la taurina la antioxidanti), dar mai ales la inceput e destul daca bagi 1 banana + 1 cafea inainte de antrenament (oricum Pump contine si cofeina). Nu te ajuta decat sa ai energie la antrenament, asta e tot.

Mersi de sfat !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate