Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Voinea: Acciza pe carburanți este o măsură pentru a evita deflația, care ar fi dus la recesiune

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Xenon2006

Xenon2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 03.05.2007
Astia chiar ne iau de prosti....

Quote

Introducerea accizei suplimentare la carburanți de 7 eurocenți pe litru de la 1 ianuarie a fost o măsură luată pentru a evita deflația, care ar fi dus la creșterea șomajului și la recesiune, a declarat marți Liviu Voinea, ministrul delegat pentru Buget.


sursa

#2
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
dap. Dar eu am renuntat la a mai merge des cu masina. Asa fac bine si mediului si bolovanilor cu acciza.

Edited by xkos, 26 November 2013 - 16:00.


#3
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,304
  • Înscris: 29.07.2013

View Postxkos, on 26 noiembrie 2013 - 16:00, said:

dap. Dar eu am renuntat la a mai merge des cu masina. Asa fac bine si mediului si bolovanilor cu acciza.
Sa sa faca o comisie sa te cerceteze...din cauza ta n-o sa mai avem autostrada!

#4
chinaman

chinaman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 23.06.2008
pentru a scapa de deflatie se cresc veniturile populatiei, daca nu ai bani la buget imprimi bani (cumperi debt etc). cum sa eviti deflatie prin descurajarea consumului... dementii astia cresc vor sa se laude cu crederea PIB-ului cu orice pret, sa bage TVA 40% si ne vom lauda cu crestere economica astronomica la trimestru, dupa care default direct.

Edited by chinaman, 27 November 2013 - 01:27.


#5
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,883
  • Înscris: 21.04.2011
bad post, ca am gasit intre timp un topic despre voinea si consum, e mai la subiect acolo

Edited by catalina1, 22 January 2014 - 14:20.


#6
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Pai da, dobitocul are dreptate. Acciza asta duce la marirea inflatiei ca orice taxa, impozit etc.. deci la evitarea deflatiei.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate