Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Motorola Moto G

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
9351 replies to this topic

#109
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
Prietene eu am facut testul cu mana mea nu ma lua pe mine cu abureli. Problema e arhicunoscuta, se vaita destui pe forumuri, numai ca eu am descoperit-o recent.

Edited by Papillon_, 10 December 2013 - 18:20.


#110
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,938
  • Înscris: 02.09.2005
prietene, ai impresia ca ceea ce ti se intampla tie e general valabil pentru toti? daca da, iti dai cam multa importanta. suntem foarte multi cei care folosim dropboxul si nu avem problema aceasta.

eu nu neg ca ai aceasta problema, insa nu veni cu afirmatii d-astea ca si cum ceea ce ai descoperit tu e valabil pentru toti. ai cumva motorola moto g si ai probleme cu dropbox-ul?

Edited by jericho, 10 December 2013 - 20:25.


#111
malwarebytes

malwarebytes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,375
  • Înscris: 25.03.2013
Intre Dropbox, Skydrive, Adrive, Box, etc intotdeuna aleg Dropbox, il preferam si cand avean doar 20 GB free. Am un prieten din din business care ia in considerare sa platesca pentru Dropbox atunci cand ii vor expira cei doi ani.

Edited by malwarebytes, 10 December 2013 - 20:27.


#112
nikx

nikx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 28.06.2013
E chiar util, mai ales cu pozele. Adica nu stau sa le salvez pe PC, si in caz ca pierd telefonul, le am salvate. Acum gata cu off-topicul, ce parere aveti despre husa flip oficiala? Ma intreb de ce nu au facut-o la fel de subtire cum este capacul bateriei.

#113
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011

View Postnikx, on 09 decembrie 2013 - 10:22, said:

E si pe Okazii unul la 800. Daca vine pe la sfarsitul lui decembrie la un magazin online la ≈800 lei il cumpar. Mai ales ca va primi kitkat.
Cand o sa coboare la 500 lei Va fi ok la ce dotari are.

#114
malwarebytes

malwarebytes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,375
  • Înscris: 25.03.2013

View Postenku11, on 11 decembrie 2013 - 22:17, said:

Cand o sa coboare la 500 lei Va fi ok la ce dotari are.
Exagerezi, orice pret apropiat de cel din SUA e ok.

#115
razor_titann

razor_titann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 24.11.2006
Pomana nu se da pe aici, tare curios as fi cum ai estimat tu pretul de 500 ron. Ai auzit ca ii costa 123$ fabricarea unui device ? Sa nu uiti de R&D.

#116
blodwings

blodwings

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,625
  • Înscris: 22.08.2007
Daca spuneti ca se misca si arata bine, ma bate si pe mine un gand. Acum trebuie sa-mi vand telefonul :))

#117
malwarebytes

malwarebytes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,375
  • Înscris: 25.03.2013

View Postrazor_titann, on 11 decembrie 2013 - 23:54, said:

Pomana nu se da pe aici, tare curios as fi cum ai estimat tu pretul de 500 ron. Ai auzit ca ii costa 123$ fabricarea unui device ? Sa nu uiti de R&D.
Am impresia ca atunci cand producatorul recomanda un pret ia totusi in considerare si nivelul de taxe din diferite regiuni si tari pentru ca nu de putine ori am cumparat ceva care costa mai putin decat pretul recomandat + TVA-ul romanesc. Pretul din US de acum este 180 dolari.
L.E
In mod normal ar trebui sa-l gasim acum la pana in 750 - 800. Daca as da mai mult de 800 pe el din Ro, daca o sa apara, m-as simti jupuit.

Edited by malwarebytes, 14 December 2013 - 11:09.


#118
awss

awss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 27.08.2006
Acei 50gb in google drive nu se adauga automat cand te loghezi. Trebuie sa dai redeem. In maxim 30 de zile de la activarea telefonului.

Legat de materiale, personal, consider materialele de pe nexus 5 mai premium. Senzatia de soliditate este posibil sa fie indusa de faptul ca-i mai greu.

#119
Coldone

Coldone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 28.02.2006

View Postmalwarebytes, on 14 decembrie 2013 - 11:06, said:

Am impresia ca atunci cand producatorul recomanda un pret ia totusi in considerare si nivelul de taxe din diferite regiuni si tari pentru ca nu de putine ori am cumparat ceva care costa mai putin decat pretul recomandat + TVA-ul romanesc. Pretul din US de acum este 180 dolari.
L.E
In mod normal ar trebui sa-l gasim acum la pana in 750 - 800. Daca as da mai mult de 800 pe el din Ro, daca o sa apara, m-as simti jupuit.
Poate atunci cand are ca target tarile in curs de dez. Produse care se vand foarte bine in vest aproape intotdeauna sunt mai scumpe la noi. Vezi nexusurile, iphone urile, hainele de firma etc.

Edited by Coldone, 14 December 2013 - 22:42.


#120
malwarebytes

malwarebytes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,375
  • Înscris: 25.03.2013

View PostColdone, on 14 decembrie 2013 - 22:37, said:

Vezi nexusurile, iphone urile, hainele de firma etc.
Probabil stiu ei ce fac, stiu ca romanul isi doreste mult Ferrari, Mercedes, Bmw, nu......... Nokia 520

#121
darafifi

darafifi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 892
  • Înscris: 04.11.2009

View Postchelu83, on 28 noiembrie 2013 - 20:20, said:

.... eu sunt placut impresionat.
....

Ceva noutati ? Spune-ne si noua cum sta cu bateria ( in comparatie cu ce ai avut inainte ), si sunt foarte curios cum sta cu gripul. Multe telefoane cam aluneca din mana din cauza luciului excesiv, dar la G vreau sa cred ca e mai bine din cauza capacului spate care-i mat.
La fel dupa cateva zile ( si ai instalat cam ce ai nevoie ) cum sta cu ramu ?

Edited by darafifi, 15 December 2013 - 10:55.


#122
rioachim

rioachim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 07.07.2003
haideti, veniti cu ceva impresii. Eu am mi-dat iPhone 4S-ul sa fac rost de bani pentru Moto G si sper sa nu fi gresit. Un review excelent gasiti aici:

http://geeknado.com/...hones-to-shame/

#123
malwarebytes

malwarebytes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,375
  • Înscris: 25.03.2013
Da nu asteptati sa apara mai intai si in Ro in mod oficial?

#124
darafifi

darafifi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 892
  • Înscris: 04.11.2009
Crezi ca e rau daca stim ce vom cumpara ?

#125
rioachim

rioachim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 07.07.2003

View Postmalwarebytes, on 15 decembrie 2013 - 12:31, said:

Da nu asteptati sa apara mai intai si in Ro in mod oficial?

Nu se stie daca va aparea. Eu mi-am pre-comandat de pe amazon.de varianta de 16Gb cu 218euro (toate taxele incluse - curs 4,5ron). Pe amazon.co.uk cel de 16Gb este mai ieftin la 171lire (toate taxele incluse - curs 5,35ron), dar numai pe .de se poate returna fara taxe postale in 14zile pentru orice motiv spre deosebire de .uk unde taxele sunt suportate doar daca are un defect. In ambele locuri nu e pe stoc.

Varianta de 8Gb este pe stoc, amazon.de 186euro (toate taxele incluse), amazon.co.uk 158lire (toate taxele incluse).

#126
malwarebytes

malwarebytes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,375
  • Înscris: 25.03.2013
Nu stiu ce sa zic, probabil cumparati si din motive subiective un anumit produs. Eu n-as da mai mult de 800 lei pe el si cu garantie in Ro.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate