Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Godfather 2 (1974)

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
SucreBolivar88

SucreBolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,263
  • Înscris: 03.03.2012
Este partea a doua a trilogiei Godfather, dupa multi este cea mai buna parte, eu sincer nu ma pot decide usor, dar poate ca si eu as tinde mai mult spre partea a doua, pentru ca modul incare sunt spuse de fapt doua povesti intr-un singur film imi place foarte tare.
  Michael incepe tot mai mult sa devina un lider tot mai autoritar, trec 7 ani de la sfarsitul primei parti, dar puterea sa este iar amenintata, si acum incep luptele dure, sangeroase pentru putere.
In celalat plan este spusa povestea lui Vito Corleone, al carui parintii au fost ucisi de un mafiot local din Corleone, satul natal din Sicilia, iar el a luat drumul Americii inca copil fiind. La inceput chiar se crede ca este retardat ca nu scotea o vorba Posted Image Imi place cum isi face loc in ierarhia locala si cum incepe sa se imprieteneasca cu viitorii liderii ai mafiei.
  Probabil ca cele mai dramatice momente ale planului care il contine pe Michael il are in prin plan relatia cu fratele sau Fredo. Pacino a jucat in mod extraordinar momentul in care Michael isi da seama ca  Fredo l-a tradat, fata aia, disperarea, uimirea si durerea in acelasi timp.
   Acuma nu stiu daca Michael l-ar fi iertat atunci in seara respectiva la Havana !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate