Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 

Facultate in Ungaria

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#19
Gady_paul

Gady_paul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,421
  • Înscris: 12.01.2008
Da' facultatile de pe la noi ce au? Ziceai de computer science, automatica si calculatoare de la politehnica bucuresti nu-i rea deloc.

#20
the_updater986

the_updater986

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 18.02.2010
sa te scuturi pe picioare inainte sa iesi din tara. niciun gram de pamant romanesc sa n-ajunga la bozgori.

#21
mihai_logic

mihai_logic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 15.02.2013

View PostMan-Of-Steel, on 07 noiembrie 2013 - 21:06, said:

Adica tu imi faci stramosii mei prosti ca sau batut sa-i scoata afara pe stramosii tai care le furau tot si ii tineau in clavie?Deci tot stramosii mei au fost prosti,bai ce destept esti.Dute..dute in ungaria,ca-i buna facultatea aia,si daca poti sa-i mai iei si pe ceilalti 1.227.599 de frati maghiari.
in primul rand, stiu mai bine romana decat tine (asta in conditiile in care am invatat 2 limbi de mic +alte doua la scoala)...asta ar trebui sa te puna pe ganduri. (du-te*, deoarece vine de la "te du").
in al doilea rand, eu nu-s ungur. sunt ceva intre.
in al treilea rand, astea sunt vrajeli. in Romania, istoria se invata din perspectiva romanilor: cum ca ei au fost cei mai smecheri si nu au avut niciodata intentii expansioniste(parca au cucerit odata Budapesta, daca-mi aduc bine aminte), cum au rezistat ei vitejeste impotriva invadatorilor unguri. in Ungaria ii invata ca ei au fost aia smecheri, care eu luptat pentru tara lor, impotriva romanilor rai, etc. asta ar trebui din nou sa te puna pe ganduri....pentru ca nici romanii nu au dreptate, nici ungurii.

View PostGady_paul, on 07 noiembrie 2013 - 21:31, said:

Da' facultatile de pe la noi ce au? Ziceai de computer science, automatica si calculatoare de la politehnica bucuresti nu-i rea deloc.
nu vreau sa raman in Romania. daca plec din timpul facultatii o sa-mi fie mai usor.

#22
the_updater986

the_updater986

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 18.02.2010

View Postmihai_logic, on 07 noiembrie 2013 - 21:35, said:

in primul rand, stiu mai bine romana decat tine (asta in conditiile in care am invatat 2 limbi de mic +alte doua la scoala)...asta ar trebui sa te puna pe ganduri. (du-te*, deoarece vine de la "te du").
in al doilea rand, eu nu-s ungur. sunt ceva intre.
in al treilea rand, astea sunt vrajeli. in Romania, istoria se invata din perspectiva romanilor: cum ca ei au fost cei mai smecheri si nu au avut niciodata intentii expansioniste(parca au cucerit odata Budapesta, daca-mi aduc bine aminte), cum au rezistat ei vitejeste impotriva invadatorilor unguri. in Ungaria ii invata ca ei au fost aia smecheri, care eu luptat pentru tara lor, impotriva romanilor rai, etc. asta ar trebui din nou sa te puna pe ganduri....pentru ca nici romanii nu au dreptate, nici ungurii.


nu vreau sa raman in Romania. daca plec din timpul facultatii o sa-mi fie mai usor.
Invata niste istorie, daca armata romana nu elibera budapesta in 1919, nu stiu cat % din ungaria de azi ar mai fi existat.  ( desigur faptul acesta nu e amintit la lectiile de istorie din ungaria )
http://ro.wikipedia....Žn_Ungaria

Edited by the_updater986, 07 November 2013 - 21:39.


#23
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,076
  • Înscris: 07.07.2006
Din ce în ce simt nevoia unui buton de dislike, lîngă ăla de like. La 5 dislikeuri, mesajul să fie ascuns, vizibil doar la cerere. Nu mai poţi scrie sau citi ceva pe forum fără să te împiedici de tot felul de lozinci naţionaliste, jigniri şi buriceli de tot soiul.

#24
mihai_logic

mihai_logic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 15.02.2013

View Postthe_updater986, on 07 noiembrie 2013 - 21:38, said:

Invata niste istorie, daca armata romana nu elibera budapesta in 1919, nu stiu cat % din ungaria de azi ar mai fi existat.  ( desigur faptul acesta nu e amintit la lectiile de istorie din ungaria )
http://ro.wikipedia....Žn_Ungaria
daca Hitler oferea Romaniei o bucata din Ungaria, romanii acceptau bucata aia? eu cred ca da...
cum am zis, istoria e istorie...iar romanii n-au fost cei mai buni si corecti oameni de pe Terra, cum se invata la scoala. (nici ungurii, desigur...un personaj antipatic mie fiind Horty). cand o sa renuntam la nationalism, tare bine o sa fie...

Edited by mihai_logic, 07 November 2013 - 21:44.


#25
alalaltu

alalaltu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,837
  • Înscris: 30.10.2006
Dar ce alte limbi straine mai stii?

#26
mihai_logic

mihai_logic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 15.02.2013

View Postalalaltu, on 07 noiembrie 2013 - 21:41, said:

Dar ce alte limbi straine mai stii?
de mic am invatat romana si maghiara in paralel. mai stiu engleza si germana.

#27
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
daca esti ungur poti sa ramai acolo

#28
mihai_logic

mihai_logic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 15.02.2013

View Postopop, on 07 noiembrie 2013 - 21:57, said:

daca esti ungur poti sa ramai acolo
o sa raman, nu-ti fa griji. e mai frumos acolo, oamenii sunt primitori si nu au ura in sange. ;)

#29
Man-Of-Steel

Man-Of-Steel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 18.10.2013

View Postmihai_logic, on 07 noiembrie 2013 - 21:35, said:

in primul rand, stiu mai bine romana decat tine (asta in conditiile in care am invatat 2 limbi de mic +alte doua la scoala)...asta ar trebui sa te puna pe ganduri. (du-te*, deoarece vine de la "te du").
in al doilea rand, eu nu-s ungur. sunt ceva intre.
in al treilea rand, astea sunt vrajeli. in Romania, istoria se invata din perspectiva romanilor: cum ca ei au fost cei mai smecheri si nu au avut niciodata intentii expansioniste(parca au cucerit odata Budapesta, daca-mi aduc bine aminte), cum au rezistat ei vitejeste impotriva invadatorilor unguri. in Ungaria ii invata ca ei au fost aia smecheri, care eu luptat pentru tara lor, impotriva romanilor rai, etc. asta ar trebui din nou sa te puna pe ganduri....pentru ca nici romanii nu au dreptate, nici ungurii.


nu vreau sa raman in Romania. daca plec din timpul facultatii o sa-mi fie mai usor.

Bai baiatule,revino-ti in fire,noi suntem pe meleagurile astea de mai bine de 2000 de ani,voi nu prea.

View Postopop, on 07 noiembrie 2013 - 21:57, said:

daca esti ungur poti sa ramai acolo

Daca am putea sa-i convingem pe toti ce bine ar fi.Posted Image

#30
alalaltu

alalaltu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,837
  • Înscris: 30.10.2006
De ce nu incerci direct in ocident? Eu am ajutat voluntar studenti din Romania care nici aia nu aveau o situatie financiara deosebita si intre timp cam 80% traiesc in Germania.

#31
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006

View PostMan-Of-Steel, on 07 noiembrie 2013 - 21:59, said:

Daca am putea sa-i convingem pe toti ce bine ar fi.Posted Image
Din pacate, ar arata toata Romania ca asezarile din Baragan . Posted Image

Uite-te cum arata asezarile de secui si sasi in Ardeal , cum arata asezarile de svabi in Banat  si cum arata asezarile in Campia Romana .

Edited by mihai!, 07 November 2013 - 22:08.


#32
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007

View Postmihai_logic, on 07 noiembrie 2013 - 21:58, said:

o sa raman, nu-ti fa griji. e mai frumos acolo, oamenii sunt primitori si nu au ura in sange. Posted Image
bravo ba baiatule, vezi ce bine e ? s-ar putea chiar sa te iubesc

daca ar face la fel toti ungurii, nu ar fi mai bine ? am fi cu totii prieteni

Edited by opop, 07 November 2013 - 22:06.


#33
mihai_logic

mihai_logic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 15.02.2013

View PostMan-Of-Steel, on 07 noiembrie 2013 - 21:59, said:

Bai baiatule,revino-ti in fire,noi suntem pe meleagurile astea de mai bine de 2000 de ani,voi nu prea.

bravo! voi aveti meleaguri de mai bine de 2000 de ani iar ungurii au autostrazi si o capitala demna de UE (cu mult peste jegul de Bucuresti).

Edited by mihai_logic, 07 November 2013 - 22:09.


#34
the_updater986

the_updater986

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 18.02.2010

View Postmihai_logic, on 07 noiembrie 2013 - 21:41, said:

daca Hitler oferea Romaniei o bucata din Ungaria, romanii acceptau bucata aia? eu cred ca da...
cum am zis, istoria e istorie...iar romanii n-au fost cei mai buni si corecti oameni de pe Terra, cum se invata la scoala. (nici ungurii, desigur...un personaj antipatic mie fiind Horty). cand o sa renuntam la nationalism, tare bine o sa fie...
Ma abtin sa comentez.  Anyway, nu mai incerca sa faci pe porumbelul pacii ca nu merge. Nu e ura in sange, e iubire fata de patrie si respect fata de cei CARE AU CAZUT pe front ca Romania sa fie un stat national, suveran si independent.

Edited by the_updater986, 07 November 2013 - 22:10.


#35
mihai_logic

mihai_logic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 15.02.2013

View Postthe_updater986, on 07 noiembrie 2013 - 22:10, said:

Ma abtin sa comentez.  Anyway, nu mai incerca sa faci pe porumbelul pacii ca nu merge. Nu e ura in sange, e iubire fata de patrie si respect fata de cei CARE AU CAZUT pe front ca Romania sa fie un stat national, suveran si independent.
bine.

#36
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Dar cum de nu va aduceti aminte cum s-o dus Mihai-Viteazu´cu flori la Alba -Iulia in 1600 si s-a pupat in gura cu  prietenii lui, ungurii, care stapaneau Ardealul?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate