Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Donatii/Adoptii Caini

- - - - -
  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#55
J_ai

J_ai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 03.02.2015
doresc adoptie catel talie mica de apartament, invatat sa-si faca nevoiele afara

#56
Raul17

Raul17

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.09.2014
Caine (femela) 4 ani, viguros, inteligent, talie mare, sterilizat, trecut prin dificultati, cauta urgent stapan cu spirit de compasiune, iubitor de animale, care sa-i ofere afectiune, liberatate. Preferabil in Bucuresti. Telefon (021. 250.70.17 D-na Silvia)

Attached Files



#57
noha_1508

noha_1508

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,161
  • Înscris: 03.08.2007
Dau spre adopție o cățelușă de 8 saptamani, metis de ciobănesc belgian (mama). Este disponibilă în Cluj și împrejurimi.

#58
trogl0d

trogl0d

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 03.07.2007
http://olx.ro/oferta...html#3ecbb227db

Gasita pe Camp in judetul Teleorman. avea doi puiuti pe care i a luat un necunoscut cu un Logan iar noi am dus o la vet, deoarece avea o mare problema la piciorul drept. acolo i s a amputat piciorul si am adus o la un centru de caini langa Comuna Berceni.
Acum ii cautam un camin.
Este foarte cuminte si nu musca deloc, prefera sa planga. Iubareata si pupacioasa. Are nevoie de stapan.

#59
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Salut,
am o catelusa de 1 an cu vaccinurile facute la zi (nu este sterilizata). Este foarte activa, jucausa si nu musca. Pentru ca urmeaza sa plecam definitiv, trebuie sa ne despartim de ea.
Nu o dau decat cuiva care are posibilitatea sa ii amenajeze un tarc pentru momentele cand vrea sa ii restrictioneze accesul in toata curtea si care nu o va tine legata.
Am si cusca pentru ea.

Attached Files



#60
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,422
  • Înscris: 05.02.2009
Doresc spre adopție un cățel (cățea) Boxer. Preferabil sub 1 an, ptr al putea dresa.
Stau la curte, la țară în Brăila.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/A0ATBMMYdew?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by mcjohn, 20 August 2015 - 12:51.


#61
georgiana_br

georgiana_br

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.02.2013
Maya - Catelusa metis terrier abandonata in padure, iubareata, foarte jucausa si inteligenta

Bună tuturor,

Nu am incă un nume, sau cel puţin nu il ştiu cei care m-au cazat temporar la ei. Momentan ei ma striga Maya si cred ca incepe sa-mi placa acest nume; am si inceput sa le dau semne Posted Image Am fost gasită in padure, in varful unui munte din zona Buzaului, aruncata de cei carora nu le-am fost pe plac. In locul acela (departe de orice urma de om) am stat foarte mult timp pentru ca ajunsesem intr-o stare deosebit de grava. La cele 3 luni pe care le aveam atunci eram foarte slaba, infestata cu paraziti externi si aveam si foarte multe rani deschise pe corp. Este greu sa traiesti singura, la 3 luni, intr-o padure cu multe animale salbatice.

Cei care m-au gasit mi-au dat apa si mancare, iar eu m-am lipit instant de ei. M-au luat la Bucuresti, m-au dus la veterinar, mi-au facut analize, m-au deparazitat si ma trateaza regulat pentru singura problema cu care am mai ramas: o mica problema la piele, usor tratabila prin imbaieri cu un sampon special (apropos, mi-au si cumparat cel mai bun sampon); pui fiind, si singura in pustietate, nu am putut sa ma feresc chiar de toate. Dar acum e mult mai ok decat la inceput, iar eu deja am devenit catelusa super jucausa in care cei care m-au gasit nu credeau vreodata ca ma voi transforma.

Acum sunt norocoasa, nu mai stau singura, sunt curata, am mancare si apa la discretie, jucarii, recompense si multa atentie; aaa, si mai ales, nu trebuie sa-mi mai fac griji pentru siguranta mea.
ĂŽmi place nespus de mult să mă joc, să fiu scărpinată, alintată şi să mă bag prin cele mai mici şi ascunse locuri...de unde ies imediat, staţi liniştiţi! Sunt super super curioasa si trebuie sa vad si sa miros tot ce misca pe langa mine.

Acum, sa revin la partea mai putin placuta a povestii mele. As fi vrut sa nu fiu pusa in aceasta situatie, dar cei care m-au gasit trebuie sa se desparta de mine mai devreme decat ma asteptam. Planul lor era sa ma faca bine complet si apoi sa-mi gaseasca un stapan iubitor si responsabil. Ei ar fi facut asta, dar  eu le-am cam dat planurile peste cap. Mi-am revenit foarte repede, am luat in greutate si chiar am si crescut cativa centimetri; dar, mai mult decat atat, am inceput sa misun prin casa. Si, ce sa vezi, ei mai au o catelusa si inca o aratare ceva...o pasare colorata. Ehe…foarte interesanta pasarea Posted Image Catelusa nu ma place deloc (suntem amandoua fete, ce sa fac?), m-ar musca la orice pas, iar eu ma si bag in sufletul ei…parca n-as sti ce ma asteapta. Si arbitrii ajung mereu cei doi “stapani temporari”. De cealalta parte, papagalul arata apetisant Posted Image, iar eu nici nu am mai vazut asemenea aratare pana acum. Si, din nou, intervin “arbitrii”, care in asemenea situatii nu mai fac fata. Trebuie sa precizez ca nici eu nu ii ajut prea mult: nu prea mai sunt de accord sa stau singura intr-o camera cand toata distractia e in restul casei...ma intelegeti, nu? Si, ca sa nu am eu "grija"€ť de usa stapanilor, ei nu au ce sa faca, trebuie sa ma lase si in restul casei. Si de aici toate problemele.

Prin urmare, anunt public ca sunt in căutarea unor noi stăpani, iubitori şi atenti, care isi doresc o catelusa activa, jucausa, amuzanta, ascultatoare si foarte iubitoare. Cu animalutele din casa gazdelor mele temporare nu o să am viaţă prea bună impreună...aşa că mai bine plec eu Posted Image

Dacă doriţi să vă fac zilele şi mai frumoase (sau dacă aveţi prieteni care vor asta), vă aştept cu un telefon (0760.946.811) sau cu un mail ([email protected]). Nu veţi regreta!

Vă pup€ť! Ham-ham!

P.S.: Din cate am inteles par a fi un black terrier, dar ma mai gandesc pe parcurs la ce talie sa ma opresc. Posted Image

Attached Files



#62
PatricheIrina

PatricheIrina

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.02.2016
Ofer spre adoptie un metis de Karelian (mama) cu maidanez (tata).

Varsta 1 an.
Sex feminin, sterilizata, vaccinata si microcipata.
Foarte sociala, iubitoare, dar si ascultatoare; nu roade si nu "devasteaza" cand este lasata singura.
Perfecta pentru familii cu copii.
Puteti venii in vizita pentru a o cunoaste, fara obligatii.

Contact: Cabinet Veterinar World Wide Vets, Bucuresti, sector 6, la 100m de Hanul Drumetului (str Vladeasa , nr 9A, https://goo.gl/maps/FC8nsoGLwFm) - 0766285423 0766505280 - Dr. Patriche Irina

[ http://i64.tinypic.com/2udw5c7.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://i68.tinypic.com/20swvo5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Attached Files



#63
noha_1508

noha_1508

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,161
  • Înscris: 03.08.2007
Ce dulcica e!! Sper sa isi găsească un stăpân iubitor

#64
Belibov

Belibov

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.03.2016
Mango este una din puiutii care a participat la Uberpuppies. Este o fetita foarte cuminte, dar din cauza ca este timida si nu prea are incredere in oameni, pana in momentul de fata nu are inca familie care sa ii ofere toata atentia si iubirea pe care le merita.. Are in jur de 4 luni, este sterilizata si deparazitata. La moment locuieste, impreuna cu alti 4 fratiori intr-o curte din Bucuresti, in care s-au nascut.

Pentru adoptia acestui sufletel va rog sa ma contactati la adresa [email protected] sau la numarul 0774054030.

Attached Files



#65
mon08

mon08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 01.04.2008
Am descoperit un cuib de maidanezi .Poate cineva din Tm vrea sa adopte.....sant 6 in total.

Attached Files



#66
FlorinCCC

FlorinCCC

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 19.04.2015
3 pui parasiti, intr-o padure. Daca sunt doritori care ii pot lua,ma pot deplasa in zona Ilfov-Bucuresti, chiar si mai departe. Avand in vedere ca sunt intr-o zona destul periculoasa, fiind frecventata de tot felul de specimene, ar fi destul de urgent, pentru ca mari sanse de supravietuire, nu au. Mananca singuri si sunt foarte jucausi, dar si buni paznici. Eu i-am descoperit cand ma latrau.
Attached File  DSCN5571.JPG   516.93K   29 downloadsAttached File  DSCN5572.JPG   463.83K   29 downloads

#67
wacher

wacher

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 25.06.2005
DONEZ PITBULL
Donez Pitbull Primit prin donatie, are 11kg, varsta 1 an, dentitie corecta, culoare negru cu alb. Foarte docil, nu este microcipat. Locatie Bucuresti, zona Titan. Prefer predare personala.
Telefon: +40771260267
Nume: Adi Mera
Judet: Bucuresti
E-mail: [email protected]

Attached Files



#68
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010
Nu arata a pitbull, mai degraba e un metis de labrador. Nu ti se pare ca seamana?

Attached Files



#69
wacher

wacher

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 25.06.2005
Nu pot sa va contrazic, nu ma pricep foarte bine la rasa de caine.
Anuntul este URGENT.

#70
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010
Cred ca ar avea mai multe sanse daca nu ai spune ca e pitbull. Pitbullii trebuie inregistrati la asociatia chinologica, apoi inregistrati la politie, plus ca au renume prost si nu-l vor dori cei care au copii. Roaga moderatorul sa-ti corecteze postarea.

#71
wacher

wacher

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 25.06.2005
ai avut dreptate, medicul veterinar mi-a confirmat dupa poza, ca este metis, inca nu pot sa il scot la plimbari lungi ca am un cartier plin de caini micuti si agresivi.. pentru cine il doreste pot sa ofer ca bonus servicii media - webdesign/foto/video

#72
nefumatoru

nefumatoru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 14.09.2008
Buna ziua! Suntem o familie cu 2 copii din Bucuresti, locuim la curte si dorim sa cumparam/adoptam un pui de labrador. Daca ne puteti ajuta va rugam sa ne contactati la nr. 0721375343.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate