Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Donatii/Adoptii Caini

- - - - -
  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#37
Ananke

Ananke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 22.06.2013
Felicitari, Slai, pentru catel si sa creasca mare si sanatos! Ai mai avut caine pana acum? Sa-i faci o deparazitare interna si externa si vaccin (nu toate o data!), nu costa mult daca il duci la veterinarul din satul/ comuna respectiva.
in legatura cu adapostul, nu trebuie sa te mire sau sa te supere birocratia pentru ca se incearca un control asupra adoptiilor, ca fiecare cetatean sa fie responsabil pentru animalul adoptat, pentru ca au fost cazuri de oameni ce au "adoptat" de la adapost si apoi le-au dat drumul inapoi pe strada.

#38
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,770
  • Înscris: 25.01.2007
Multumesc. Era deparazitat de unde l-am luat, de vaccinat o sa fie vaccinat.
Dupa o noapte dormita la bloc, a doua zi si-a luat in stapanire curtea. De fapt nu e chiar el stapanul inca, momentan e curca-closca, dar si cand o sa creasca...
E cuminte, curat, destept, din cati caini am avut, probabil e cel mai inteligent la varsta lui.
Nu m-am asteptat, dar nu a scancit deloc, nu a dat semne de suparare ca l-am luat de langa ai lui...
La catel nou am facut si cusca noua.
Attached File  DSCF4439.JPG   191.83K   58 downloads

Attached Files



#39
collina1976

collina1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,514
  • Înscris: 03.10.2013
se cauta stapan pt acest catel
are 7 ani, se numeste Rex, e foarte prietenos

catelul e in Bucuresti

Attached Files



#40
HEFE

HEFE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 04.03.2006
Catelus abandonat pe marginea drumului. Nu are nici macar o saptamana din cate imi pot da eu seama... Nici ochi nu are inca... L-am luat acasa sa il hranesc si sa il feresc de masinile care treceau. L-am botezat Dodo si acuma isi cauta o casuta si o familie iubitoare. Are ciubotele albe si pieptul alb. Este in Iasi si daca ii poti oferi tot ce are nevoie sunt mai mult decat fericit sa il donez!

Attached Files


Edited by HEFE, 13 June 2014 - 21:25.


#41
mar11drg

mar11drg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.06.2011
Donez caine rottweiler original talie medie, foarte cuminte si excelent caine de paza. Se da catre un crescator cu curte si cu caracter puternic. Conditiile o sa le verific personal. Cainele e rasa pura, voada taiata si crescut foarte bine. Nu vreau sa scap de el, ci il dau pt ca plec din tara. Poze pun pe mail-ul celor interesati. Ma gasiti pe yahoo Lngc_marius sau pe facebook Lungoci Marius.

#42
hesu154

hesu154

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 12.08.2013

View Postmar11drg, on 01 august 2014 - 07:23, said:

Donez caine rottweiler original talie medie, foarte cuminte si excelent caine de paza. Se da catre un crescator cu curte si cu caracter puternic. Conditiile o sa le verific personal. Cainele e rasa pura, voada taiata si crescut foarte bine. Nu vreau sa scap de el, ci il dau pt ca plec din tara. Poze pun pe mail-ul celor interesati.
https://www.facebook...pe=1&permPage=1

#43
the1godfather

the1godfather

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 741
  • Înscris: 17.11.2010

View Postmar11drg, on 01 august 2014 - 07:23, said:

Donez caine rottweiler original talie medie, foarte cuminte si excelent caine de paza. Se da catre un crescator cu curte si cu caracter puternic. Conditiile o sa le verific personal. Cainele e rasa pura, voada taiata si crescut foarte bine. Nu vreau sa scap de el, ci il dau pt ca plec din tara. Poze pun pe mail-ul celor interesati. Ma gasiti pe yahoo Lngc_marius sau pe facebook Lungoci Marius.
Ma dau in vant dupa rasa asta.Mai am unul,dar e cam prost...:D Mi-ar trebui la paza.De unde esti???

Edited by the1godfather, 01 August 2014 - 12:00.


#44
mar11drg

mar11drg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.06.2011
Din Dragasani.

#45
the1godfather

the1godfather

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 741
  • Înscris: 17.11.2010

View Postmar11drg, on 01 august 2014 - 21:17, said:

Din Dragasani.
Departe...in partea cealalta de tara.

#46
ambra28

ambra28

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 26.01.2008
Johnny este un caine energic si sociabil de aproximativ 2 ani. Stie sa mearga in lesa. Se ofera spre adoptie deparazitat intern si extern, vaccinat, castrat si microcipat. Johnny are in jur de 60 cm inaltime si aproximativ 27 kg in greutate. Daca doriti sa aflati mai multe detalii: [email protected], 0722439919 (Bucuresti, Sector 1)

Attached Files



#47
Cristinaskr

Cristinaskr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.09.2014
Va rog din suflet daca este cineva care poate adopta catelusa teckel  din imagini un . Este abandonata si am gasit o in fata blocului. Este micuta, foarte speriata si frumoasa foc. Iarna se apropie si cu siguranta nu va supravietui. Sunt dispusa pentru viitoarea familie sa platesc vaccine, deparazitari, cip, etc. Va multumesc mult. Tel. 0720016001

Attached Files



#48
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Oras?

#49
Cristinaskr

Cristinaskr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.09.2014
In Bucuresti

#50
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,491
  • Înscris: 15.09.2010
E superba catelusa dar nu e teckel, are labutele prea mari si inca va creste. Cred ca e un frumos metis de Viszla. Bafta la adoptie, trebuie neaparat gasit un stapan pana da frigul fiindca nu va rezista la temperaturi prea scazute. Cam asa arata un pui de Viszla

Attached Files


Edited by Freddy12, 17 September 2014 - 12:06.


#51
Cristinaskr

Cristinaskr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.09.2014
Orice ar fi in primul rand este un sufletel, Sper din suflet sa reusesc sa o adopte cineva. este adorabila

#52
adydadon

adydadon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 10.10.2014
Aseara am fost calcat de hoti! Am nevoie de un caine talie medie-mare,de preferat varsta sa fie maxim 18 luni.Zona Bucuresti-Ilfov!

#53
silvercat

silvercat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.10.2014
BUCURESTI. Caut foster pentru 3 cateluse, puiuti de 3 luni, deparazitate, vaccinate, cuminti si curate. Au fost salvate de pe strada acum 3 săptămâni si au fost ținute in carantina pana acum la veterinar. Va rog mesaj sau la 0745927816! https://www.facebook...57452059&type=3

#54
radutudorh

radutudorh

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.01.2015
Ela211 daca mai e valabil trimite mi tr rog un mail pe [email protected]. am pierdut eu un caine in zona aia. Metis rottweiler

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate