Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Work and Travel - pareri

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
RpgBoy

RpgBoy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 27.05.2011
Salut, sunt student in anul I la facultate si ma preocupa sa aplic ca un program de work and travel.

Principala cauza : sa ajung in America.

Acum, ce parere aveti de USTravel ? Am un pliant de la ei, am intrat pe site, par ok. Pare si scump xD..
4 - 6 luni  2620 USD
7 - 12 luni  2775 USD
13 - 18 luni  3075 USD

+ alte taxe (ambasada, bilet avion etc) si bani de buzunar.

Mai stiti si alte programe work and travel ?

Daca ajung in USA, e vre-o problema cu ei daca raman acolo ?

#2
niposs

niposs

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 06.05.2009
Nu ai cum sa ramai acolo, sa-ti iasa din cap !

Am niste fosti colegi care au fost cu programul asta, au muncit o vara si au castigat ceva banuti. Parerea mea e ca se merita !

#3
tybanu

tybanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 15.01.2007

 RpgBoy, on 30 octombrie 2013 - 13:16, said:

Daca ajung in USA, e vre-o problema cu ei daca raman acolo ?

N-ar trebui sa fie, la cati imigranti se infiltreaza zilnic, tu ai fi ultima lor grija.

#4
alexandru_1988

alexandru_1988

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 12.01.2010
N-ai cum sa ramai in SUA, mai ales daca pleci cu W&T. Poti ajunge acolo si eventual sa ramai daca ai performante deosebite la facultate etc. Bine, depinde si ce facultate faci...

Edited by alexandru_1988, 30 October 2013 - 13:42.


#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004

 RpgBoy, on 30 octombrie 2013 - 13:16, said:

Daca ajung in USA, e vre-o problema cu ei daca raman acolo ?

Te dau afara si nu mai pupi alta viza. Posibil insa sa nu o obtii nici pe-asta la cum gandesti.

#6
RpgBoy

RpgBoy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 27.05.2011
Vina mea, am uitat sa specific ca daca ajung acolo cu o viza pe 1/2/3...7 luni, am niste strategii ca sa obtin cetatenia. Dar eram curios daca cei de la work and travel ma oblinga prin contract sa ma si intorc, gen "noi de tucem, noi te luam"...

Sunt la ASE Bucuresti.

#7
niposs

niposs

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 06.05.2009

 RpgBoy, on 30 octombrie 2013 - 16:21, said:

Vina mea, am uitat sa specific ca daca ajung acolo cu o viza pe 1/2/3...7 luni, am niste strategii ca sa obtin cetatenia. Dar eram curios daca cei de la work and travel ma oblinga prin contract sa ma si intorc, gen "noi de tucem, noi te luam"...

Sunt la ASE Bucuresti.

Spune-ne si noua, te rugam ! Posted Image

#8
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Daca nu te insori cu o americanca nu-ti obtii asa usor cetatenia. Si chiar si atunci o sa fi sub observatia celor e la Imigrari.
Si atunci ai de stat cativa ani ( poate doar sa te inrolezi in armata sa dureze mai putin ).

#9
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
sistemul din Romania il poti pacali destul de usor. Cunosc pe cineva care s-a inscris in program doar ca sa obtina viza si sa-si viziteze rudele din State. Cand s-a intors, aia nici macar nu stiau ca n-a fost la munca (inteleg ca nu prea e treaba lor, oricum). Dar...s-a intors Posted Image Ce vrei tu sa faci tine un pic si de prietenii americani iar ei nu stiu daca o sa fie chiar asa de lipsiti de vigilenta. Dar daca tu zici ca ai niste strategii...(ciudat cum ai folosit pluralul - intr-o chestiune de genul asta, ma gandesc ca nu-ti permiti sa o dai la incercare, trebuie sa-ti mearga din prima planul A, ca s-ar putea sa nu ajungi sa testezi si planul B.)

Edited by Michidoo, 30 October 2013 - 21:56.


#10
tomulescuilie

tomulescuilie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.11.2013
Vreau sa incep prin a spune ca toate postarile in care am atentat la imaginea firmei American Experience mi-au fost sterse de pe toate grupurile . Ma intreb cum s-a intamplat asta .
Am fost in State de 2 ori cu firma American Experience si as vrea sa ajut la construirea unei imagini mai ample despre ce inseamnă această companie .
American Experience este exemplu de marketing in afaceri .Aceasta urmăreşte doar adunarea unui numar cât mai mare de studenti de pe care sa traga bani.Sa nu credeti tot ce vi se arata in prezentarile lor construite pentru a va f…e mintea.
- Prima si cea mai grava problema este ca aplica taxe mult mai mari decat concurenta ;
-Desi vi se promite ajutor si consiliere, nimeni nu da un ***** pe voi in momentul cand a-ti ajuns pe pamant American,firma American Experience nu mai exista ;
-Birourile lor din state sunt create doar pentru a organiza excursii.Mai bine va stergeti din minte speranta ca ei te vor ajuta sa iti gasesti second job sau te vor consilia in caz ca ai probleme. Tot ce urmaresc ele este sa adune cat mai multi student in excursiile lor care bineintes ca sunt uneori de 3 ori mai scumpe decat e normal ;
-Totu e frumos pana le dai banu ...dupa aia se pisa pe tn ;
-Daca voi credeti ca o sa mergeti acolo sa calatoriti sis a va distrait, ar trebui sa stiti ca inainte de toate munciti ca niste sclavi pe cele mai de ***** job-ri existente. Americanii se pisa pe voi iar AE nici nu va baga in seama
Vb. in numele a 50 de studenti care ne-am luat teapa de la AE in Williamsburg-Virginia .
Da un share ca sa afle si alti studenti cum isi face banii aceasta companie !
Ii invit pe toti cei care vor sa plece în State cu această companie să mă contacteze pentru a afla unele detalii nespuse in spoturile lor publicitare !
Toti cei care o sa ma atace pe aici..sa stiti ca ma doare la ... de voi, vanzatorilor de ***** !

Vreau sa incep prin a spune ca toate postarile in care am atentat la imaginea firmei American Experience mi-au fost sterse de pe toate grupurile . Ma intreb cum s-a intamplat asta .
Am fost in State de 2 ori cu firma American Experience si as vrea sa ajut la construirea unei imagini mai ample despre ce inseamnă această companie .
American Experience este exemplu de marketing in afaceri .Aceasta urmărește doar adunarea unui numar cât mai mare de studenti de pe care sa traga bani.Sa nu credeti tot ce vi se arata in prezentarile lor construite pentru a va f…e mintea.
- Prima si cea mai grava problema este ca aplica taxe mult mai mari decat concurenta ;
-Desi vi se promite ajutor si consiliere, nimeni nu da un ***** pe voi in momentul cand a-ti ajuns pe pamant American,firma American Experience nu mai exista ;
-Birourile lor din state sunt create doar pentru a organiza excursii.Mai bine va stergeti din minte speranta ca ei te vor ajuta sa iti gasesti second job sau te vor consilia in caz ca ai probleme. Tot ce urmaresc ele este sa adune cat mai multi student in excursiile lor care bineintes ca sunt uneori de 3 ori mai scumpe decat e normal ;
-Totu e frumos pana le dai banu ...dupa aia se pisa pe tn ;
-Daca voi credeti ca o sa mergeti acolo sa calatoriti sis a va distrait, ar trebui sa stiti ca inainte de toate munciti ca niste sclavi pe cele mai de ***** job-ri existente. Americanii se pisa pe voi iar AE nici nu va baga in seama
Vb. in numele a 50 de studenti care ne-am luat teapa de la AE in Williamsburg-Virginia .
Da un share ca sa afle si alti studenti cum isi face banii aceasta companie !
Ii invit pe toti cei care vor sa plece în State cu această companie să mă contacteze pentru a afla unele detalii nespuse in spoturile lor publicitare !
Toti cei care o sa ma atace pe aici..sa stiti ca ma doare la ... de voi, vanzatorilor de ***** !

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate