Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

MISA & Bivolaru - pro si contra

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
28765 replies to this topic

#6967
Hor

Hor

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 202
  • Înscris: 03.09.2006
[quote name='tuareg' date='Sep 7 2006, 11:48' post='1861394']
La misa s-a lansat "recomandarea" ca cine incepe sa cirteasca impotriva sa fie pirit . Incearca sa stringa latul tot mai tare deoarece simt ca incepe sa le crape sandramaua .


      Dar aceasta 'recomandare" a fost dintotdeauna la MISA, numai ca nu comandata cu tupeu de GB, ci doar asa in particular, celor mai lasi si mai "iubitori" , mai in"extaz" de prezenta lui GB. Cand cineva i-a soptit ca
o fata a barfit 'ca in timp ce face amor, GB BEA fluidele feminine CU PAHARUL, a fost data afra de la curs. Fulgerator. cand cineva a "barfit" ca GB este agramat si prost, persoana a fost pedepsita de GB. Etc., etc,

          E adevarat, se barfea. Acum, se CARTESTe, adica oamenii deja stramba din nas la greu, ca le ...miroase prea tare. GB  defecheaza in mijlocul "Caii"...MISA, si a Misanilor!!!!
Asta nu-i bine, caci nici unui yoghin cult, demn, liber ( de aservire- nu de para/demonii lui GB) Nu le place mirosul de fecale. Ca atare, cartesc.
        GB, este taaaare departe; cu greu mai poate tine in mana zeci de filiale, scoli, zeci/mii yoghini, FARA sprijinul  CANALIILOR care "parasc" lui "scumpi" cel IEFTIN!
Nu v-ar fi Rusine, MAGARILOR, Penibililor!
   De ce nu te intorci IEFTINATATEA TA,  Master, sa-ti salvezi prin "charisma" haremul si fabrica de dolari?!
LASULE mincinos!
In  fond CE anume gandesti TU si cei 3-4?!
E SCOALA Vs., MOSIA VS, nu-i asa? VOI ati infiintat-o, si nu vine un oarecine sa va distruga VOUA Afacera. Nu-i asa master Claudiu T? Catrina?  Nemernicilor cu pretentii si zambete de sfinti!
Nu CONTEAZA pentru VOI cei 3-4 ca pe MOSIA MISA, tineti SCLAVI!!!!!!!!!!!!! Afacera VS, o faceti NU ca niste business men CI ca niste CANALII PENALE, precum CAMATARII< prietenii VS, prin FURT, TALHARIE, MINCIUNA, MANIPULARE, PROSTITUARE. SI fizica si spirituala... a cui? A oamenilor, romani care vin LIBERI la MISA si se transforma in niste Aberanti cu spinarea indoita, cu genunchii amortiti de atata stat pe jos in fata vs. Sclavi!
O singura sansa au. PARASIREA MISA!  Poate atunci veti muri de foame, lenesilor, si va veti sforta sa mancati din ceea ce VOI faceti. Nu altii, lenesilor!

#6968
Hor

Hor

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 202
  • Înscris: 03.09.2006
hor, repet intrebarea mea pe care, poate, nu ai observat-o:

Am observat-o!
care sunt bazele acestui spirit justitiar pe care il ai de a deschide ochii

LUCIDITATEA , NEORBIREA, DISCERNAMANTUL!
Vad pt. ca pot sa vad, vorbesc pentru ca pot ingelege ceea ce vad. Si in aceasta realitate si in altele. Nu-s BABA cu mintea ingusta, sa cad in extaz in fata unei icoane/poze, sa cred ca fiind adevarat ceea ce Obvious
pe dos! Eu l-am "mirosit" pe GB chiar din anul I. Nicodata NU l-am crezut pe cuvant de onoare. Am fost atent si am vazut cu claritate ca GB , Onoare, N-are!
asupra a ceea ce crezi tu ca este GB? ai fost/esti cursant misa, dezamagit sau nu?


Dezamagit, zici?! Nu. Furios!Revoltat! Iritat! Enervat! Nu sunt asa slab de...inima.

cam toti cei care sunt aici si-au precizat background-ul vis-a vis de misa , iar intensitatea afirmatiilor tale precum si pasiunea in a sustine  adevarul pe care il simti tu este remarcabila....

cat despre retragerea, temporara sau nu, anuntata sau nu a unora de aici, sa nu cadem in speculatii care tind sa semene cu cele despre reptilieni ai lui David Icke :)

CE vrei sa spui?! Parafrazezi fara de legatura! TU il stii pe GB? Daca ai langa el, ai fi in "patut", FARA drept de alegere! Ce are a face D. Icke cu ce am zis eu?!
Sa repet- Trandafir, Catrina, GB, vreo 3 femei- Simona Trandafir / NO.1 intre femei, doctorita  Mayer, Monica din Iasi/prof.universitar, AU super/puteri psihice, pentru ca STIU 98% din TO ce este de stiut, si FAC, 100% ce stiu. De aceea EI sunt profesori, iar restul sunt ori Studenti yoghini, ori muncitori fortat.!!!
Si cu asta am incheiat cap. despre David Icke, pe care nu dau doi bani.
  
atunci cand cineva vine la misa dintr-o cautare autentica si cu sufletul deschis crezand ca a gasit, finally, Drumul- la fel cum a zis cosci, e ca o poveste de dragoste de fapt... gandeste-te ce faci cand te dezamageste fiinta iubita- cam cata energie investesti in a o face pe fiinta iubita sa realizeze ca ceva e in neregula cu ea, dupa ce oricum ai fost dezamagit?...la infinit?..nu cumva let go si mergi mai departe, ramanand cu amintirile frumoase si privind in acelasi timp spre alte..orizonturi?... cam cat din energia ta o sa investesti ca sa deschizi dupa aia ochii potentialilor viitori parteneri,sau fosti sau actuali prieteni ai ei in a-i face sa intelege ca este evil?...la infinit?


Pana la momentul oportun, cand se impune o schimbare de tactica.

...hmmm..asta suna a obsesie...

???? Ce importanta are, DACA se face Justitie?!


.ca sa poti gasi pe altcineva trebuie sa faci loc in mintea si sufletul tau pt asta...la fel si cu o scoala spirituala...
evident, daca te consideri un cavaler al dreptatii absolute, daca consideri ca intr-adevar, tu stii cel mai bine cum stau lucrurile si vrei sa-ti dedici viata cu adevarat intr-ajutorarii aproapelui,


Da, prin ELIMINAREA RAULUI, pe care-l vad cu claritate ca fiind Rau!


desigur, why not...
dar oricine care a fost dezamagit- de misa, de iubita, de anything, trebuie sa mearga mai departe si sa puna ceva in locul acelei dezamagiri, sa descopere o alta sursa, un alt mediu spiritual sau whatever.si vor intelege, in timp, ca asa cum este  misa, cu bune si rele, au invatat niste lectii foarte bune despre viata!


ca doar, nimic nu e intamplator si...avem ceea ce meritam sau consideram noi ca meritam!

Oare?! Inseamna ca ACUM, la acest moment , cand eu vorbesc, si la momentul 2004, GB a avut EXACT ceea ce a meritat?! Fuga lor , a celor responsabili, a insemnat ca asta au meritat?!
Crezi tu ca GB considera "pe bune" ca isi  merita soarta?? Hahahaha, mor de ras!
GB considera ca merita, inca vreo 15 milioane de dolari, si vreo 400 case! Si considera ca poate face ce pofteste ca sa aiba ceea ce considera ca merita!


evident, nu inseamna sa nu vorbesti despre, sa nu sfatuiesti din propria experienta sau sa nu emiti judecati de valoare in privinta acestui subiect-misa....


Eu emit judecati despre NON  VALOAREA MISA! despre valoare, vorbeste GB, si fulgerica si ai lor.!


dar cere timp pentru vindecare si pentru redefinirea unor notiuni despre care crezusesi ca in sfs ai inteles cum stau lucrurile: maestru, scoala spirituala, relativitatea adevarului, manipulare spirituala, etc... va fi un drum destul de lung de vindecare pentru cei dezamagiti,


de acord.


cu ups and downs, si poti fi sigur ca vor mai reveni din cand in cand pe aici...

de acord.

.e ca si cum ai fi prins cumva intre cer si pamant...- trebuie sa-ti recapeti increderea in discernamantul propriu (pt ca e cam greu sa te ierti ca nu ai vazut lucruri care acum ti se par evidente) si apoi poate...sa devii propria ta flacara, cum spunea un intelept!

Corect.

#6969
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
De remarcat faptul ca toti fac ceea ce fac, la comanda.

Se da porunca : Intrati pe forumuri ! Ei intra si fac iures. Se da porunca : Retragerea ! Ei se cara instantaneu.

Acest lucru arata faptul ca toti cei care au postat in favoarea Misa, au avut o misiune precisa.

Cu exceptia lui Aurel Ion, care cred ca este securist.

Edited by tomaso, 07 September 2006 - 13:31.


#6970
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005

View PostHor, on Sep 7 2006, 14:06, said:

CE vrei sa spui?! Parafrazezi fara de legatura! TU il stii pe GB? Daca ai langa el, ai fi in "patut", FARA drept de alegere! Ce are a face D. Icke cu ce am zis eu?!
Sa repet- Trandafir, Catrina, GB, vreo 3 femei- Simona Trandafir / NO.1 intre femei, doctorita  Mayer, Monica din Iasi/prof.universitar, AU super/puteri psihice, pentru ca STIU 98% din TO ce este de stiut, si FAC, 100% ce stiu. De aceea EI sunt profesori, iar restul sunt ori Studenti yoghini, ori muncitori fortat.!!!
Si ce puteri psihice au respectivii? Pot influenta psihicul celor care efectueaza extragerea 6 din 49? Pot spune macar primele 4 cifre ale extragerii de anul asta?
Puterile "super psihice" care te-au impresionat pe tine asa de mult nu sunt altceva decat actiunea feromonilor si un pic de body-language. That all.

PS: parabija, mantra super-ultra-mega-secreta a fost facuta publica de catre kapalika pe acest forum, si nu cred ca a conferit cuiva puteri psihice.

Edited by landscape10, 07 September 2006 - 13:35.


#6971
opo

opo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,591
  • Înscris: 24.08.2006

View Posttuareg, on Sep 7 2006, 10:48, said:

La misa s-a lansat "recomandarea" ca cine incepe sa cirteasca impotriva sa fie pirit . Incearca sa stringa latul tot mai tare deoarece simt ca incepe sa le crape sandramaua .


Din pacate o astfel de stire nu ma mira, "Virfurile" au  grija ca cei "simplii" sa nu citeasca ceva ce le-ar putea dezechilibra directia. Sa nu uitam faptul ca MISA are grija de misani in traducerile sale (a se vedea numeroasele posturi anerioare,unde se abunda in exemple) astfel incit acestia sa nu stie ca se poate evolua spiritual, chiar daca o persoana bea, fumeaza, ejaculeaza, maninca carne, chiar daca nu e la MISA, si chiar daca nu e pe o cale anume, samd..
La curs se spune "ca sunteti primii din lume care primesc aceasta mantra, aceasta tehnica, aceasta posibilitate", ca grig are puteri miraculoase, ca Mantra lui Tara era AUM dar ca el a schimbat-o pe AUMA(io am ceva dubii aici) la nivel cuzal, ca G face previziuni, ca induce eliberarea prin miracol divin, ca e al doilea  dupa Isus in clasamentul general si asa mai departe. Toate astea va leaga , fiinca nu aveti nivelul de a le verifica, si orice om normal la minte stie ca nu e perfect, si nu si-a atins potentialul, deci stie ca nu poate verifica ceea ce i se spune, si e cazul sa mai "lucreze" asupra lui pentru a atinge nivelul care sa ii permita sa verifice. De asemenea greii despre care se spune ca sunt Iluminati ca Catrinel, Trandafiriu si Narcis confirma spusele lui G. Toate astea creaza o greutate psihologica asupra cursantilor.

Dar oameni buni, nu uitati ca vi se spune sa va deschideti mintile, caci numai asa se poate evolua, nu fiind dogmatic ci deschis si in acelasi timp ei cenzureaza, si va dau adevaruri partiale, adevaruri care le convin (Si ce e minciuna, daca nu adevar  partial sau deformat??) si in plus vi se interzice sa cititi forumurile sau informatiile care sunt contra MISA. Nu este asta dictatura? Nu e asta dogmatism? Nu critica Misa biserica pentru ca are vederi inguste, si nu ia in calcul si alte posibiliatati ale omului, si ea face exact aceeasi manevra?

Daca se va continua pe aceeasi linie, veti devenii la fel de penibili ca Martorii lui Iehova : inchisi in propriu sistem, cu cursul de yoga ca biblie, si Turul de veghe va fi pentru voi Buletin informativ.

#6972
Shari

Shari

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 14.07.2006

View PostHor, on Sep 7 2006, 05:06, said:

CE vrei sa spui?! Parafrazezi fara de legatura! TU il stii pe GB? Daca ai langa el, ai fi in "patut", FARA drept de alegere! Ce are a face D. Icke cu ce am zis eu?!

am facut comparatia cu D Icke intrucat, speculatia ta cum ca ca cosci si marian ar pleca de pe forum ca urmare  a capacitatilor paranormale ale lui G sau a influentei sale subtile, mi se pare de domeniul fantasticului(ca si ideea lui D Icke deci)...la fel ca si ideea cum ca "as fi in patut, fara drept de alegere" :w00t:  am fost in misa si nimic din toate astea nu mi s-a intamplat.deci sa nu generalizam si sa nu cream impresia eronata a unor oameni sclavi ai unor puteri paranormale ale celor din misa, it's totally wrong. sa vorbim despre adevar, despre greseli etc dar pastrand parametrii autentici ai faptelor, ca altfel ne discretitam singuri....
capacitatile paranormale de care vorbesti ale lui GB, Claudiu si Simona samd mi se par iarasi sublime si extraordinare, doar ca nu prea le-am vazut manifestandu-se :) acuma, depinde si ce denumesti tu putere paranormala...ca mie si luciditatea si discernamantul, sau capacitatea de a iubi cu adevarat mi se par capacitati paranormale data fiind raritatea lor :)

Edited by Shari, 07 September 2006 - 14:20.


#6973
Hor

Hor

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 202
  • Înscris: 03.09.2006

View Postlandscape10, on Sep 7 2006, 14:33, said:

Si ce puteri psihice au respectivii?

Pot influenta psihicul celor care efectueaza extragerea 6 din 49? Pot spune macar primele 4 cifre ale extragerii de anul asta?
Puterile "super psihice" care te-au impresionat pe tine asa de mult nu sunt altceva decat actiunea feromonilor si un pic de body-language. That all.

PS: parabija, mantra super-ultra-mega-secreta a fost facuta publica de catre kapalika pe acest forum, si nu cred ca a conferit cuiva puteri psihice.


Au, Landscape, au, am vazut cu ochii mei, chestii surprinzatoare.

daca influenteaza 6/49?
Nu, altfel n-ar mai trimite femei la bordeluri.
Oricum, Despre viitor, nimic, nu se pot dematerializa, nu pot calatori fizic niciunde in tp/spatiu, decat astral nu pot 'zbura"- apropos  ca GB zice ca a plecat astfel in Suedia, la Buzau- , nu pot crea materie.
Insa pot influenta pshihicul uman usor, imprima idei, citi gandurile - cunosc asta cu siguranta-
manipula vietati - am vazut o femeie, demonstratie de forta, nu-i zic numele aici.

Nu , nu tin de feromoni, Landscape, si bodyL. Alea-s altceva. Insa desigur, ca ei se bazeaza si pe asta.
Am avut demonstratii clare! iti spun eu alta data. Insa doar ce am enumerat. Ii cunosc, landscape, ce ei nu pot face, stiu.

Da, ai dreptate cu mantrele, si depsre secretul/nesecret tinut la MISA, ei se bazeaza pe faptul ca vor trece N ani pana un yoghin sa stie unde sa caute sa gaseasca, N ani pana sa realizeza ca DA, se POATE lucra cu SUCCES cu orice mantra, de unul singur, fara sa fie nevoie sa le-o "pui" de "un pui de amor" cu Instructorii, GB. Secretul lor, inseamna puterea LOR., nestiinta maselor, inseamna neputinta lor. asta e.

Para bija, da am Vazut, f. bine a facut, cred ca a facut pe misani fericiti. De asemena am vazut ca a dat si mantra ...GURULUI .SUPREM - HSKPHREM) nu, nu, nu guru Gregroian Bivolaru, cel de dinafara si pe dinafara, ci cel PERSONAL ) la acesta se refera Refera chestiunea/relatia Maestru/Discipol, nu la un amrat care bate campii., care cere cu nesimtire sa stai TU, un OM LIBER, in genunghi in fata sa. Nemrnicul, mincinos!  

Nu a dat la nimeni...puteri, acestea, pana acum? Nu stiu cand a postat, si nu stiu CINE a lucrat. Tu, ai lucrat?
Zi-mi despre asta.
Oricum eu stiu acestea doua de mult si iti spun ca am lucrat cu Gurul ( asta pt.ca nu il consideram pe GB un guru, si NU al meu, oricum, si....am avut rezultate importante, DIFERITE cu totul, fata de lucrul cu ORICARE altele. IN timp...RECORD! Vorbesc in cunostinta de cauza. Mai vorbim.
Pot zice cu certitudine, ca cine lucreaza NU cu Parabija, ci cu M. Gurului, NU are nevoie de nimic altceva.
Intrucat, este/esti....TU!
Mda, suna... lucrezi tu, cu tine. Dar cum sa formulezi, mai direct?!

Am sa citesc ce ati postat tu si Tapas, sa vad, parerea voastra despre puteri, caci va voi cunoaste, stiu, mai bine. Desigur. Vom vorbi si despre chestiunea care ne intereseaza pe amandoi, am niste idei si doresc sa le realizez practic, este nevoie de creiere  si tehnicieni. Echipa.

Edited by gtk, 07 September 2006 - 16:34.


#6974
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005
Hor,

Am practicat si eu, evident, altfel nu avea ce cauta pe acest topic, eu nu imi dau cu parerea aiurea, fara sa cunosc despre ce vorbesc. Am practicat 2 ani de yoga, 10 ani de arte martiale (dintre care 7 intensiv), si tot atatia ani de zazen. Cat despre fenomene paranomale, am studiat singur problema. Hai sa iti spun parerea mea despre mantre, mi se pare ca am mai spus-o, deci o sa o expun pe scurt.
Undele creierului se impart in: alfa (stare relaxata, dar totusi concentrata), beta (starea noastra naturala din timpul zilei), theta (prima faza a somnului), delta (somn profund). Fiecare dintre aceste stari are frecventele ei caracteristice, cea mai interesanta dintre ele fiind desigur alfa, stare in care s-au raportat cele mai multe experiente subiective. Frecventele corespunzatoare starii alfa sunt 8Hz - 14Hz.
O mantra este o insiruire de cuvinte, care se pronunta cu o anume frecventa si intensitate. Datorita vibratiilor din urechea interna, prin pronuntarea repetata a mantrei se poate induce una dintre aceste stari.
Cea mai interesanta frecventa este frecventa de rezonanta Schumann, 7.8Hz-8Hz, care nu intamplator este si frecventa de rezonanta a Pamantului.
Eu nu am avut timp si chef sa ma tin de mantre "ultra-secrete", asa ca am atins aceste rezultate cu ajutorul tehnologiei binaurale. Un sunet de o frecventa audibila, sa zicem 500 Hz in urechea stanga, si unul de 507.8 Hz in urechea dreapta are ca rezultat egalizarea la 7.8 Hz, iar undele creierului vor incepe sa rezoneze pe acea frecventa, si implicit are ca rezultat starea respectiva. M-am "jucat" mult cu frecventele, am obtinut chiar si OBE-uri (despre OBE-uri am explicat in paginile acestui topic ce sunt, si eu si Naga, vezi cu search).
Rezultatele sunt verificate cu ajutorul unui aparat de biofeedback pe care l-am comandat de pe net, am atasat si o poza a lui tot pe acest topic.
Am o facultate si masterat in fizica (cea cuantica m-a interesat in mod deosebit), printre altele, si nu sunt dispus sa cred orice fara sa verific. Eu pana acum nu am intalnit nici o violare a legilor fizice, nici o deviere statistica de la ele, decat coincidente uneori frapante, recunosc, dar pe care psihologia le explica destul de bine. Sunt omul caruia ii trebuie o dovada cat de mica ca sa poata sa creada anumite chestii.
Pana la urma, knowledge is power. :)

PS: Daca vrei sa experimentezi cu tehnologia binaurala imi scrii, iti dau programul complet. Valabil pentru oricine. Cat despre "capacitatile para" ale lui Claudiu si ale Simonei, sunt explicabile, ele par paranormale doar neavizatilor. si eu iti pot arata cateva trucuri daca vrei, dar nu e nimic para :)

View PostHor, on Sep 7 2006, 15:15, said:

Insa pot influenta pshihicul uman usor, imprima idei, citi gandurile - cunosc asta cu siguranta-
manipula vietati - am vazut o femeie, demonstratie de forta, nu-i zic numele aici.
Se numeste cold reading. Am intalnit persoane care m-au uimit. Dar nu e nimic paranormal nici aici.

View PostHor, on Sep 7 2006, 15:15, said:

Secretul lor, inseamna puterea LOR., nestiinta maselor, inseamna neputinta lor. asta e.
Perfect adevarat!

View PostHor, on Sep 7 2006, 15:15, said:

Nu a dat la nimeni...puteri, acestea, pana acum? Nu stiu cand a postat, si nu stiu CINE a lucrat. Tu, ai lucrat?
Zi-mi despre asta.
Din cate mi-au spus prietenii mei de pe acest forum care au lucrat cu para-bija, nu, nu a dat nici un fel de putere.

Edited by landscape10, 07 September 2006 - 15:22.


#6975
Shari

Shari

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 14.07.2006
landscape, daca zici ca te pasioneaza fizica cuantica si tot restul corelat cu ea - eu tocmai am vazut un documentar f interesant : "consciousness, creativity and brain ". se poate vedea online la aceasta adresa: http://www.uwtv.org/...nt.asp?rid=2756  - e o intalnire intre un profesor de fizica cuantica John Hagelin, David Lynch- regizorul filmului Twin Peaks care se pare ca mediteaza de peste 30 de ani si care tocmai a fondat un institut al pacii , si un neurofiziolog care face o demonstratie live cu un student care mediteaza si arata undele, cum se trece de la unele la alta, etc. e practic vorba de o conferinta tinuta la o universitate din washington si daca ai rabdare sa treci de introducerea de 5 minute, s-ar putea sa iti placa (eu l-am gasit interesant si destul de pertinent) il recomand de fapt tuturor celor interesati de subiect :peacefingers:

Edited by Shari, 07 September 2006 - 17:38.


#6976
Hor

Hor

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 202
  • Înscris: 03.09.2006
[quote name='landscape10' date='Sep 7 2006, 16:27' post='1862675']
Hor,

Am practicat si eu, evident, altfel nu avea ce cauta pe acest topic, eu nu imi dau cu parerea aiurea, fara sa cunosc despre ce vorbesc. Am practicat 2 ani de yoga, 10 ani de arte martiale (dintre care 7 intensiv), si tot atatia ani de zazen. Cat despre fenomene paranomale, am studiat singur problema. Hai sa iti spun parerea mea despre mantre, mi se pare ca am mai spus-o, deci o sa o expun pe scurt.


[size=3]Eu te intrebam daca ai lucrat cu cele doua mantre Sh, si HKm, caci e usor de inteles din ce povestesti ca stii ce vorbesti.  

Am gasit in topicul Tehnologie Binaurala,  postari ale tale si ale lui Shapeshifter - interesant. Stiam ca exista tehnologie, insa nu am experimentat niciodata.
Ma intereseaza experimentele  technologice in acest domeniu, insa...datorita faptului ca am avut rezultatele acelea, toate de care vorbeati voi acolo, lucrand cu mantre, nu am mai experimentat. Am lasat de pe azi pe maine. Sunt desigur, foarte curios s-o fac.
Eu fac yoga din 90.
Si ptr. ca inca dela inceput, incapatanat, am lucrat cu tehnici avansate, pe care GB le da in anul 10, am avut rezultate dupa 1 an, incepand din anul 2.
OBE-uri, vise lucide la vointa, la un moment dat, luni in sir, permanent - deci nu dupa o meditatie- doar era nevoie sa inchid ochii, si in fractiuni de sec. "calatoream" oriunde voiam la dorinta exprimata.
Puteam atunci sa opresc un ceas ( acele) la vointa.
Lucruri ciudate mi s-au intamplat uneori: fiind prin vreun loc in Bucuresti, piata, comert, lume multa, masini, vedeam instantaneu peisajul schimbandu-se. Acelasi loc, casele aceleasi, insa noi, ferestrele cu parasolare, noi noute, ( vechi, urate si prafuite in realitate), si ..nimeni pe strazi, doar eu, in mijlocul zilei- mergem sa imi cumpar de mancare. De asemena, pentru ca eu nu fac yoga pentru credinta ci pentru cunoastere, interesandu-ma stiinta, am avut  numeroase inshigt-uri ,
chiar plecand de la informatia ce pare penibila despre yantre si iconografia hindusa despre...puteri, energii. se pot face practic , chestii colosale.

Apropos de yantre, etc, japonezii care nu dau vreun ban pe sacralitatea si sanctitatea Bibliei si ingerilor Domnului, au studiat pasajul cu "ingerii si carele de foc, ce coboara in glorie, stii tu, heruvimii etc. Au creat ( Univ. de fizica din Osaka)  acel aparat de zbor, exista, cercetatori  americani au cerut sa le fie data doar informatia despre combustibilul folosit, si japonezii au refuzat.
Trebuie sa ai minte rece, detasata, sa poti pricepe ce-i acela un heruvim, sa fii om de stiinta spre a intelege perfect in fond CE poate fi o yantra si CE poti sa faci cu/din ea, Dincolo de a te zgai ore in sir la ea, ca sa te proiectezi mental. Trebuie sa fii sceptic, si rece, asa cum esti tu, pt. ca ce practici, ce studiezi, sa capete o noima intai si apoi o forma.

Ai experimentat cu frecventa  55 Hz? Vorbeste-mi putin .
Este deosebit de rapida, si permanenta dezvoltarea mentala prin acea tch.? I mean, zile, luni, ori e ca intr-o o meditatie?!  


Esti un om de stiinta - tot respectul meu.
Eu sunt un om de afaceri. Ma intereseaza domeniul tau insa.
Atat pot spune despre mine acum, fara a- mi dezvalui identitatea.  [/size]

#6977
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005
Hor, eu nu am experimentat cu mantre din acelasi motiv pentru care nu ai experimentat tu tehnologia binaurala. Mantrele ca sa aiba efect trebuie "cantate" corect, si pe mine nu a avut cine sa ma invete. Oricum, mi s-a parut mai comod experimentul cu sunetele binaurale. 55 Hz am incercat, pentru mine a avut un efect destul de rapid si anume mi-a aprofundat starea de meditatie, puteam sa meditez destul de mult, mai mult decat de obicei atunci cand o faceam cu castile pe urechi.
Cat despre yantre, am deschis un topic intitulat Cimatica-stiinta sunetului, dar se pare ca singurul post a fost al meu, nu a prezentat interes. Doctorul Hans Jenny a facut diverse experimente folosind frecvente sonore asupra diverselor materiale cu rezultate pe care le-am prezentat pe scurt aici: http://forum.softped...howtopic=157122
Se pare ca fiecarei forme materiale ii poate fi atasat un complex de vibratii specifice care o creeaza. De exemplu mantra OM, intonata corect, creeaza pe nisip forma mandalei Sri Yantra. Deci implicatiile sunt mult mai profunde asa cum spuneai si tu, decat simplul act de meditatie.
Da, am citit si eu despre realizarea vehiculului descris in Biblie, am corelat si eu cifrele si dimensiunile prezentate acolo, precum si datele suplimentare despre Merkabah din Kabala si am ajuns la o concluzie interesanta pe care nu o prezint aici, ar fi prea mult de vorbit si acum sunt in graba.
Se pare insa ca toate traditiile spirituale, odata decodate, reveleaza o parte din misterul creatiei si al formarii universului. De exemplu daca iei un pahar cu apa si incepi sa ii aplici o frecventa sonora o sa vezi cum apa formeaza mici valuri, care se muleaza frecventei aplicate. Daca crestem frecventa, vom avea din ce in ce mai multe valuri. Daca insa ii atasam toate frecventele posibile, de la cea mai joasa pana la cea mai inalta suprafata apei va reflecta suma rezultanta (scalara) a vibratiilor care fac ca apa suprafata apei sa fie din nou neclintita.
Fizica cuantica descrie campul de energie zero (ZPE - zero point energy) ca fiind energia totala degajata de particulele atomica care revin de la o frecventa inalta datorata excitarii la o frecventa joasa (schimbul Lamb).
Pe de alta parte alte particule cum ar fi fotonii virtuali inmagazineaza energie de la ZPE ceea ce ii propulseaza intr-o stare excitata. Nu exista de fapt particule, ci doar unde, aspectul de particula este dat de caracteristica fiecarei unde in parte. Se pare ca punctul de inceput al universului a fost de fapt acel ZPE, care contine o superpozitie de stari: atat starea "agitata" cat si cea "calma", vezi analogia cu paharul de apa.
Banuiesc ca ai auzit de numarul de aur 1·618034 prezent in natura si care poate fi dedus din sirul lui fibonacci. Acest numar, prezent in cam toate traditiile, este o frecventa rezonanta. Orice spirala phi poate fi construita dintr-o serie de armonice cu lungimi de unda care se bazeaza pe numarul de aur al fsecventei fibonacci. 0.61 , 1 , 1.61 , 2.61 , 4.23
Cand aceste sinusoide pure sunt insumate, ele alcatuiesc o spirala phi. Cand toate armonicele bazate pe numarul de aur sunt aplicate ca frecventa sonora unui pahar cu apa se obtine o suprafata "calma".
Am dat aceste exemple pentru a-ti arata cum privesc eu lucrurile in lumina stiintei moderne.


PS: In paralel am terminat informatica si lucrez ca programator, cercetarile in domeniu le-am facut pe cont propriu.

#6978
rakhpai

rakhpai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 16.08.2005
Eu sunt pescar si urmaresc discutia ca sa pot pune la punct o metoda mai eficienta. Batul si momeala.

#6979
Harap Alb

Harap Alb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 31.03.2006

View Postrakhpai, on Sep 7 2006, 22:27, said:

Eu sunt pescar si urmaresc discutia ca sa pot pune la punct o metoda mai eficienta. Batul si momeala.


Aici e toata filosofia:Big Fishes Eat Little Fishes ;)

#6980
Fat frumos

Fat frumos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 06.09.2006

View Posttomaso, on Sep 7 2006, 14:30, said:

De remarcat faptul ca toti fac ceea ce fac, la comanda.

Se da porunca : Intrati pe forumuri ! Ei intra si fac iures. Se da porunca : Retragerea ! Ei se cara instantaneu.


Te inseli!

#6981
UnixMarius

UnixMarius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.03.2006

View Posttomaso, on Sep 7 2006, 14:30, said:

Cu exceptia lui Aurel Ion, care cred ca este securist.

:w00t:  . Fi serios. El e doar anti-orice. Putina educatie si MISA ar ramane fara membri.  :lol:

#6982
Hor

Hor

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 202
  • Înscris: 03.09.2006

View PostHarap Alb, on Sep 8 2006, 00:43, said:

Aici e toata filosofia:Big Fishes Eat Little Fishes ;)


Ai dreptate. Dar vezi ca uneori, deseori, the big fish se ineaca exact cu the little fish, mai face si indigestie.
Ref. la topic. Tu crezi ca evenimentele din martie au fost datorita PSD, Masoneriei?! Cautati pestele mic, care a golit 'balta" de rechini. Atentie la pestisorul de aur!

Multumesc Fat frumos.

#6983
Hor

Hor

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 202
  • Înscris: 03.09.2006

View Postlandscape10, on Sep 7 2006, 21:39, said:

Hor, eu nu am experimentat cu mantre din acelasi motiv pentru care nu ai experimentat tu tehnologia binaurala. Mantrele ca sa aiba efect trebuie "cantate" corect, si pe mine nu a avut cine sa ma invete. Oricum, mi s-a parut mai comod experimentul cu sunetele binaurale. 55 Hz am incercat, pentru mine a avut un efect destul de rapid si anume mi-a aprofundat starea de meditatie, puteam sa meditez destul de mult, mai mult decat de obicei atunci cand o faceam cu castile pe urechi.
Cat despre yantre, am deschis un topic intitulat Cimatica-stiinta sunetului, dar se pare ca singurul post a fost al meu, nu a prezentat interes. Doctorul Hans Jenny a facut diverse experimente folosind frecvente sonore asupra diverselor materiale cu rezultate pe care le-am prezentat pe scurt aici: http://forum.softped...howtopic=157122
Se pare ca fiecarei forme materiale ii poate fi atasat un complex de vibratii specifice care o creeaza. De exemplu mantra OM, intonata corect, creeaza pe nisip forma mandalei Sri Yantra. Deci implicatiile sunt mult mai profunde asa cum spuneai si tu, decat simplul act de meditatie.
Da, am citit si eu despre realizarea vehiculului descris in Biblie, am corelat si eu cifrele si dimensiunile prezentate acolo, precum si datele suplimentare despre Merkabah din Kabala si am ajuns la o concluzie interesanta pe care nu o prezint aici, ar fi prea mult de vorbit si acum sunt in graba.
Se pare insa ca toate traditiile spirituale, odata decodate, reveleaza o parte din misterul creatiei si al formarii universului. De exemplu daca iei un pahar cu apa si incepi sa ii aplici o frecventa sonora o sa vezi cum apa formeaza mici valuri, care se muleaza frecventei aplicate. Daca crestem frecventa, vom avea din ce in ce mai multe valuri. Daca insa ii atasam toate frecventele posibile, de la cea mai joasa pana la cea mai inalta suprafata apei va reflecta suma rezultanta (scalara) a vibratiilor care fac ca apa suprafata apei sa fie din nou neclintita.
Fizica cuantica descrie campul de energie zero (ZPE - zero point energy) ca fiind energia totala degajata de particulele atomica care revin de la o frecventa inalta datorata excitarii la o frecventa joasa (schimbul Lamb).
Pe de alta parte alte particule cum ar fi fotonii virtuali inmagazineaza energie de la ZPE ceea ce ii propulseaza intr-o stare excitata. Nu exista de fapt particule, ci doar unde, aspectul de particula este dat de caracteristica fiecarei unde in parte. Se pare ca punctul de inceput al universului a fost de fapt acel ZPE, care contine o superpozitie de stari: atat starea "agitata" cat si cea "calma", vezi analogia cu paharul de apa.
Banuiesc ca ai auzit de numarul de aur 1&middot;618034 prezent in natura si care poate fi dedus din sirul lui fibonacci. Acest numar, prezent in cam toate traditiile, este o frecventa rezonanta. Orice spirala phi poate fi construita dintr-o serie de armonice cu lungimi de unda care se bazeaza pe numarul de aur al fsecventei fibonacci. 0.61 , 1 , 1.61 , 2.61 , 4.23
Cand aceste sinusoide pure sunt insumate, ele alcatuiesc o spirala phi. Cand toate armonicele bazate pe numarul de aur sunt aplicate ca frecventa sonora unui pahar cu apa se obtine o suprafata "calma".
Am dat aceste exemple pentru a-ti arata cum privesc eu lucrurile in lumina stiintei moderne.
PS: In paralel am terminat informatica si lucrez ca programator, cercetarile in domeniu le-am facut pe cont propriu.

Pe mine a avut cine sa ma invete. Am fost de la inceput, alaturi/aproape de femei inteligente,instructoare, cunoscatoare si dispuse sa imi arate cu claritate, cum si cu ce anume sa lucrez. De regula barbatii  sunt secretosi si isi dau importanta la MISA, voind sa apara in fata femeilor lor/si ale altora, zei.
Si daca tu ai facut numai doi ani, e de inteles, fiind si fara prieteni generosi, ramanand doar cu invatatura uzuala pentru anii 1-2.

Am sa citesc ce ai postat despre yantre. Inteleg insa putin din context, care ar fi ideia experimentului doctorului Hans.J. Eu am in vedere insa ceva mai mult de atat, si vom vorbi.

Am luat generatorul de Brain wave si caut sa vad ce se intampla.

Programator cunoscator de fizica quantica. Excelent. Viitorul va fi format - shaped- de cei ca tine.
Daca vezi clar, intelegi perfect, si ai acces la domeniul ideilor, faci minuni tehnologice. Eu am idei, inteleg, iata de ma intereseaza si studiez FQ.

#6984
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005

View PostHor, on Sep 8 2006, 09:25, said:

Programator cunoscator de fizica quantica. Excelent. Viitorul va fi format - shaped- de cei ca tine.
Daca vezi clar, intelegi perfect, si ai acces la domeniul ideilor, faci minuni tehnologice. Eu am idei, inteleg, iata de ma intereseaza si studiez FQ.
Pai se estimeaza ca in aproximativ 20 de ani vom avea un procesor cuantic, capabil sa proceseze informatiile cu viteza luminii. Schema completa o am, o sa iti expun pe scurt ideea. Banuiesc ca stii despre ce este vorba in cazul particulelor "entangled". Doua sau mai multe particule emise de aceeasi sursa raman invers corelate pana cand nu interactioneaza cu alte particule. De exemplu daca ai particulele A si B emise de aceeasi sursa, si masori particula A pe raza 0x, atunci particula B va fi de spin -sn. Deci observatorul influenteaza(cel care masoara) influenteaza in mod direct sistemul de particule. Cu alte cuvinte particula A, "stie" cand B a fost masurata! Einstein a numit acest efect ciudat spooky action at a distance.
Stii ca orice procesor lucreaza cu notiuni binare, 0 si 1. Daca notam starea particulei A cu 0 , starea lui B va fi automat 1. Cele doua stari pot comuta in functie de masuratoarea facuta asupra uneia dintre ele.
Daca avem N particule, fiecare privita ca purtatoare de informatie de un bit, atunci imagineaza-ti ce se intampla.


PS: Pe baza principiului de mai sus s-au facut experimente de laborator cu un generator de numere aleatoare bazat pe degradarea atomilor de uraniu (e un generator aproape random) si s-a constatat ca simplul act de observare a 30 de subiecti participanti la experiment pot influenta rezultatul degradarii.
Dar atentie!
Evenimentul influentat nu trebuie sa se produca algoritmic, pentru ca in acest caz nu mai exista superpozitie de stari, starile viitoare fiind deja cunoscute (deja stiu totul despre miscarea acelor de ceasornic, deci principiul lui Heinsenberg nu se mai aplica).
Deci ma indoiesc serios ca puteai influenta miscarea acelor de ceas. Daca prin absurd mai poti face asta, te duci frumos la James Randi ( http://en.wikipedia....iki/James_Randi ) si iei 1.000.000$

Edited by landscape10, 08 September 2006 - 08:50.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate