Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

MISA & Bivolaru - pro si contra

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
28765 replies to this topic

#18469
cecilia.ghitulescu

cecilia.ghitulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,251
  • Înscris: 14.10.2006

 LamaEsoteric, on Mar 25 2007, 00:03, said:

P.S. Pana acum am intrat aici pentru dialogul cu @indignatu si prietenii stiu de ce ;)
Cu scuzele de rigoare va spun urmatoarele:
Parerea mea e ca nu urmariti un dialog sincer ci sa va impuneti punctul de vedere cu orice pret (actiune pur egotica), chiar cu pretul injosirii voastre pana la a recurge la meschinarii (actiune lipsita de orice ratiune). E cam mare pretul, sa-ti vinzi sufletul (sa te injosesti chiar atat de mult) pentru cauta sa demonstrezi ceva. E treaba voastra, e sufletul vostru, e constiinta voastra si nu reusiti decat sa ne faceti sa zambim pe cei care observam incrancenarea voastra de a vedea raul acolo unde nu este.
Stai cuminte, ca nu si-a vindut nimeni sufletul pe aici. Uita-te la maestrul tau, analizeaza bine ce si cum face de ceva vreme si pe urma poate observi cine si-a vindut sufletul si cui.

Cit despre faza cu zimbitul cind il vezi pe unul care dupa parerea ta e in greseala, ba chiar si-a vindut sufletul... curata detasare, pe bune.
Mie sincer imi pare rau in cazurile de care vorbesti si nu-mi vine deloc sa zimbesc.
Fac eu bancuri si musc pe unul altul, dar nu sint detasata, aia e sigur. Si nu pot decit sa ma bucur ca sint asa cum sint.

Quote

Nu faceti altceva decat sa percepeti totul prin prisma propriilor meschinarii.
Lama, te-ai gindit ca treaba asta ar putea fi valabila si in cazul tau si al colegilor tai? Ce te face sa crezi ca e valabila treaba asta numai ptr cei anti? Serios acum.
Eu multa vreme am crezut despre mine ca il vad pe maestru negru, ptr ca as fi eu neagra. Dar nu cred ca e chiar asa simpla treaba.

Quote

Spun scuzele de rigoare pentru ca, in general, intr-o discutie, nu folosesc atacul la persoana pentru a imi intimida oponentul. Este lipsit de bun simt si demnitate.

Mai, baiete, frumos ce zici. Dar cu bhairava ce ai facut mai sus? Ca ai aflat si bla bla bla despre el...
Si cum am mai spus mai sus si cu mine ai adoptat cindva mai demult aceeasi tactica.




Quote

Acum, mai @icsoc, is up to you: sa iti folosesti talentul ca sa faci mai buna lumea in care traim sau... dimpotriva.
Daca ne mai scrii asa simpatic, mai publicam, mai publicam. Si scriem si autorul, asa ca nu mai e nevoie sa fii pacalici.

N-are nevoie sa fie pacalici, asa e. Dar ca sa ajunga articolele pe siteul vostru trebuie sa se coboare la nivelul la care  v-ati ridicat voi, deci sa se dea  pacalici.
Pacaliciul cel mai mare insa (ca tot aveti boala cu chestii din astea) e chiar Maestrul. La asta nu-l intrece nimeni. :lol:

#18470
cecilia.ghitulescu

cecilia.ghitulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,251
  • Înscris: 14.10.2006

 icsoc, on Mar 25 2007, 08:59, said:

@lama - nimeni de aici nu vrea distrugerea misa ... suntem cativa care nu dorim sa se autodistruga!

Hmm, pe mine m-ai uitat, cosci. Ma supar pi tini. Io vreau sa dispara - am liebsten - autodizolvindu-se din lipsa de membri. Am mai zis si de ce cred eu ca e mai bine asa. Dar poate gresesc. Cine stie...

#18471
kimiko

kimiko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 12.03.2007

 cecilia.ghitulescu, on Mar 25 2007, 23:08, said:

Domnule, nu prea ai simtul umorului, zau. De ce vezi taman perversitate si meschinarie in ceea ce a facut cosci?
  Pentru ca asta e puritatea sa,este atat de pur ca vede numai perversitate si meschinarie,iti dai seama ca fierbe fierea-n el de ciuda :naughty:  :notangel:

#18472
cecilia.ghitulescu

cecilia.ghitulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,251
  • Înscris: 14.10.2006

 icsoc, on Mar 25 2007, 11:09, said:

Nicu e cel mai tare pana acum - tace! Tacerea aceasta poate fi interpretata in mii de moduri - si acum si dupa ce timpul va trece ... deci procedeaza inteligent. E oare insa intelept?
Iar despre prietenie si chestii similare ... hmm ... mie-mi parea un om mai cu suflet. Vom trai si vom vedea care va fi pana la urma atitudinea lui fata ce toata povestea asta. Oricum acum s-a dat la fund de tot. Interesant e insa totusi care e situatia cu Claudiu din punct de vedere juridic - ea ar trebui sa fie similara cu cea a lui Nicu ... se auzea intr-o vreme de niste NUP-uri. Stie cineva?

Chiar sa fie tacerea de aur? N-as prea crede.
Eu habar n-am ce-s alea NUP-uri... :confuzzled:

#18473
cecilia.ghitulescu

cecilia.ghitulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,251
  • Înscris: 14.10.2006

 kimiko, on Mar 25 2007, 11:16, said:

Pentru ca asta e puritatea sa,este atat de pur ca vede numai perversitate si meschinarie,iti dai seama ca fierbe fierea-n el de ciuda :naughty:  :notangel:

Mda, asa cred si io. O fi de la faptul ca sint si io asa neagra ca el? Ca fierbe fierea-n mine? Ca ne putem valsa asa la infinit, iti dai seama...
Daca a vrut tenis, am jucat si eu tenis cu el.

Dar e trist, foarte trist ce se intimpla.
Faza asta cu Claudiu e de tot rahatul, pe bune. Pina la urma pe cine nu lasi sa moara, nu te lasa sa traiesti. Halal maestru ofticosul si ranchiunosul asta. Are de la mine numai ginduri bune, asa de bune, de nu le pot pune in cuvinte. Asa cuvinte abjecte nici nu cunosc. :rolleyes:

#18474
icsoc

icsoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 16.10.2006

 cecilia.ghitulescu, on Mar 25 2007, 12:21, said:

Chiar sa fie tacerea de aur? N-as prea crede.
Eu habar n-am ce-s alea NUP-uri... :confuzzled:
NUP = Neinceperea Urmaririi Penale.

 cecilia.ghitulescu, on Mar 25 2007, 12:14, said:

Hmm, pe mine m-ai uitat, cosci. Ma supar pi tini. Io vreau sa dispara - am liebsten - autodizolvindu-se din lipsa de membri. Am mai zis si de ce cred eu ca e mai bine asa. Dar poate gresesc. Cine stie...
Eu nu cred ca o sa se ajunga pana acolo mai Cecilia ... oamenii cred asa de usor in iluziii. Mai ales in unele de genul celor in care am crezut si noi.
In Elvetia parca era o secta a caror membrii s-au sinucis cand a trecut cometa Halley. Nu s-au sinucis toti ... unii au ratat ocazia ... si acum saracii cred ca traiesc pe un pamant post-apocaliptic si regreta momentul salvarii.

Unii nu vor sa se maturizeze si sa ia viata in piept nici la pensie. Doar daca au norocul orb sa-i loveasca viata unde-i doare si sa deschida ochii ...

-----
later edit:
am regasit un site interesant al unui discipol de-al lui Nisargadatta: http://members.iinet...son7/links.html take a look!

Edited by icsoc, 25 March 2007 - 12:35.


#18475
jedibenefic

jedibenefic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 04.12.2006
Momente jenante in dormitor



http://www.121.ro/ar...n-dormitor.html




Anul trecut, o stire inedita din Romania a facut inconjurul lumii: un barbat si o femeie au ajuns impreuna la spital dupa ce suferisera un accident casnic, la gatit. El facea clatite, iar ea ii facea sex oral. La un moment dat o picatura de ulei a sarit din tigaie, ea s-a ars si, din reflex, l-a muscat. Iar el, in legitima aparare, i-a dat cu tigaia in cap.
de Ana Sipciu

Dincolo de partea amuzanta si de avertismente (atentie, sexul si uleiul incins nu fac casa buna!), intamplarea aceasta ne demonstreaza ca, in viata de zi cu zi, sexul nu e intotdeauna ca in filme. Mai cazi din pat, te mai dai cu capul de tablie, te mai apuca rasul. Se intampla tot felul de lucruri mai mult sau mai putin jenante, numai ca nimeni nu le povesteste. Cu promisiunea "iti schimb numele in articol, pe cuvantul meu", am convins cativa oameni sa ne dezvaluie momentele mai putin erotice din dormitor. Iar numele au fost, intr-adevar, schimbate.

^^ "Pai, de obicei pentru un barbat cel mai jenant moment este cand... nu poate, chiar daca fata ii place foarte mult. Am patit-o si eu, chiar daca nu-mi place sa recunosc. Acum trei ani, am petrecut Revelionul pe strada impreuna cu prietena mea si cativa amici. Concert, sampanie... ce sa spun, am baut o sticla in piata si inca o sticla pe drum, impreuna cu iubita. Cand am ajuns acasa, pe la 4 dimineata, am inceput sa ne sarutam... ne-am trantit in pat... totul era super, pana cand "jucaria" a adormit brusc, ca sa spun asa.... Explicabil, dupa atata sampanie. Noroc ca eram atat de ametit incat, in loc sa ma simt prost, am inceput sa rad. A izbucnit si ea in ras si am adormit semidezbracati, unul in bratele celuilalt. A doua zi abia mi s-a facut cam rusine, dar am incercat sa recuperez...." (Dan, 25 de ani)

^^ "Hmm, faze jenante. Am fost la munte cu cortul anul trecut si am dormit o noapte in camping, la Cheia. Foarte aglomerat, aproape cort langa cort, familii cu copii mai mici sau mai mari si asa mai departe. Seara, dupa ce am mancat ca toata lumea in fata cortului, ne-am retras "in intimitate", cu ideea ca, daca o facem in liniste, nimeni nu o sa-si dea seama ca nu dormim. Insa am facut greseala sa aprind cateva lumanari inauntru. Inutil sa mai spun ca, de afara, siluetele se observau perfect. Cred ca a fost un spectacol (mut) pe cinste pentru tot campingul, mai ales pentru cele trei familii intre doua varste care faceau gratar langa noi. Abia la sfarsit, cand am stins lumanarile, ne-am dat seama. A doua zi ne-am facut bagajele si am sters-o devreme." (Oana, 21 de ani)

^^ "Eram cu iubitul acasa la parintii mei, in weekend. Dupa pranz, am spus ca suntem obositi de pe drum si ne-am retras in fosta mea camera. Dar niciodata nu eram prea obositi unul de celalalt. Dupa o partida de sex grozava, stateam de vorba in pat, dezbracati, el lungit la perete, cu fata la mine, eu asezata cu genunchii stransi la piept langa el, in dreptul bazinului. La un moment usa se deschide si apare mama, foarte naturala, sa caute nu stiu ce haina. Inchipuiti-va scena: eu si el, goi pusca in pat (din fericire insa, in pozitia in care stateam nu se vedea absolut nimic) si mama care statea in usa si facea conversatie despre o haina veche! Amandoi am avut prezenta de spirit sa nu ne miscam si sa ne purtam absolut normal, i-am explicat mamei ca habar nu am unde e haina respectiva si ca nu am chef sa ma ridic sa o caut, asa cum vroia, si ea a plecat. Ar fi putut fi un moment foarte jenant, dar in mod ciudat nu a fost. Desi ma infior cand ma gandesc ca mama putea intra cu cinci minute mai devreme, in mijlocul unui 69." (Catalina, 24 de ani)

^^ "Aveam 19 ani si abia imi incepusem viata sexuala, cu un barbat ceva mai in varsta. Eram acasa la mine - singuri, bineinteles - in camera fratelui meu, cea mai frumoasa din toata casa. In focul pasiunii, patul efectiv s-a rupt sub noi... partea aceea care sustine salteaua adica. In momentul respectiv nu mi s-a parut jenant, ca sa fiu sincera (ce vreti, eram mica) m-am simtit foarte pasionala, ca in filme. Mai rau a fost cand a trebuit sa ii explic fratelui meu ce s-a intamplat cu patul lui..."(Crina, 22 de ani)

^^ "Eu nu sunt genul care sa se dezlantuie verbal prea tare, in pat. Mi se pare ca sunetele naturale, gemetele sunt suficiente, si nici aici nu excelez. Am intalnit insa o data un tip care, la prima vedere, parea super-timid si cuminte. In fine, am ajuns dupa cateva intalniri si in dormitor. Aici, schimbare totala: vorbea asa cum eu nici nu as fi fost in stare sa imi imaginez. "Dirty talk" la cel mai dur nivel, daca ma intelegi. Greseala nu a fost neaparat ca a vorbit, ci ca a inceput brusc, fara ca eu sa fiu avertizata ca ingerasul se transforma in bestie sexuala. Si... m-a pufnit rasul. Imi pare rau, dar la momentul respectiv chestiile alea nu ma excitau deloc." (Gabriela, 23 de ani)

^^ "Ha, ha. Vroiam sa incerc cu prietena mea ceva mai neobisnuit si ea a venit cu ideea de sex oral rece-fierbinte. In fine, citise intr-o revista ceva in genul asta: daca vrei sa-i oferi iubitului tau senzatii tari bea ceva cat mai fierbinte inainte de "prestatie", sau ceva foarte rece, sau, si mai bine, alterneaza fierbinte cu rece. Intai am incercat ceaiul: nici un efect asupra mea, desi ea saraca si-a oparit limba. Dupa aia, inghetata: ei i-a placut (cred si eu, doar a mancat-o!), mie deloc (imi inghetase... nu mai simteam nimic). Intr-un final glorios, pentru sex oral dulce la temperatura camerei, m-am auto-decorat cu frisca. Iar ei i s-a facut atat de rau incat mi-am petrecut noaptea la bucatarie, facandu-i suc de lamaie, ca sa ii treaca. De atunci am lasat-o balta cu condimentele." (Ionut, 26 de ani)

Edited by jedibenefic, 25 March 2007 - 13:41.


#18476
bhairava

bhairava

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 24.12.2006

 LamaEsoteric, on Mar 25 2007, 01:03, said:

@bhairava, mare forumist, care iti place sa fii in centrul atentiei (asa cum ai facut si pe alte forumuri) chiar daca n-ai treaba cu subiectul (daca e hot, hop si tu si prinzi ideea din mers -
serios ? presupun ca nu e o problema daca te intreb unde ma bag eu pe forumuri FARA sa am treaba cu subiectul ?
singurele forumuri pe unde am mai activat au fost cele de motociclism, si din cite stiu eu, am treaba cu subiectul. dar poate aflu lucruri noi despre mine ? :)
(stai linistit, NU stii cu ce ma ocup. :P)

>>> zic asta pentru ca, fara sa caut sa aflu ceva despre tine [pana sa te bagi peste mine nici nu ti-am citit postarile],
ah, iarta-ma, nu stiam ca esti asa sensibil. am presupus ca fiind pe un forum, esti aici ca sa discuti...

>>> cineva m-a contactat si mi-a zis cine esti si cu ce te ocupi)
v-am mai explicat, dar vad ca nu percuteaza mejasul. SPRE DEOSEBIRE DE VOI, EU N-AM FACUT NIMIC DE CARE SA-MI FIE RUSINE. ca atare, MI SE FALFAIE ca "stiti cine sint" - cind mi-am facut user m-am gindit daca sa-mi iau tot nickul "bhairava" avind in vedere ca se poate afla relativ usor cine sint si unde locuiesc: am ales s-o fac, pentru ca eu NU MA ASCUND in spatele unui nick (spre deosebire de altii, stii tu care) si ma asteptam la "atacurile" penibile de genul "stiu ce-ai facut asta vara" - am contat pe ele, mai exact. se pare ca nu m-am inselat. prin urmare...continuati...

>>> daca scrii o traire spirituala sau un mic text esoteric de 3 randuri, conceput de tine, pe bune ca pun pe yogaes. Hai, da tot ce poti. E sansa ta :peacefingers:
uh, sure baby. ia de-aici. fa o sectiune "CRITICI LA ADRESA MISA", ca un admin echidistant si obiectiv ce te aflii, si pune astea. de asemeni, cred ca mai sint si altii care s-ar inscrie la cuvint.
puteai sa si raspunzi la ele, urma sa-ti raspund, dar se pare ca ai ales sa le ignori, atunci cind le-am postat pe forum, aici.

http://ex-misa.blogs...304-pentru.html
http://ex-misa.blogs...si-testele.html
http://ex-misa.blogs...c-maestrii.html

poti sa le semnezi: ANDREI VASILACHE. :P


>>>Parerea mea e ca nu urmariti un dialog sincer ci sa va impuneti punctul de vedere cu orice pret (actiune pur egotica), chiar cu pretul injosirii voastre pana la a recurge la meschinarii (actiune lipsita de orice ratiune). E cam mare pretul, sa-ti vinzi sufletul (sa te injosesti chiar atat de mult) pentru cauta sa demonstrezi ceva. E treaba voastra, e sufletul vostru, e constiinta voastra si nu reusiti decat sa ne faceti sa zambim pe cei care observam incrancenarea voastra de a vedea raul acolo unde nu este. Nu faceti altceva decat sa percepeti totul prin prisma propriilor meschinarii.

parerea mea e ca voi sinteti cei care nu urmariti un dialog sincer (in care ambele parti se intreaba daca nu cumva n-au dreptate), ci urmariti sa va impuneti cu orice pret punctul de vedere (credinta fara noima). parerea mea e ca nu zambiti deloc, ci va ofticati ca se face misto de voi, si catalogati asta drept "meschinarii". parerea mea e ca apelurile voastre la "suflet si constinta" arata cit de lipsiti de argumente sinteti de ajungeti sa incercati sa induceti sentimente de vinovatie celor care fac misto de voi.

>>> Spun scuzele de rigoare pentru ca, in general, intr-o discutie, nu folosesc atacul la persoana pentru a imi intimida oponentul. Este lipsit de bun simt si demnitate.
uhm... yeah, right. modul in care "nu" folositi voi atacul la persoana este fascinant. vezi mai sus.

>>>In rest, toate cele bune :)
asemeni :)

#18477
icsoc

icsoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 16.10.2006
A reaparut iedul cu posturile sale intelepte ... exemplul de yoghin misan.
Ce ziceti de cateva reporturi?

#18478
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005
bhairavah, ce-ai facut man asta vara? Au si aflat astia ca le-am scos pe alea la produs? :)

#18479
jedibenefic

jedibenefic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 04.12.2006

 icsoc, on Mar 25 2007, 14:39, said:

A reaparut iedul cu posturile sale intelepte ... exemplul de yoghin misan.
Ce ziceti de cateva reporturi?


nu sunt yoghin

#18480
icsoc

icsoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 16.10.2006

 bhairava, on Mar 25 2007, 13:37, said:

uh, sure baby. ia de-aici. fa o sectiune "CRITICI LA ADRESA MISA", ca un admin echidistant si obiectiv ce te aflii, si pune astea. ............
poate o sa faca ... si o sa scrie chestii de genul :"nu ne meritam un maestru atat de eliberat" ..."critici la adresa MISA: azi despre Monica Cesa ... Claudiu Trandafir, Simona Trandafir" :)

#18481
icsoc

icsoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 16.10.2006

 jedibenefic, on Mar 25 2007, 13:44, said:

nu sunt yoghin
ah, da ... stiam de mult timp.
este atat de evident, dar speram ca poate o sa reusesti totusi sa simulezi.

#18482
bhairava

bhairava

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 24.12.2006

 icsoc, on Mar 25 2007, 09:45, said:

Dar inteleg, era unul - Richard Bandler - care zicea ca nu conteaza daca sunt adevarate lucrurile in care crezi ci daca iti fac tie bine.

din pacate bandler n-a inteles ca lucrurile care nu sint adevarate, nu-ti pot face bine decit pe termen scurt. pe termen lung, fac mai mult rau, prin simplul fapt ca investesti intr-o minciuna. oricit de frumoasa ar parea ea.

#18483
bhairava

bhairava

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 24.12.2006

 landscape10, on Mar 25 2007, 13:42, said:

bhairavah, ce-ai facut man asta vara? Au si aflat astia ca le-am scos pe alea la produs? :)

daca n-ai vrut sa intelegi ca tre sa le punem sa jure pe biblie.... eu ti-am zis, dar tu nu si nu....

#18484
jedibenefic

jedibenefic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 04.12.2006
Informatii interesante despre organizatiile new age

http://www.sri.ro/pd...c... 1 2004.pdf

la pagina 145 ( scrie 145 jos la numarul paginii si da enter)

este capitolul   > Prezente neo-religioase in Romania . Resurse Internet

#18485
icsoc

icsoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 16.10.2006

 bhairava, on Mar 25 2007, 13:52, said:

din pacate bandler n-a inteles ca lucrurile care nu sint adevarate, nu-ti pot face bine decit pe termen scurt. pe termen lung, fac mai mult rau, prin simplul fapt ca investesti intr-o minciuna. oricit de frumoasa ar parea ea.
nu am vrut sa adaug asta, sa le mai las totusi speranta ca nu conteaza adevarul ci numai starea o traiesc ...
Pe termen lung intr-adevar iti pregatesti dureroase dezamagiri ... dar unii nu apuca sa le traiasca in viata asta si pentru ei viata in matrix e dulce si frumoasa.
Ma gandesc si la fetele care au ca meserie videochatul ... si asteapta 2012 ... o sa ajunga la 40 de ani si o sa atraga gerontofili - o piata mult mai restransa - cum o sa traiasca fetele astea care si-au ratat viitorul crezand in porno-guru.

Iar Bandler folosea niste metafore - a caror irealitate o constientizai totusi dar te ajuta sa iesi dintr-un circuit mental vicios ... creind un altul, "benefic". dar asta e o alta discutie.

#18486
cecilia.ghitulescu

cecilia.ghitulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,251
  • Înscris: 14.10.2006

 bhairava, on Mar 25 2007, 13:07, said:

daca n-ai vrut sa intelegi ca tre sa le punem sa jure pe biblie.... eu ti-am zis, dar tu nu si nu....
In loc sa invatati din greselile maestrului, vaz ca le repetati si tu si taica Land.
Aveam pretentii mai mari la voi.  :P

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate